Kol Lietuvoje vasara pakankamai vėsi ir drėgna, didelę dalį Europos kaitina nežmoniškas karštis. Belgijos ūkininkai skundžiasi, kad svyla ir derlius – saulėje net apdega obuoliai, praneša LNK.
Prasidedančios javapjūtės ūkininkai laukia su nerimu ar dar ras nesupuvusių grūdų lietaus išguldytuose laukuose. Žalų ekspertai skaičiuoja, kad šiemet už gamtos suniokotus derlius jau ūkininkams išmokėjo tiek, kiek pernai per metus, praneša LNK.
Europos Komisijai (EK) siūlant leisti ūkininkams lanksčiai naudoti turimą ariamą žemę maisto gamybos tikslams ir netaikyti sėjomainos ir bioįvairovės išsaugojimo reikalavimų, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) artimiausiu metu planuoja priimti tą numačius sprendimus.
Kol Europoje pasėliai išdegę, Lietuvoje – įprasta vasara. Tik ar tokia vasara tinka ūkininkams? Apie tai LNK reportaže buvo kalbama su ilgamečiu ūkininku Vidu Juodsnukiu.
Žemės ūkio ministerija dvigubai sutrumpino terminą, per kurį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) privalo įvertinti paraiškas, pateiktas Kaimo plėtros programos (KPP) paramai gauti.
Per dvejus metus nuo COVID-19 nukentėjusiems ūkininkams suteikta beveik 157 mln. eurų lengvatinių paskolų, pranešė Žemės ūkio paskolų garantijų fondas.
Jau nuo liepos 4 d. ūkininkai galės matyti naujosios automatinės laukų nuolatinio stebėjimo sistemos (ALNSIS) informaciją – palydovinius žemės plotų duomenis. Tai leis jiems reguliariai stebėti savo laukų būklę ir laiku ištaisyti neatitikimus, o kartu ir suteiks galimybių daugiau paramos skirti tikriesiems ūkininkams.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako skeptiškai vertinantis opozicijos raginimus maisto produktams pritaikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą, kadangi tokio sumažinimo naudos ūkininkai, jo vertinimu, praktiškai nepajustų.
Vagojamoms bulvėms drėgmės kol kas užtenka, tačiau jei ims stigti kritulių ir prasidės sausra, ūkininkui Algimantui augalus reikės laistyti, pranešama LNK reportaže.
Pirmosios lietuviškos braškės, tiesa, veikiausiai augintos šiltnamiuose, pirkėjus itin nustebino. Ūkininkai už kilogramą prašė net 10–12 eurų. Pasirodė skelbimų, kad jau esą prekiaujama laukuose skintomis braškėmis, tačiau Klaipėdos apylinkių braškių augintojai stebisi, ar tai tiesa, nes pajūryje braškės dar tik žydi.