Iš Diena.lt (https://klaipeda.diena.lt)

Pirmas > Paroda, kurioje skleidžiasi Armėnijos vaizdai

UŽDARYTI
>
Get Adobe Flash player
0:00 | 0:00
0
0:00 | 0:00
player_close
  • 2016-08-31 19:19:00
  • Ainė Jacytė [2]
  • [3]
  • [3]
  • Teksto dydis:
  • Spausdinti [4]

Kauno fotografijos galerijoje vyksta festivalio "Kaunas Photo" pagrindinio prizo laimėtojo prancūzų menininko Julieno Lombardi paroda, kurioje skleidžiasi šiandienos Armėnijos vaizdai.

Žlugus Sovietų Sąjungai, toli gražu ne visos jai priklausiusios respublikos atgavo laisvę – svarbiausią vertybę, suteikiančią galimybę gyventi. Viena tokių – Armėnija. Apsigobusi menamu iliuzijų kupolu, ji izoliuojasi. Atsilikdama nuo šiandienos, kuria gyvena pasaulis, šalis tampa apleista teritorija be ateities.

Armėnų tautos virsmas ir atskleidžiamas J.Lombardi darbuose. Jo fotografijų serija "Neužbaigtas" iš paraiškas dalyvauti "Kaunas Photo" festivalyje siuntusių kūrėjų išsiskyrė ne tik koncepcija, bet ir keliamu iššūkiu pačiai fotografijai. "Ar ji gali fiksuoti sunkiai sugaunamą dabartį, kurią J.Lombardi siekia perduoti ateičiai kaip saugyklas, kuriose kaupia erdvių fragmentus, galinčius tapti fonu ateities veiksmams?" – klausiama parodos anotacijoje.

2012–2015 m. kurtoje nuotraukų serijoje autorius tarsi baltame lape šalyje ieško ateities užuominų. Nebaigti statyti gyvenamųjų namų kvartalai su juodomis skylėmis vietoje langų, elektros laidus remiantys daugiaaukščiai, lyg skeletai stypsantys neapdirbtos žemės plotuose, yrantys poilsio ir pramogų rūmai, paminklai okupacijos laikotarpiui, apžėlę tankia, išdžiūvusia žole, tuščios ir tylios statybvietės – vaizdai fotografijose klaidūs. Primenantys apie stovintį laiką, kuris neturi galimybės tekėti. Tarsi sėdint ir žiūrint į vieną tašką – aplink tiek daug visko vyksta, o prieš akis – tik tuštuma.

J.Lombardi serijoje tuštuma esti kiekvienoje nuotraukoje. Dėl jos kūrinius norisi žiūrėti ilgai, tarsi tikintis, kad juose kažkas pajudės ar atsiras. Įspūdis, tarsi žvelgtum į po stiklu padėtą, kruopščiai saugomą daiktą, kurio negalima liesti. Visa šalis – muziejus praeičiai.

Keletoje fotografijų pasirodantys žmonės atrodo tarsi atklydėliai, esantys čia ne savu laiku. Lyg būtų peržengę skiriantį laiko slenkstį ir praradę atmintį. Muziejaus prižiūrėtojai, dirbantys 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Užsidarę savo salėse, nudelbę akis, abejingi, tarsi viskas čia būtų ne jų, o kažkieno kito.

Klausimas, ar fotografija gali fiksuoti sunkiai sugaunamą dabartį, – lieka atviras, nes žvelgiant į autoriaus fotografijas apima abejonė, ar laikas teka į priekį, nes vizualiai regimi jo pėdsakai niekur neveda.


Kas? J.Lombardi paroda "Neužbaigtas".

Kur? Kauno fotografijos galerijoje.

Kada? veikia iki rugsėjo 18 d.


Šiame straipsnyje: Armėnija [5]fotografija [6]paroda [7]

KOMENTUOTI

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

  • Fotografijose – J. Šoblinskytės žvilgsnis anapus regimybės [8]

    Fotografijose – J. Šoblinskytės žvilgsnis anapus regimybės [8]

    2 [9]
  • I. Šimonytė fotomenininkui A. Sutkui: kiekviena jūsų fotografija pasako daug daugiau nei žodžiai [10]

    I. Šimonytė fotomenininkui A. Sutkui: kiekviena jūsų fotografija pasako daug daugiau nei žodžiai [10]

    4 [11]
  • Taivane atidaryta Lietuvos fotografijos paroda [12]

    Taivane atidaryta Lietuvos fotografijos paroda [12]

  • [13]Skelbimai
  • [14]Pranešk
    naujieną
  • [15]Portalo
    svečias
  • [16]Orai
  • [17]TV
    programa
  • [18]Žaidimai
  • [19]Horoskopai
  • [20]Facebook
  • [21]Twitter
  • [22]RSS

Galerijos [23]

  • Foto
  • Video
  • 133-oji karo Ukrainoje diena [24] 133-oji karo Ukrainoje diena...
  • Atitarnavęs karo laivas „Sūduvis“ prišvartuotas Dangėje [25] Atitarnavęs karo laivas „S...
  • Olenos Liberty paroda [26] Olenos Liberty paroda...
  • Baltijos estakadai – finansavimo perspektyvos [27] Baltijos estakadai – finansa...
  • 132-oji karo Ukrainoje diena [28] 132-oji karo Ukrainoje diena...
  • Pasaulio krepšinio čempionato atranka: Lietuva – Čekija 72:83 [29] Pasaulio krepšinio čempionat...
  • Klaipėdoje pradėti demontuoti sovietmečio paminklai [30] Klaipėdoje pradėti demontuot...
  • Kariniam laivynui – 30 metų [31] Kariniam laivynui – 30 met...
  • 131-oji karo Ukrainoje diena [32] 131-oji karo Ukrainoje diena...
  • G. Nausėda – JAV lietuvių šokių šventėje [33] G. Nausėda – JAV lietuvių ...
    Daugiau straipsnių

    Source URL: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/paroda-kurioje-skleidziasi-armenijos-vaizdai-768245

    Nuorodos:
    [1] https://klaipeda.diena.lt/%2Bdocument.location.href%2B
    [2] https://klaipeda.diena.lt/autoriai/aine-jacyte
    [3] javascript://;
    [4] https://klaipeda.diena.lt/print/768245
    [5] https://klaipeda.diena.lt/zymes/armenija-2
    [6] https://klaipeda.diena.lt/zymes/fotografija-4
    [7] https://klaipeda.diena.lt/zymes/paroda-3
    [8] https://klaipeda.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/j-soblinskytes-zvilgsnis-anapus-regimybes-1079504
    [9] https://klaipeda.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/j-soblinskytes-zvilgsnis-anapus-regimybes-1079504#comments
    [10] https://klaipeda.diena.lt/naujienos/vilnius/menas-ir-pramogos/i-simonyte-fotomenininkui-sutkui-kiekviena-jusu-fotografija-pasako-daug-daugiau-nei-zodziai-1073288
    [11] https://klaipeda.diena.lt/naujienos/vilnius/menas-ir-pramogos/i-simonyte-fotomenininkui-sutkui-kiekviena-jusu-fotografija-pasako-daug-daugiau-nei-zodziai-1073288#comments
    [12] https://klaipeda.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/taivane-atidaryta-lietuvos-fotografijos-paroda-1073027
    [13] https://klaipeda.diena.lt/skelbimai
    [14] https://klaipeda.diena.lt/pranesk-naujiena#
    [15] https://klaipeda.diena.lt/portalo-svecias
    [16] https://klaipeda.diena.lt/orai
    [17] https://klaipeda.diena.lt/tv-programa
    [18] https://klaipeda.diena.lt/Žaidimai
    [19] https://klaipeda.diena.lt/naujienos/ivairenybes/horoskopai
    [20] https://www.facebook.com/Dienrastis.KLAIPEDA
    [21] https://twitter.com/KL_lt
    [22] https://klaipeda.diena.lt/klaipeda-rss
    [23] https://klaipeda.diena.lt/galerijos
    [24] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/133-oji-karo-ukrainoje-diena-1085947
    [25] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/atitarnaves-karo-laivas-suduvis-prisvartuotas-dangeje-1085932
    [26] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/olenos-liberty-paroda-1085922
    [27] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/baltijos-estakadai-finansavimo-perspektyvos-1085887
    [28] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/132-oji-karo-ukrainoje-diena-1085807
    [29] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/pasaulio-krepsinio-cempionato-atranka-lietuva-cekija-1085745
    [30] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/klaipedoje-pradeti-demontuoti-sovietmecio-paminklai-1085669
    [31] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/kariniam-laivynui-30-metu-1085666
    [32] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/131-oji-karo-ukrainoje-diena-1085630
    [33] https://klaipeda.diena.lt/galerijos/vaizdai/g-nauseda-jav-lietuviu-sokiu-sventeje-1085587