Pradės tyrimą: F. Kukliansky sulaukė antisemitinių įžeidimų Seime

Prokuratūra antradienį nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo, kai Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky sulaukė antisemitinių įžeidimų Seime.

F. Kukliansky teigia, kad per Sausio 13-osios minėjimą Seime į ją nepažįstamas žmogus kreipėsi: „Baik teršti Lietuvą. Žydekla tu, ir ne vieta čia jums Lietuvoje“.

Žydų bendruomenės pirmininkė po kelių dienų kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kad būtų nustatytas ją įžeidęs žmogus. Parlamento vadovas informaciją perdavė teisėsaugai.

Policija iš pradžių atsisakė pradėti tyrimą, tačiau prokuratūra antradienį panaikino šį sprendimą ir nusprendė, kad tyrimas būtinas, siekiant išsiaiškinti visas aplinkybes.

„Tikslinga atlikti papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus: nustatyti (...) asmens tapatybę, nustačius asmenybę, asmenį apklausti“, – rašoma prokurorės nutarime. Nutarimą antradienį savo interneto svetainėje paskelbė Lietuvos žydų bendruomenė.

Aš noriu žinoti, kas tas žmogus, ir kad apie jį sužinotų ir kiti žmonės. Mano tikslas tikrai nėra pasodinti žmogų į kalėjimą, bet tokie pasisakymai neleistini.

„Aš noriu žinoti, kas tas žmogus, ir kad apie jį sužinotų ir kiti žmonės. Mano tikslas tikrai nėra pasodinti žmogų į kalėjimą, bet tokie pasisakymai neleistini. Svarbu, kaip valstybė kovoja su neapykantos nusikaltimais“, – BNS antradienį sakė F. Kukliansky.

Ji teigė mananti, kad teisėsauga sprendimą pakeitė dėl žiniasklaidos dėmesio – pirmadienį straipsnį apie policijos sprendimą paskelbė dienraštis „Lietuvos rytas“.

Anot „Lietuvos ryto“, policija tyrimo nepradėjo, argumentavusi, jog „nebuvo gauta duomenų, kad būtų kryptingai tyčia siekiama skatinti neapykantą prieš žydų piliečius“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
ir ko tie zydai nerimsta. gal jau pamirso,ka jie isdarinejo pokario metais.o ir veliau darbovietese visada pirmenybe buvo rusui arba zydui.Koktu klausyt Kuchlinskos komentaru.

Tautos paveldas

Tautos paveldas portretas
Šakiuose ir rajone seni žmonės prisimena žiaurų mažo ūgio KGB tardytoją,jo vardas buvo įamžintas degtinės pusbonkio,250 g,liaudiškame pavadinime,Mišiorkė.Ir kaip manote kas jis buvo,aišku žydas.Kada tardyt jau nebebuvo ką,šitas Mišiorkė įsitaisė Šakiuose prie turgaus parduotuvėlę.Apie jo tardymo metodus žinoma,kad būdamas mažo ūgio turėdavo užsilipti ant taburetės,ir saugomas sargybinių su dideliu plaktuku,per knygą,daužydavo tardomajam galvą,smegenų sutrenkimas su kraujo išsijiejimu ir to pasekmės aiškios.Va tau ir gerieji žydai.

Bet ir kviesti

Bet ir kviesti portretas
Įrenginius, ar ne juokinga. Titovą dar galėjot pasikviesti.
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių