Živilės Junevič namuose gyvena trys šunys ir dešimt kačių. Kiekvienas augintinis – su savo charakteriu, bet visi mylimi. Karaliauja čia ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje retos veislės ir išskirtinio grožio katės – Egipto mau.
Gyvūnų specialistai sako, kad Lietuvoje sparčiai daugėja įvairios egzotikos. Žmonės įsigyja vėžlį, smauglį ir net krokodilą ar lūšį. Dauguma jų į Lietuvą patenka nelegaliais keliais ir tūkstančiai gyvūnų juodojoje rinkoje žūsta. Tačiau norinčių turėti išskirtinius augintinius nemažėja.
Klaipėdoje gyvenanti poetė, menininkė, gyvūnų mylėtoja ir orientalų veislės kačių veisėja Dalia Bielskytė sako dabar besimokanti rimtame kačių universitete. Anot jos, gyvūnams besąlygiška meilė įgimta ir savaime suprantama, o žmogus jos mokosi visą gyvenimą ir dažniausiai tik per labai skaudžias traumas.
Aksesuarų augintiniams kūrėjos Linos Juodžbalienės gyventojų gretos Kauno rajone prieš keletą savaičių išsiplėtė. Kitaip ir būti negalėjo, nes į juos atsikraustė nuo karo bėgančių ukrainiečių moterų duetas su pulku savo augintinių – penkiomis katėmis ir šuneliu Asia. Lietuvės dukra su vyru, o ir du katinai bei šuo priėmė svečius labai draugiškai.
Įsigaliojus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, ėmė sparčiai daugėti ženklinamų ir Gyvūnų augintinių registre registruojamų šunų, kačių ir šeškų.
2022 m. simbolis pagal Rytų kalendorių – Tigras. Tikima, kad jis atsineš išminties, drąsos, galios. Norinčiųjų turėti metų talismaną namuose žvilgsnis nukrypo į Bengalijos kates. Jų taškuotas arba marmuro rašto kailis panašus į tigrų ar leopardų.
„Seniai svajojau apie naminį gyvūną, tačiau nesitikėjau namuose auginti leopardo!“ – sako nustebęs magas Arvydas Gaičiūnas. Nepaisant viso grožio, plėšrūnas nėra sukurtas namų sąlygoms.