Tolerantiškiausio titulas – vienuoliui


2008-11-29
Jurga Barkauskaitė
Tolerantiškiausio titulas – vienuoliui

Penktą kartą pagerbtas Metų tolerancijos laureatas. Tradicinis apdovanojimas vakar įteiktas Gediminui Numgaudžiui – Pakutuvėnų šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonui ir Susitaikinimo sodybos vyresniajam.

Galerijoje „Pėda“, kurioje vyko ceremonija, liejosi daugybė šiltų žodžių vienuoliui pranciškonui. Tolerancijos sparnų skulptūrą iš ją sukūrusio menininko Vytauto Karčiausko rankų priėmęs dvasininkas prisipažino, kad įvertinimas jam buvo staigmena. „Tai, ką darau, – jokie žygdarbiai“, – šypsojosi G.Numgaudis.

Brolis pranciškonas kartu su bendraminčiais atokų kaimelį per keletą metų pavertė dvasinės atgaivos oaze, į kurią atvyksta ne tik nuo narkotikų, alkoholio priklausomi, įvairiausių gyvenimo krizių ištikti žmonės, bet ir tiesiog pasiilgusieji nuoširdaus pokalbio.

Vienuolis teigė, kad apdovanojimas jam pačiam suteikė progą daugiau pamąstyti apie toleranciją. „Uždaviau sau įvairių klausimų. Manau, tolerancija – tai noras ir gebėjimas priimti kitokius ir būti su jais“, – aiškino dvasininkas.

Anot brolio G.Numgaudžio, tolerancija aktuali visais laikais – nes visada yra žmonių, kuriuos kamuoja vienatvė, atsiskyrimo arba atskyrimo patirtys. „Vis dėlto dabar, kai dėl technologijų daugėja susvetimėjimo, atsigręžti į šią vertybę yra ypač svarbu“, – pažymėjo pranciškonų vienuolis.

Metų tolerancijos laureatą „Klaipėdos“ žurnalistai drauge su menininku V.Karčiausku išrenka ir paskelbia laikraščio gimimo dieną – lapkričio 7-ąją.

Pernai juo tapo Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus, užpernai – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos instituto direktorius, filosofas, publicistas, televizijos laidų vedėjas Leonidas Donskis.

Pirmąją Tolerancijos sparnų statulėlę dailininkas V.Karčiauskas paskyrė dienraščiui „Klaipėda“.