Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus

Šalia uostamiesčio esančiame Purmalių kaime įsikūrusiuose „Pakrantės“ soduose naktis priminė karo stovį. Keli šimtai sodų bendrijos gyventojų naktį kraustė daiktus, gelbėjo automobilius, o arčiausiai Danės upės esančių sodybų šeimininkai turėjo paryčiais palikti savo namus, nes juos iki palangių užsėmė vanduo.

Vanduo pasiekė palanges

„Vandens pirmame aukšte – iki pažasčių. Vyras pasiliko budėti, su žvejybiniais rūbais po pirmą aukštą braido. O man teko išvažiuoti pas brolį, jų namas šiek tiek aukščiau“, – pasakojo Serbentų gatvės gyventoja Regina.

Sodų bendrijos gyventojai grėsmingai kylantį Danės upės vandens lygį pastebėjo dar pirmadienio vakarą. Tačiau nuo Kretingos į žemupį atsiritusi potvynio bangas smogė ypač greitai.

„Su trenksmu vanduo plūdo. Ir šį kartą ypač greitai. Namas lyg ir pakeltas, negalvojome, kad tiek gali užsemti. Katilinėje naujas šildymo katilas. Jis visiškai sugadintas. Pirmajame aukšte – naujas virtuvės baldų komplektas. Jis visas apsemtas. Šaldytuvas viliojasi. Katilinėje keturios tonos granulių supiltos vandeniu, kažin ar sausų liko“, – nuostolius vardijo Regina.

 

 

Moteris tikino buvo apdraudusi savo turtą, tačiau prabilusi apie tai, kad vis tiek liko be namų, ėmė braukti ašaras.

Per naktį benamiu gali tapti. Namai juk negyvenami.

„Per naktį benamiu gali tapti. Namai juk negyvenami. Neaišku kada nuslūgs vanduo ir kada bus įmanoma išdžiovinti juos. Namas lentelėmis apkaltas, o po jomis juk šiltinimo vata. Viskas bus peršlapę. Tačiau baisiausia tai, kad artėja šalčiai. Jei staiga spustelės šaltis, šlapios sienos trūkinės, šaltis iškilnos plyteles. Kaip po karo viskas“, – guodėsi moteris.

Išplaukė valtimis

Naktį sodų bendrijos gyventojai kas kaip sugebėjo gelbėjo savo turtą. Geresnius daiktus žmonės vilko kur aukščiau – į antrus aukštus ar pastoges. Nusprendę palikti namus, ieškojo kaimynų, turinčių valtis.

„Vienas kaimynas tiesiog iš garažo valtimi išplaukė. Žmonės matė, kaip pelės ir žiurkės būriais bėgo iš apsemtų kiemų. Vanduo kilo iki 4 val. ryto. Visa gatvė liko po vandeniu“, – pasakojo Regina.

Pirmiausiai vanduo pasiekė Danės gatvę, kuri yra arčiausiai Danės upės, antroji po vandeniu liko lygiagrečiai upei esanti Serbentų gatvė. 

Potvynis kilo aukštyn ir netrukus pasiekė Rožių, Šermukšnių ir Šaltinėlio gatves.

 

 

Pažadino skambutis

Antradienio naktis iškankino ir Veterinarijos gatvės gyventojus, „Baltijos“ sodų bendrijos naujakurius. Vanduo baimę kurstė ir Tauralaukio gyventojams.

Sodų bendrijos pirmininkas Egidijus Vaišvilas pasakojo, jog vandens lygis Danėje ėmė kilti nuo pirmadienio 20 val. Kai kur žmonės patys išjunginėjo elektros energiją, nes baiminosi nelaimių.

„Per 5-6 valandas buvo užlietos kelios gatvės su gyvenamaisiais namais. Man toks įtarimas, kad kažkas kažkokias sklendes pakėlė, nes Danės lygis kilo tiesiog akyse. Na nėra taip buvę, kad tokiu greičiu vanduo kiltų. Dabar lygiai tokia pat situacija, kai prieš keletą metų trūko apsauginis pylimas“, – pasakoj E.Vaišvilas.

Suvokęs, kad soduose situacija yra ekstremali, bendrijos pirmininkas nusprendė iš lovos išversti civilinės saugos specialistus.

„Niekam neįdomu. Civilinės saugos specialistas telefonu naktį atsiliepė žiovaudamas ir pareiškęs, kad nieko nežino ėmė postringauti. Iš jokios valdžios ar specialiųjų tarnybų nesulaukėme jokio dėmesio. Nors kas nors paklaustų ar nereikia kokios pagalbos? Gal žmones evakuoti reikia? Bendrijoje yra 400 narių, o nuolat gyvenančių – 180. Pilna jaunų šeimų su vaikais, gyvena ir pagyvenusių senukų“, – piktinosi E.Vaišvilas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Juozas

Juozas portretas
Mes norėjome daugiau žemės mieste, susiaurinime Dangės žiotis per visą miestą ir rezultatas toks, kad nespėja aukštupyje susikaupęs vanduo išbėgti. Tas susiaurėjimas stabdo. O dėl namų- jei aš pasistačiau namą laukuose nepasirūpinęs kanalizacija, tai kaip aš galiu iš valdžios kažko tai reikalauti? Ir ką šiuo metu kas nors gali pagelbėti? Vandens išsiurbti kažkur tai neįmanoma.

Linas

Linas portretas
Lietuvos venecija gal turistų pritrauks ar atpirktu tu nelaimelių trobeles nuskendusias. Tikrai gaila zmoniu

juokas

juokas portretas
Tu rašytojau nėra danės o yra DANGĖ ar supratai asiliuk
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl kioskelių dekoro – svarstymai
  Dėl kioskelių dekoro – svarstymai

  Klaipėdos gatvėse dirbantys vaisių ir daržovių pardavėjai prieš mėnesį įsikūrė naujuose kioskeliuose, kuriuos nupirko miesto savivaldybė. Dabar svarstoma, kaip pagražinti šiuos laikinus statinius, kad būtų aišku, kam &scaron...

  1
 • Mesti rūkyti trukdo trys baimės
  Mesti rūkyti trukdo trys baimės

  Atsisakyti fiziškai cigaretės nėra sunku, bet psichologinė priklausomybė išlieka visą gyvenimą. Daugiau nei 10 metų žmonėms padedantis mesti rūkyti pastorius prisipažįsta, kad jam iki šiol kvepia tabako dūmai. Nors paskutinę ...

  1
 • Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių
  Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių

  Kuršių marias ties Alksnyne jau galima vadinti gulbių mariomis. Besibūriuojantys paukščiai poilsiautojams sukėlė minčių esą sparnuočiai jau ruošiasi traukti į pietinius kraštus. ...

 • Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai
  Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai

  Uostamiestyje įsibėgėja mokyklų sporto aikštynų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią už 872 410 eurų bus sutvarkytas „Verdenės&ldquo...

  1
 • K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas
  K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas

  Po poilsiautojos priekaišto, kad Klaipėda nėra svetinga keturkojams augintiniams, rastas nelegaliai įrengtas ženklas, draudžiantis vedžioti šunis. Pastarasis stovėjo K.Donelaičio aikštėje. Kas pastatė ženklą, neaišku. ...

  2
 • Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi
  Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi

  Įsibėgėjusia Darbo biržos reforma patenkinti ne visi šios įstaigos darbuotojai, ypač neramu tiems, kurių pareigybių nuo rudens neliks. Jie jau gavo atleidimo lapelius. Tačiau vykstant tokioms pertvarkoms, atleidimo lapeliai esą turėtų būti ...

  1
 • Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas
  Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas

  Poilsio parke naktimis dega laužai, jaunimas linksminasi, liejasi alkoholis, rūkoma ir šiukšlinama. Tokią informaciją gavę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus valdininkai susiruošė įsitikinti, kad tai tiesa. ...

  2
 • Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai
  Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai

  Ką tik įsigyto naujo mobiliojo ryšio telefono gedimas autošaltkalvį paliko be uždarbio, o jo klientus – situacijos įkaitais. Naujas telefonas sugedo jau po keturių parų, pradingo ir visi meistro turėti klientų kontaktai, dėl to ...

  27
 • Geras oras „lepina“ ir traumomis
  Geras oras „lepina“ ir traumomis

  Traumatologai pagal padidėjusį darbo krūvį jau pajuto, kad pajūryje įsibėgėja vasaros sezonas. Gydytojų pacientais tampa vis daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų. ...

 • Korupcijos tinklas raizgė ir Baltiją
  Korupcijos tinklas raizgė ir Baltiją

  Aiškėja, kad Lietuvą apraizgiusio korupcijos voratinklio gijos vedė ir į Baltijos jūrą. ...

  3
Daugiau straipsnių