Zuikius vaikys didesnėmis baudomis Pereiti į pagrindinį turinį

Zuikius vaikys didesnėmis baudomis

2008-10-23 09:00

Viešuoju transportu be bilieto važinėjantiems keleiviams artėja dar neramesnės dienos. Pakliuvę į kontrolierių rankas jie turės sumokėti 60–100 litų baudą.

Pagaliau išgirdo vežėjus

Nuo 10 iki 20 litų – tiek tenka pakloti sostinės viešojo transporto keleiviui, važiuojančiam be bilieto. Vežėjams ši bauda jau seniai atrodo juokinga. Jie visą dešimtmetį siekė, kad būtų pakeistas baudų dydis, nes šios nebeatitinka ekonominės realybės. Vyriausybė pagaliau įsiklausė į vežėjų skundus ir vakar nutarė, kad keleiviai, autobusais, troleibusais ir traukiniais važiuojantys be bilieto, privalės mokėti kur kas didesnę baudą – mažiausiai 60 litų. Tam dar turės pritarti Seimas.

"Galbūt ir rasis parlamentarų, kurie norės įtikti socialiai pažeidžiamai žmonių grupei, tačiau tikiuosi, kad sveikas protas nugalės. Reikia prisiminti, kad keleiviai turi ne tik teises, bet ir pareigas. Pasitaiko tokių, kurie kaip zuikiai važiuoja piktybiškai arba ieškodami adrenalino", – kalbėjo savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" vadovas Vaidotas Antanavičius.

Vilniečiai vertina įvairiai

Šiuo metu Vilniaus spaudos kioske vienkartinį viešojo transporto bilietą galima nusipirkti už 1,1 lito. Perkant iš vairuotojo jo kaina šokteli iki 1,4 lito.

"Vadinasi, dešimt kartų kaip zuikis važiuojantis, bet kontrolės nesučiuptas žmogus eina į pliusą – tai absurdiška", – dienraščiui yra sakęs bendrovės "Vilniaus autobusai" direktorius Gintaras Nakutis.

"Vilniaus dienos" kalbinti vilniečiai Vyriausybės siūlymą didinti baudas vertino įvairiai. Jie atkreipė dėmesį, kad vien drausminant padėtis iš esmės nepasikeis. Esą reikėtų apeliuoti ne tik į keleivių pinigines, bet ir sąžinę.

"Jei nėra kito būdo tramdyti zuikius, didinamos baudos gali šiek tiek padėti. Tarkime, Švedijoje neseniai priimtas įstatymas, kuris teigia: jei žmogus neįspėja partnerio, jog serga lytiškai plintančiomis ligomis, jam gresia iki 10 metų kalėjimo. Po šio įstatymo tokių atvejų sumažėjo 60 proc.", – pasakojo Vilniaus universiteto doktorantė Liudmila Arcimavičienė.

Nukenčia ir sąžiningieji

Ji atkreipė dėmesį, kad didesnės baudos gali nepelnytai įkąsti ir sąžiningiems keleiviams, kurie įlipę į autobusą nespėja nusipirkti bilieto iš vairuotojo.

"Kartą man taip nutiko: kol broviausi pro minią, mane sugavo kontrolierius. Jis nepatikėjo, kad ketinau pirkti bilietą. Tokiu atveju mokėti šimto litų baudą būtų labai apmaudu. Išeitis – visada bilietą pirkti iš anksto", – šypsojosi L.Arcimavičienė.

Dabar zuikiams vietinio susisiekimo transporto priemonėse Vilniuje baudos yra 10–20 litų, o tolimojo susisiekimo – 30–50 litų.

Vyriausybė siūlo didinti baudas ir už atsisakymą sumokėti už taksi paslaugas: jos bus 60–100 litų, dabar galioja 30–50 litų baudos.



Bronius, 70 metų ekonomistas

Ne visada bausmės duoda gerų rezultatų, bet gal šįkart suveiks. Tiesą sakant, man tai nelabai aktualu, nes visada viešuoju transportu važiuoju tik turėdamas bilietą.

Rita Aukštiejienė, 60 metų valdininkė

Pagal mūsų atlyginimus 60–100 litų bauda būtų per didelė. Kartais žmonės tiesiog nespėja nusipirkti bilieto. Jei padorus žmogus, jis ir taip perka bilietą ir jam labai gėda pakliuvus, o asocialūs žmonės vis tiek važinės kaip zuikiai. Kontrolieriai jų net neliečia.

Valdas Mištalis, 21 metų studentas

Oi, tik nedidinkite – aš visada važinėju tik kaip zuikis. Laimė, niekada nesu įkliuvęs kontrolieriams. Net jei pagautų dukart per mėnesį, vis tiek apsimokėtų. Tiesa, bendradarbį yra pričiupę net porą kartų per dieną. Nežinau, ar didesnės baudos mane sudrausmins, nes bilieto neperku tingėdamas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Susijusios naujienos

Daugiau naujienų