Įspėjamasis mokytojų streikas įvyks kaip ir planuota penktadienį, neradus sutarimo su švietimo ministerija, patvirtino Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija trečiadienį prie Prancūzijos ambasados rengia solidarumo akciją su šios šalies profsąjungomis, pranešė konfederacija.
Verslas sako, kad darbdavių sprendimas darbuotojams suteikti papildomas nedarbo dienas ar valandas arba galimybę dirbti nuotoliu vykstant svarbioms sporto varžyboms yra naudingas – tai puoselėja bendravimą ir kolektyvizmą. Tuo metu profsąjungų lyderė sako, kad darbuotojams reikia ne momentinių laisvadienių, o didesnių atlyginimų, mažesnio darbo krūvio, viršvalandžių apmokėjimo.
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad profsąjungų reikalavimas šiemet padidinti mokytojų atlyginimus reikalautų padidinti valstybės skolą, tačiau tai, anot jos, nebūtų išeitis.
Kažkam profesinė sąjunga vis dar asocijuojasi su marksizmo idėjomis, tačiau didžiausių profsąjungų Lietuvoje atstovai tikina, kad laikas pamiršti sovietinį palikimą. Jų teigimu, dabar Europa renkasi socialinio dialogo tarp darbuotojų ir darbdavių kelią, o protingi verslininkai ir valstybių galvos turėtų suprasti, kad profsąjungų veikla naudinga jų rezultatams.
Profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sako, kad ekonomikos nuosmukio metu siekiant išsaugoti kvalifikuotus darbuotojus valstybė turėtų iš dalies apmokėti jų prastovas ir skirti lėšų gerinti jų kvalifikaciją.
Į sostines gatves penktadienį išvažiavo trečdaliu mažiau autobusų, nei jų privalo užtikrinti streikuojanti profsąjunga, nurodo „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT).
Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
Verslo ir profsąjungų atstovams pareiškus, kad Vyriausybei nėra prasmės grįžti į Trišalę tarybą su nauju jos pasiūlymu dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo, premjerė Ingrida Šimonytė teigia tikinti, kad socialinių partnerių diskusija vyks rimtai ir jiems pavyks susitarti.
Vyriausybei siūlant minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų didinti 15 proc. iki 840 eurų, Vyriausybės partnerių Trišalėje taryboje – verslo ir profsąjungų – atstovai mano, kad su šiuo siūlymu grįžti į tarybą nėra prasmės.