Vilniuje vykusioje konferencijoje pabrėžta pažangios išorės sienų valdymo sistemos būtinybė

 • Teksto dydis:

Vilniuje 29 šalys, Europos Komisijos ir ES agentūrų atstovai susibūrė bendrai diskusijai išorės sienos apsaugos, atsako į hibridines atakas ir ES migracijos politikos ir prieglobsčio sistemos tobulinimo klausimais.

Konferencijoje dalyvavo net 15 ES ir Šengeno zonos šalių, įskaitant ES Tarybai pirmininkaujančios Prancūzijos, vidaus reikalų ir migracijos ministrų. Konferencijoje taip pat dalyvavusi EK vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson pabrėžė, kad būtinas tinkamas migracijos reguliavimas ir pažangi išorės sienų valdymo sistema, nes sienos apsaugos pareigūnai vieni negali sustabdyti neteisėtos migracijos srautų.

Konferenciją organizavę Austrijos, Graikijos, Lenkijos ir Lietuvos vidaus reikalų ir migracijos ministrai spaudos konferencijoje teigė, jog penktadienį priimti susitarimai taps postūmiu konkretiems darbams.

„Mums labai reikėjo šios atviros diskusijos – šiandien dar aiškiau žinome, kokių būtinų veiksmų turime imtis norėdami efektyviau apsaugoti ES išorės sieną ir veiksmingai gintis nuo hibridinių atakų. ES ir Šengeno erdvės išorės sienų apsauga yra mūsų visų bendra pareiga ir atsakomybė. Tik užtikrinus sienų kontrolę, galime užkirsti kelią neteisėtai migracijai, antrinei migracijai, kontrabandai ir prekybai žmonėmis, taip pat apsaugoti visos ES interesus ir užtikrinti saugumą visoms valstybėms narėms“, – pranešime sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis teigė, kad kiekviena šalis turi savo požiūrio kampą. „Kalbant iš Lenkijos pusės, galiu pasakyti – nebūkime naivūs. Mes negalime vadovautis biurokratinėmis taisyklėmis, kai yra krizinė situacija, kai tūkstančiai migrantų šturmuoja sieną. Šengeno sienų kodeksas nenumato tokių situacijų, tad reikia pokyčių. Džiaugiuosi, kad Europos Komisijos atstovai šiandien išgirdo mūsų lūkesčius“, – teigė M. Kaminskis.

Graikijos migracijos ir prieglobsčio ministras Panagiotis Mitarachis dėkojo Lietuvai ir ministrei A. Bilotaitei už lyderystę migracijos krizės metu. Jo teigimu, ES ir Šengeno šalys turi geriau koordinuoti veiksmus ir ypač susitelkti kovoje su žmones gabenančiais kontrabandininkais. Austrijos vidaus reikalų ministras Gerhardas Karneris pabrėžė, jog Austrija tiesiogiai jaučia antrinės migracijos pasekmes ir linki ES šalims susikoncentruoti ties tais klausimais, dėl kurių yra bendras sutarimas.

Kaip praneša Vidaus reikalų ministerija, 16 šalių atstovai išplatino bendrą pareiškimą, kuriame apibendrintos galimos priemonės, siekiant efektyviau valdyti migracijos krizes, įteisinti veiksmingesnes išorinės sienos apsaugos priemones ir ištaisyti ES teisinės sistemos spragas sienų apsaugos, migracijos ir prieglobsčio srityse.

Bendrame pareiškime pabrėžiama, kad Šengeno erdvė be vidaus sienų kontrolės gali veikti efektyviai tik tinkamai kontroliuojant išorės sienas. Siekiant užkirsti kelią galimam trečiųjų šalių neteisėtos migracijos panaudojimui politiniams tikslams, turi būti pasitelkiami diplomatiniai veiksmai, vieningas Europos požiūris ir balsas, taip pat veiksmingos sienų apsaugos priemonės ir horizontalios sankcijos.

Pareiškime teigiama, kad būtina veiksmingai kontroliuoti visą išorės sieną, be kita ko, nustatant fizines užtvaras, kai valstybės narės mano, kad tai tikslinga. ES išorės sienų infrastruktūros plėtrai turi būti teikiama tinkama ES finansinė parama.

Sienos stebėjimas turėtų būti vykdomas vadovaujantis bendrais minimaliais standartais, užkertant kelią neteisėtam sienos kirtimui. Išorinę ES sieną turinčioms ir migracijos spaudimą patiriančioms valstybėms narėms turėtų būti teikiama ES ir ES agentūrų pagalba.

Pareiškime tikimasi konstruktyvių diskusijų dėl neseniai Europos Komisijos pateiktų teisės aktų pasiūlymų, įskaitant ir siūlymą dėl Šengeno sienų kodekso pakeitimo.

Kovojant su iššūkiais prie ES išorės sienų, taip pat turi būti stiprinama parama kilmės šalims ir šalims, per kurias driekiasi migracijos maršrutai, remiant jas kovoje su neteisėtu migrantų gabenimu ir prekyba žmonėmis, bei kuriant veiksmingas readmisijos ir reintegracijos sistemas.

Pareiškime teigiama, jog būtina mažinti traukos veiksnius ir užkirsti kelią piktnaudžiavimui esama teisine sistema, kartu užtikrinant prieglobstį tiems, kuriems iš tiesų reikia apsaugos. Taip pat privaloma sutelkti pajėgas ne tik išorės sienos apsaugai, bet ir kovai su dezinformacija.

Konferencijoje dalyvavusios valstybės sveikino ES Tarybai pirmininkaujančios Prancūzijos siekį surengti politinę diskusiją dėl sienų valdymo ir bendradarbiavimo Šengeno klausimais, taip pat jos pasiryžimą pasiekti reikšmingą ir suderintą kompromisą dėl Migracijos ir prieglobsčio pakto.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Burzuazinis nacionalistas

Burzuazinis nacionalistas portretas
Stiprinti sienu apsauga. Nei vieno teroristo neileisti i Lietuva, ka ten tie ES nukvakeliai besakytu. Cia Lietuva ir cia Lietuvos istatymai!

KDa gi bus europiečių referendumas

KDa gi bus europiečių referendumas portretas
Mvisiem nusibodo migrantai, o komisarė per daug garbės ir galios sau prisiima, ji viena nieko nesorendžia, tik kalba. Viena tiesa pas mus jau buvo

Sustikimas niekinis

Sustikimas niekinis portretas
Nes ne apie tai diskusija. Reikia identifikuoti, įvardinti ir nukirsti viso šito šaršalo užsakovus ir bašliuotojus. Bet kokia susibėgimo vieta, brazausko gipskartonio " rūmai", tokia ir viso pasiekskursavimo prasmė.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių