Metai Klaipėdai bus turtingesni

Klaipėda šiemet gyvens turtingiau – ketvirtadienį tarybai pristatytas šių metų miesto biudžetas yra 13 proc. didesnis už praėjusių. Daugiau lėšų numatoma skirti susisiekimui, investiciniams projektams, sveikatos apsaugai.

Įtrauktos ne visos lėšos

Šių metų miesto biudžetas sieks per 139 mln. eurų. Jis yra 16 mln. didesnis nei praėjusių metų.

Daugiausia lėšų planuojama surinkti iš mokesčių – beveik 83,8 mln. eurų. Tai sudaro 60,2 proc. visų miesto biudžeto pajamų. Lyginant su praėjusiais metais pajamos iš mokesčių didėja apie 10 mln. eurų – 13,8 proc.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasakojo, kad, pasikeitus įstatymui, ypač išaugo Klaipėdai skirtas gyventojų pajamų mokestis.

Šiemet į uostamiesčio biudžetą jo prognozuojama pervesti 7,6 mln. eurų daugiau.

Dotacijos šių metų miesto biudžete turėtų sudaryti apie 42 mln. eurų – 30,3 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos didėja 3,7 mln. eurų – 9,8 proc.

Kitos pajamos miesto biudžete sudarys 11,6 mln. eurų – 8,4 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos padidėjo 998 tūkst. eurų arba 9,4 proc.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet pirmą kartą į savivaldybės biudžetą bus įskaitomos ES ir kitos  tarptautinės finansinės paramos dotacijos.

Kol kas jos į pateiktą biudžeto projektą nėra įtrauktos, nes savivaldybė dar nepasirašė su agentūromis paramos sutarčių. Kai bus pasirašytos pastarosios, biudžetas bus tikslinamas.

Į projektą neįtrauktos ir dotacijos, kurios skirtos savivaldybei keliams, gatvėms tiesti, prižiūrėti, saugiam eismui užtikrinti. Gavus jas, biudžetas taip pat bus didinamas.

Dėmesys – susisiekimui

Prognozuojami biudžeto asignavimai sieks per 139 tūkst. eurų. Jie yra 14,8 mln. eurų arba 11,9 proc. didesni nei pernai. S.Budinas pabrėžė, kad biudžetas yra subalansuotas.

„Asignavimai neviršija prognozuojamų pajamų. Savivaldybė visas programas įgyvendins nesinaudodama skolintomis lėšomis“, – tvirtino direktorius.

Svarbiausiais prioritetais šiemet bus darbo užmokestis ir socialinio draudimo didinimas biudžetinėms įstaigoms dėl priimtų teisės aktų, socialinės pašalpos ir kompensacijos, paskolų grąžinimas ir palūkanų mokėjimas, įsiskolinimų už suteiktas paslaugas, atliktus darbus, įsigytas prekes, kurie yra šių metų sausio 1 diena, apmokėti, projektai, finansuojami ES ir kitos paramos lėšomis, šiemet baigiami investiciniai projektai, kultūra, miesto inžinerinė infrastruktūra – viešojo transporto ir dviračių takų sistemos tobulinimas, svarbiausi miesto transporto mazgai ir tilto per Danę statybos. Didžiausia dalis tradiciškai teks švietimui.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė tvirtino, kad padidėjus prognozuotoms pajamoms, kurios naudojamos savarankiškomis savivaldybės funkcijoms vykdyti, šiemet bus galima skirti daugiau asignavimų programoms vykdyti ir nesinaudoti paskolomis.

Ši suma išaugo 15,5 proc. – 12 mln. eurų, lyginant su praėjusiais metais.

Didžiausia suma iš planuojamo pajamų augimo siūloma skirti Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programai. Kiek mažiau – Ugdymo proceso užtikrinimo programai.

Lėšų iš planuojamo pajamų augimo siūloma bus skirta ir kitoms programoms.

Šiemet yra numatyta du kartus daugiau lėšų investicijoms ir turtui įsigyti. Ypatingai padidinti asignavimai investicijoms Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programos priemonėms vykdyti.

Pavyko sumažinti skolą

S.Budinas pabrėžė, kad Klaipėdos savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri dar galėtų imti paskolų. Jos dydis negali viršyti 15 procentų biudžetų finansinių rodiklių įstatyme patvirtintų prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų.

Taip pat savivaldybėms keliami reikalavimai dėl įsiskolinimų suvaldymo – savivaldybės 2017 metų sausio 1 dieną būsiantis įsiskolinimas – mokėtinos sumos turi būti ne didesnės už 2016 metų sausio 1 dienos įsiskolinimą.

S.Budinas tvirtino, kad per praėjusius metus savivaldybei pavyko sumažinti įsiskolinimą 700 tūkst. tūkst. eurų. Tikimasi, kad skolas pavyks mažinti ir šiemet.

Uostamiesčio savivaldybė prireikus dar galėtų pasiskolinti 53 mln. eurų.

Tarybos nariams tik buvo pristatytas miesto biudžetas. Dabar jis bus svarstomas visuose komitetuose. Numatoma, kad miesto taryba jį patvirtins vasario 12 dieną.

Kol nėra patvirtintas biudžetas, miestas turės verstis su viena dvyliktąja praėjusių metų biudžeto.Komentarai 3 Rašyti komentarą

Ing

Ing portretas
praskolina, o paskui žmonės išvogtus pinigus turi grąžinti

to mildai

to mildai portretas
Eikite nahui ir baikite čia rašinėti.

mildai

mildai portretas
per DANGĘ.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lenkijoje – ugniagesių čempionatas
  Lenkijoje – ugniagesių čempionatas

  Penki stipriausi Lietuvos ugniagesiai varžėsi Torunės mieste Lenkijoje, kur vienu metu vyko net du čempionatai – Lenkijos "Firefighter Combat Challenge" (FCC) ir Europos "Toughest Firefighter Alive". ...

 • Uostamiestį vėl lankė laineris „Mein Schiff 4“
  Uostamiestį vėl lankė laineris „Mein Schiff 4“

  Šiųmetis kruizinės laivybos sezonas visu greičiu juda pirmyn. Trečiadienį uostamiesčio gatves užtvindė užsieniečių būrys – Klaipėdoje ir vėl viešėjo laineris „Mein Schiff 4“. ...

 • Dėl darbų Poilsio parke ribojo eismą
  Dėl darbų Poilsio parke ribojo eismą

  Poilsio parke startavo jo sutvarkymo antrojo etapo darbai. Trečiadienį ryte dėl jų buvo ribojamas eismas Herkaus Manto gatvėje. Važiuojant iš šiaurinės į pietinę miesto pusę, pirmojoje važiuojamosios kelio dalies juostoje buvo kliūtis...

  2
 • Netvarka bado akis klaipėdiečiams
  Netvarka bado akis klaipėdiečiams

  Vienoje pagrindinių miesto gatvių esanti apleista teritorija piktina uostamiesčio gyventojus. Nors sklypo savininkai nuolat įspėjami apie būtinybę tvarkytis, tačiau dažniausiai pažadai apsikuopti taip ir lieka tik kalbomis. ...

  6
 • Klaipėdiečiai kviečiami į pažintinę ekskursiją dviračiais
  Klaipėdiečiai kviečiami į pažintinę ekskursiją dviračiais

  Siekiant paraginti uostamiesčio gyventojus aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorėmis Laurencija Budryte-Ausiej...

  3
 • Pritaikys Nyderlandų patirtį kuriant SGD centrą Baltijos regione
  Pritaikys Nyderlandų patirtį kuriant SGD centrą Baltijos regione

  Bendrovė „Klaipėdos nafta“, kaip viena iš Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD)  platformos šalių, kartu su partneriais ir Nyderlandų SGD platforma pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo numatoma dalytis patir...

  1
 • Mindauginės Klaipėdoje: linksmai ir gaiviai
  Mindauginės Klaipėdoje: linksmai ir gaiviai

  Liepos 6-ąją, Valstybės dieną uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės ką veikti – švęsti bus pradėta dar antradienį, įdomybių užteks ir vaikams, ir jauniems, ir brandaus amžiaus žmonėms. ...

 • A. Paniukovas ir toliau lieka „Atlante“
  A. Paniukovas ir toliau lieka „Atlante“

  Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas ir puolėjas iš Rusijos Andrejus Paniukovas pratęsė sutartį, galiosiančią iki 2018 metų pabaigos. ...

 • Uostamiestyje grius pavojingi statiniai
  Uostamiestyje grius pavojingi statiniai

  Mieste toliau griaunami bešeimininkei, avarinės būklės, aplinkiniams pavojų keliantys statiniai. Daugiausia – sandėliukai. Gyventojų prašoma iš jų iškraustyti savo rakandus. ...

  4
 • Klaipėdiečiai prie konteinerių pasigenda perėjos
  Klaipėdiečiai prie konteinerių pasigenda perėjos

  Garbaus amžiaus klaipėdietėms, gyvenančioms Baltijos prospekte, išnešti šiukšles tampa tikru iššūkiu. Gyventojai, norėdami pasiekti konteinerius, turi pereiti gatvę, kurioje nėra pėsčiųjų perėjos. Baiminam...

  3
Daugiau straipsnių