Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono šauktiniams devynių mėnesių nepakako – po tarnybos Kaune baidarėmis Nemunu jie pasiekė Rusnę. Mintyse jau kitų metų kelionė Baltijos jūros pakrante.
Klaipėdietis Andrius Matulis savo laisvą laiką aukoja nepaprastiems žygiams – vyras leidžiasi į keliones baidare, o kiekvieną įveiktą kilometrą virtualiai parduoda. Klaipėdiečio tikslas – surinkti lėšų talentingiems vaikams ir jaunuoliams.
Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai, turintys tik vieną kelialapį į Tokijo olimpiadą, skambiu paguodos akordu užbaigė Europos čempionatą – iškovojo keturis medalius.
Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) patvirtinta 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių programa pribloškė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovus.
Vasarą visiems lietuvaičiams kyla noras plaukti baidarėmis. Ūla, Dubysa, Mūša spalvotosios žirnių ankštys – su į gelbėjimo liemenes įspraustais žmogeliukais – ima kursuoti Lietuvos upių upelių labirintais tarsi garsiųjų Venecijos kanalų vaporetai. Tik žiūrėk, kad su tokiu vandens autobusu nesusidurtum už posūkio.
Trakuose prasidėjo Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. 200 baidarininkų ir kanojininkų šalies pirmenybėse kovoja ne tik dėl čempionų titulų, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvos rinktinei svarbiausiose šių metų tarptautinėse varžybose – pasaulio taurės varžybose ir Europos čempionate.
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija (LBKIF) paskelbė dėl koronaviruso pandemijos koreguotą varžybų tvarkaraštį ir atrankos į pasaulio čempionatą taisykles. Pirmas startas po ilgos pertraukos laukia liepos 1 – 2 dienomis Trakuose vyksiančiose Lietuvos taurės varžybose.