„Vilniaus viešasis transportas“ pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio darbuotojų sutarčių stabdymo, taip siekdamas užkirsti kelią įmonės veiklos paralyžiui.

„Ieškiniu siekiame apginti savo bendrovės pažeidžiamas teises ir interesus. Kaip žinote, gavote parašus maždaug 600 vairuotojų, o tai yra apie 40 proc. vairuotojų. Tad tikrai sutriktų viešasis transportas Vilniaus mieste, būtų didelių kliūčių“,  – BNS sakė VVT atstovas Vygandas Kieras.

„Siekiame ieškiniu konstatuoti, kad šiuo metu atliekami darbuotojų profesinių sąjungų veiksmai yra laikomi de facto streiku, ką yra pasakęs ir Vilniaus apylinkės teismas savo nutarime“, – tvirtino jis.

Teismas dar turės per tris darbo dienas įvertinti, ar šį ieškinį priimti.

Praėjusią savaitę profesinė sąjunga atsiuntė VVT administracijai apie 760-ies darbuotojų prašymus stabdyti sutartis, motyvuodami tuo, kad bendrovė nevykdo 2018 m. kolektyvinėje sutartyje nustatytų įsipareigojimų.

Tačiau Vilniaus apylinkės teismas praėjusį penktadienį nurodė Vilniaus viešojo transporto (VVT) darbuotojams aštuonioms darbo dienoms atidėti savo veiksmus dėl darbo sutarčių stabdymo.

VVT darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius šį sprendimą vertina kaip įpareigojimą eiti į darbą pabrėždamas, kad priverstinis darbas Lietuvoje draudžiamas Konstitucijoje.

Pagrindiniai darbuotojų priekaištai darbdaviui yra tai, kad jis neindeksavo darbo užmokesčio minėtoje kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka, taip pat atsisako darbuotojų darbo sutartyse įrašyti valandinį darbo užmokestį ir darbuotojų gaunamus priedus.

Pati VVT vadovybė teigė laukianti individualių darbuotojų skundų, kad galėtų įvertinti, ar darbuotojai buvo išsamiai supažindinti su sprendimo pasekmėmis.

Darbo kodekse numatyta galimybė tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų, stabdyti sutartis, tuomet darbuotojai gali į darbą tris mėnesius – per juos darbuotojas negali būti atleistas, taip pat jam privalo būti mokamas valstybės nustatytas minimalus darbo užmokestis.

VVT profesinės sąjungos ir šios Vilniaus savivaldybės įmonės vadovybės ginčas tęsiasi daugiau nei metus. Šiemet profesinė sąjunga ketino rengti ir streiką, tačiau planai įstrigo ginčams persikėlus į teismus. Be to, streikų organizuoti teisinės galimybės nėra dėl valstybėje galiojančios nepaprastosios padėties.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cinizmo viršūnė

Cinizmo viršūnė portretas
Vietoj to ,kad sutvarkyti darbuotojams darbo apmokėjimą, jie juos paduoda į teismą. Tokius vadovus vyti iš įmonės ir kuo greičiau.

Rokas

Rokas portretas
Simasiaus stilius arogantiskai sikt ant visko. Tai ir cia, ikiso savo blondina pasimaitint i viesa transporta ir nusispjaut kad anas nevykes ir be kompetenciju. Ir dzin simasiui ant vilnieciu ir ant vvt darbuotoju. Visur savi sukaisioti

Rici

Rici portretas
Patys darbuotojai kalti ,kad leido sau ant spando tranam jot.Pareiskimus ant stalo visiems reikejo det,o ne sudeliaut su kazkokias mistiniais stabdymais.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių