Lietuvoje prasidėjo motociklininkų sezonas, trunkantis vos pusę metų. Dažnam po žiemos pertraukos reikia prisiminti ne tik savo prisnūdusius įgūdžius vėl lipant ant plieninio žirgo, bet ir pasirūpinti, kad šis tinkamai veiktų.
Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir apie variklio priežiūros svarbą. Neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
Žiemiški šalčiai ir snygis vis dar neleidžia atsipalaiduoti Lietuvos vairuotojams. Atvirkščiai, žiemos pokštai vis pamėtėja naujų iššūkių, kertančių per pažeidžiamiausius automobilio agregatus, o mašinų savininkus verčia prisiminti gerokai primirštas žinias ir įgūdžius.
Variklio alyvų gama, kaip ir patys automobiliai, nuolat sudėtingėja, nes daugėja transporto priemonių gamintojų sukurtų unikalių specifikacijų ir taip susidaro atotrūkis tarp universalių produktų ir gamintojų naudojamų specialiųjų alyvų. Kaip išvengti variklio remonto išlaidų dėl netinkamai pasirinktos alyvos?
Šis variklis tikrai neprimena tokio, kokį galite pamatyti savo automobilyje, bet Dublino Trinity koledžo fizikų komanda sukūrė tai, ką galima vadinti mažiausiu varikliu pasaulyje. Šis varikliukas yra vos vieno kalcio jono dydžio – arba maždaug 10 milijardų kartų mažesnis, palyginus su įprastu automobilio varikliu.
Tai – klaida, kurios geriau nedaryti, bet kuri kartais pasitaiko. Įsėdate į automobilį, užvedate variklį, prisisegate saugos diržą, palinkite draugams sėkmės ir vėl pasukate raktelį. Pasigirstą klaikus garsas – starteris yra akivaizdžiai nepatenkintas, kad jo prašote padaryti jau atliktą darbą. Bet kas tą garsą skleidžia? Ar padarę tokią klaidą rizikuojate visiškai sugadinti automobilį ar kuriuos nors jo mazgus?