Per kratą paimti pinigai kol kas negrįžta E. Masiuliui

Valstybės kaltintojas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje prokuroras Justas Laucius teismui pateikė prašymą kol kas negrąžinti kaltinamajam Eligijui Masiuliui per kratą paimtų daugiau nei 242 tūkst. eurų.

Teisėja Nijolė Žimkienė per posėdį trečiadienį informavo apie gautą prokuroro prašymą, Vilniaus apygardos teisme jis bus nagrinėjamas artimiausiu metu.

E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas teismo prašė netekinti šio prašymo dėl laikino nuosavybės teisių apribojimo pratęsimo.

Prašymai dėl per kratą rastų pinigų likimo teismuose paprastai sprendžiami kas tris mėnesius, kai prašymą pratęsti apribojimą besibaigiant jo terminui pateikdavo prokuroras.

Įvairių instancijų teismai ne kartą yra pasisakę, kad politinės korupcijos byloje teisiamam buvusiam Seimo nariui pinigai negali būti grąžinti. Pasak teismų, nėra pagrindo teigti, laikinas nuosavybės teisių apribojimas taikomas neproporcingai ilgai.

E. Masiuliui nėra pavykę atgauti ir iš sutuoktinės piniginės paimtų 800 eurų ir iš jo piniginės paimtų 690 eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų, 1600 JAV dolerių. Buvęs politikas sako, kad pastarieji pinigai buvo skirti į JAV planuotai kelionei.

Didelės pinigų sumos buvo rastos per kratas kaltinimų korupcija sulaukusio buvusio politiko namuose ir automobilyje Vilniuje.

Prokurorai teigia, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis davė 106 tūkst. eurų kyšį E. Masiuliui už koncernui naudingų sprendimų priėmimą Seime.

Abu kaltinamieji tikina, kad pas E. Masiulį rasti pinigai – 90 tūkst. eurų – buvo R. Kurlianskio paskola.

Bylos duomenimis, per kratas pas E. Masiulį rasta 242,4 tūkst. eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1,6 tūkst. JAV dolerių.

Buvęs politikas yra sakęs, kad dalis šių lėšų priklauso kitiems asmenims ir buvo skirtos investuoti į nekilnojamąjį turtą ar yra jo šeimos pinigai. Taip pat jis teigė, kad nėra duomenų, jog lėšos būtų gautos nusikalstamu būdu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Pasikeitęs Eligijus Masiulis, kažkaip neliko tos didybės, o pinigai žinoma reikalingi, žmogus buvo įpratęs gyventi jų neskaičiuodamas, jo teigimu ir pasiskolinti iš R, Kurlianskio galima buvo be sutarties tik dėžutę nusinešei pridėjo ir eini švilpaudamas, Dabar jau tur būt "neskolina". Ne kiekvienam proteliui spėlioti, kas bus ir koks bus nuosprendis, pasirūpinkit savimi, nes manau, kad jau atėjo būtinybė.

Hgh

Hgh portretas
Tokiems parazitams kaip kurlianskiams aplamai reiktu visa mg baltic uzdaryt. O sita masiuli sodinti i kaliuze. Kitaip nepasimokys seimo pidarai.

K

K portretas
Ne nu pi.... naglumui nebėra ribų, dar nori būti Klaipėdos meru....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių