Policija išaiškino sukčiautojų tinklą: įsipainioję Pravieniškių kaliniai

 • Teksto dydis:

Vilniaus apskrities policija skelbia išaiškinusi sukčiautojų tinklą, kai Pravieniškių pataisos namuose bausmę atliekantys asmenys apsimetinėdavo įvairių skelbimuose parduodamų daiktų pirkėjais.

Kaip antradienį pranešė policija, pirkėjais apsimetę asmenys skambindavo skelbimus apie kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų, įvairios vaizdo ir garso technikos, netgi motociklų pardavimą internete paskelbusiems žmonėms. Į sukčiavimo schemą buvo įtraukiami ir pavėžėjimo paslaugas teikiantys asmenys.

Klientu prisistatęs vyras, kaip paaiškėjo tyrimo metu, vienas kuris iš Pravieniškėse laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų, skambindavo pardavėjams ir sutardavo, kad mokėjimą už perkamą daiktą atliks pavedimu.

Kaip atlikto pavedimo patvirtinimas pardavėjui buvo siunčiama kompiuterio ekrano nuotrauka, iš kurios buvo galima spręsti, kad pinigai jau pervesti.

„Tokiu būdu įtikinęs pardavėją, kad pinigai jau greitai bus jo sąskaitoje, įtariamasis juo pasitikėjusio asmens paprašydavo nusipirktą daiktą perduoti jam kuo greičiau ir tuo pačiu pasiguosdavo, kad šiuo metu jis yra kitame mieste, todėl pats negali pirkinio pasiimti“, – teigiama policijos pranešime.

Su pašnekovu būdavo sutariama, kad pirkinį pasiims pirkėjo draugas.

Pasak policijos, išaiškinus šią schemą ir identifikavus asmenis, Vilniaus apskrities policijos kriminalistai su Kalėjimų departamento pareigūnais vasario 20 dieną Pravieniškių pataisos namuose atliko kratas ir rado ne tik su tiriama nusikalstama veika susijusius 13 mobiliojo ryšio telefonų, daug SIM kortelių, bet ir narkotinių medžiagų ir alkoholio raugo.

Policija įspėja savo daiktus pardavinėjančius asmenis neskubėti atiduoti prekių pirkėjui ar jo nurodytam asmeniui, kol į sąskaitą nebus pervesti pinigai.

Taip pat policija įspėja pavežėjus ir kitus panašia veikla besiverčiančius asmenis, kad civilinėje apyvartoje draudžiamų daiktų ar medžiagų gabenimas tą darančiam asmeniui užtraukia baudžiamąją atsakomybę netgi ir tais atvejais, kai jais pasinaudojama kaip kurjeriais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gvidas riauka

Gvidas riauka portretas
Pradziaai sistema pakeiskit po to i kalinius ziurekite reik taisyt ne kalinius o pareigunu galvas.

Jo

Jo portretas
Priskirkit mobiliuosius pasams ir asmens kortelems.Simta metu tesiasi koncertai su apgaulemis,bet neniekaip nesusitvarko.Kazkam naudinga.

tėvas

tėvas portretas
Kaip tai gali atsitikti, nes kaliniai griežtoje priežiūroje! Absurdų absurdas! Kam reikalingos Pravieniškės? Negi Lietuva neturi kur dėti pinigų?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių