Migracijos departamentas pirmadienį skelbia, jog Lietuvoje fiksuoti 41 933 Ukrainos karo pabėgėliai, turintys leidimus šalyje laikinai gyventi laikinosios apsaugos pagrindu.
Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) ir humanitarinės pagalbos partneriai pirmadienį paragino padidinti finansinę paramą karo pabėgėliams ukrainiečiams, skaičiuojama, kad vien Lietuvoje tam reikėtų 16,8 mln. eurų.
Vienas labiausiai išgarsėjusių pagalbos Ukrainai projektų gimė Lietuvoje, Šiaulių metalo dirbinių įmonėje „Kalvis“. Čia, Edgaro Liakavičiaus iniciatyva, kiekvieną ketvirtadienį susirenka būrys savanorių ir po darbo gamina krosneles Ukrainos kariams ir tiems žmonėms, kurie liko be šildymo ar iš viso be namų, pasakojama LNK reportaže.
Į Lietuvą nuo karo bėgantys ukrainiečiai čia sulaukia ne tik prieglobsčio, bet kartais ir nusikaltėlių dėmesio. Prieš keletą dienų ukrainietį, važiavusį keliu Kaunas–Marijampolė–Suvalkai apiplėšė gerai organizuota gauja. Jie ne tik vilkėjo policininkų uniformas, bet ir prie automobilio buvo pritvirtinę švyturėlius. Iš sustabdyto ukrainiečio buvo pagrobta daugiau nei 305 tūkst. eurų. Ar ukrainiečiai nepraras pasitikėjimo lietuviais?
Ministrų kabinetas trečiadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skyrė daugiau kaip 38 mln. eurų iš Ukrainos atvykusiems karo pabėgėliams ugdyti.
Ukrainiečiams karo pabėgėliams pradedami išduoti skaitmeniniai leidimai laikinai gyventi Lietuvoje, jie galės būti tikrinami skenuojant specialų QR kodą, ketvirtadienį pranešė Migracijos departamentas.
Dėl karo pabėgėlių iš Ukrainos per praėjusius metus 54 tūkst. išaugo Lietuvos gyventojų skaičius, pirmadienį remdamasi išankstiniais duomenimis praneša Valstybės duomenų agentūra.
Ruošiantis esant reikalui priimti ir integruoti daugiau žmonių, bėgančių nuo karo Ukrainoje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kvies savivaldybes teikti paraiškas atitinkamiems projektams.