Metai Klaipėdai bus turtingesni

Klaipėda šiemet gyvens turtingiau – ketvirtadienį tarybai pristatytas šių metų miesto biudžetas yra 13 proc. didesnis už praėjusių. Daugiau lėšų numatoma skirti susisiekimui, investiciniams projektams, sveikatos apsaugai.

Įtrauktos ne visos lėšos

Šių metų miesto biudžetas sieks per 139 mln. eurų. Jis yra 16 mln. didesnis nei praėjusių metų.

Daugiausia lėšų planuojama surinkti iš mokesčių – beveik 83,8 mln. eurų. Tai sudaro 60,2 proc. visų miesto biudžeto pajamų. Lyginant su praėjusiais metais pajamos iš mokesčių didėja apie 10 mln. eurų – 13,8 proc.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasakojo, kad, pasikeitus įstatymui, ypač išaugo Klaipėdai skirtas gyventojų pajamų mokestis.

Šiemet į uostamiesčio biudžetą jo prognozuojama pervesti 7,6 mln. eurų daugiau.

Dotacijos šių metų miesto biudžete turėtų sudaryti apie 42 mln. eurų – 30,3 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos didėja 3,7 mln. eurų – 9,8 proc.

Kitos pajamos miesto biudžete sudarys 11,6 mln. eurų – 8,4 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos padidėjo 998 tūkst. eurų arba 9,4 proc.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet pirmą kartą į savivaldybės biudžetą bus įskaitomos ES ir kitos  tarptautinės finansinės paramos dotacijos.

Kol kas jos į pateiktą biudžeto projektą nėra įtrauktos, nes savivaldybė dar nepasirašė su agentūromis paramos sutarčių. Kai bus pasirašytos pastarosios, biudžetas bus tikslinamas.

Į projektą neįtrauktos ir dotacijos, kurios skirtos savivaldybei keliams, gatvėms tiesti, prižiūrėti, saugiam eismui užtikrinti. Gavus jas, biudžetas taip pat bus didinamas.

Dėmesys – susisiekimui

Prognozuojami biudžeto asignavimai sieks per 139 tūkst. eurų. Jie yra 14,8 mln. eurų arba 11,9 proc. didesni nei pernai. S.Budinas pabrėžė, kad biudžetas yra subalansuotas.

„Asignavimai neviršija prognozuojamų pajamų. Savivaldybė visas programas įgyvendins nesinaudodama skolintomis lėšomis“, – tvirtino direktorius.

Svarbiausiais prioritetais šiemet bus darbo užmokestis ir socialinio draudimo didinimas biudžetinėms įstaigoms dėl priimtų teisės aktų, socialinės pašalpos ir kompensacijos, paskolų grąžinimas ir palūkanų mokėjimas, įsiskolinimų už suteiktas paslaugas, atliktus darbus, įsigytas prekes, kurie yra šių metų sausio 1 diena, apmokėti, projektai, finansuojami ES ir kitos paramos lėšomis, šiemet baigiami investiciniai projektai, kultūra, miesto inžinerinė infrastruktūra – viešojo transporto ir dviračių takų sistemos tobulinimas, svarbiausi miesto transporto mazgai ir tilto per Danę statybos. Didžiausia dalis tradiciškai teks švietimui.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė tvirtino, kad padidėjus prognozuotoms pajamoms, kurios naudojamos savarankiškomis savivaldybės funkcijoms vykdyti, šiemet bus galima skirti daugiau asignavimų programoms vykdyti ir nesinaudoti paskolomis.

Ši suma išaugo 15,5 proc. – 12 mln. eurų, lyginant su praėjusiais metais.

Didžiausia suma iš planuojamo pajamų augimo siūloma skirti Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programai. Kiek mažiau – Ugdymo proceso užtikrinimo programai.

Lėšų iš planuojamo pajamų augimo siūloma bus skirta ir kitoms programoms.

Šiemet yra numatyta du kartus daugiau lėšų investicijoms ir turtui įsigyti. Ypatingai padidinti asignavimai investicijoms Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programos priemonėms vykdyti.

Pavyko sumažinti skolą

S.Budinas pabrėžė, kad Klaipėdos savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri dar galėtų imti paskolų. Jos dydis negali viršyti 15 procentų biudžetų finansinių rodiklių įstatyme patvirtintų prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų.

Taip pat savivaldybėms keliami reikalavimai dėl įsiskolinimų suvaldymo – savivaldybės 2017 metų sausio 1 dieną būsiantis įsiskolinimas – mokėtinos sumos turi būti ne didesnės už 2016 metų sausio 1 dienos įsiskolinimą.

S.Budinas tvirtino, kad per praėjusius metus savivaldybei pavyko sumažinti įsiskolinimą 700 tūkst. tūkst. eurų. Tikimasi, kad skolas pavyks mažinti ir šiemet.

Uostamiesčio savivaldybė prireikus dar galėtų pasiskolinti 53 mln. eurų.

Tarybos nariams tik buvo pristatytas miesto biudžetas. Dabar jis bus svarstomas visuose komitetuose. Numatoma, kad miesto taryba jį patvirtins vasario 12 dieną.

Kol nėra patvirtintas biudžetas, miestas turės verstis su viena dvyliktąja praėjusių metų biudžeto.Komentarai 3 Rašyti komentarą

Ing

Ing portretas
praskolina, o paskui žmonės išvogtus pinigus turi grąžinti

to mildai

to mildai portretas
Eikite nahui ir baikite čia rašinėti.

mildai

mildai portretas
per DANGĘ.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sezoną su naujovėmis atidariusi Neringa laukia turistų
  Sezoną su naujovėmis atidariusi Neringa laukia turistų

  Neringa skelbia sezono pradžią. Šventę „Benai, plaukiam į Nidą“ šiemet pakeitė sveikuoliško sporto šventė „Sveika, Neringa“. Kurorto meras sako, jog taip Neringa skatina sveiko būdo gyvenimą, kuris n...

  3
 • Pajūryje iš dangaus pabiro ledai
  Pajūryje iš dangaus pabiro ledai

  Šeštadienio pavakarę virš uostamiesčio kybojęs juodas audros debesis praplyšo smarkia kruša. Kalotės gyventojai stebėjosi išvydę staiga pabalusias pieveles. Itin smarki kruša siautėjo apie 20 minučių. ...

 • Naują festivalį pristatęs E. Jakilaitis: sportuoti tapo madinga
  Naują festivalį pristatęs E. Jakilaitis: sportuoti tapo madinga

  LRT TELEVIZIJOS žurnalistas ir laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, inicijavęs Neringoje sporto savaitgalį  „Sveika, Neringa!” tikina, kad šiuo metu madinga judėti ir propaguoti sveiką gyvenseną. ...

  1
 • Klaipėda neleido azerbaidžaniečiams statyti paminklo
  Klaipėda neleido azerbaidžaniečiams statyti paminklo

  Klaipėdos politikai nusprendė neleisti azerbaidžaniečių draugijai Klaipėdoje statyti skulptūros, skirtos Chodžali tragedijai atminti, pranešė „Vakarų ekspresas“. ...

  14
 • Neringoje norima įrengti paplūdimį Kuršių marių pakrantėje
  Neringoje norima įrengti paplūdimį Kuršių marių pakrantėje

  Neringos valdžia svarsto idėją įrengti pirmąjį Kuršių nerijoje paplūdimį ne prie jūros, o marių pakrantėje, rašo „Lietuvos žinios“. ...

  1
 • Priemiesčio gyventojams – geresnis susisiekimas
  Priemiesčio gyventojams – geresnis susisiekimas

  Į rytų pusę už magistralinio kelio Klaipėda–Liepoja besiplečianti Klaipėda kelia vis daugiau problemų dėl naujai besikuriančių gyventojų susisiekimo su miestu. Valstybės įmonė "Klaipėdos regiono keliai" sulaukia pageidavimų ir ...

  1
 • Klaipėdiečius kviečia pasitikrinti apgamus
  Klaipėdiečius kviečia pasitikrinti apgamus

  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje Euromelanomos dienos proga norintieji galėjo pasitikrinti apgamus. Ši galimybė sudomino daugybę klaipėdiečių. Birželio 1-ąją numatoma surengti dar vieną tokią akciją. ...

  6
 • Į pajūrį ateina vasara
  Į pajūrį ateina vasara

  Šį savaitgalį jau pajusime vasaros alsavimą. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių grupės vyriausiojo specialisto Liongino Pakščio teigimu, gal tik jūros vandens temperatūra ne tokia, kokios norėtųsi. ...

 • Nuomotojams nuolaidų kol kas nebus
  Nuomotojams nuolaidų kol kas nebus

  Būstus nuomojantiems klaipėdiečiams bent kol kas metinė verslo liudijimų kaina nebus sumažinta nuo 348 iki vieno euro. Idėjos atsisakyta, nes pratęstas laikas, kai prie savivaldybės deklaruoti asmenys turi nurodyti tikrąją gyvenamąją vietą. ...

 • Per paskutinį skambutį ieškojo rūkorių
  Per paskutinį skambutį ieškojo rūkorių

  Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai surengė reidą šiaurinėje miesto dalyje. Paaiškėjo, kad čia pagrindinės bėdos tokios pačios, kaip ir pietinėje pusėje. Daugiausia skundų gaunama dėl atliekų bei da...

  4
Daugiau straipsnių