Metai Klaipėdai bus turtingesni

Klaipėda šiemet gyvens turtingiau – ketvirtadienį tarybai pristatytas šių metų miesto biudžetas yra 13 proc. didesnis už praėjusių. Daugiau lėšų numatoma skirti susisiekimui, investiciniams projektams, sveikatos apsaugai.

Įtrauktos ne visos lėšos

Šių metų miesto biudžetas sieks per 139 mln. eurų. Jis yra 16 mln. didesnis nei praėjusių metų.

Daugiausia lėšų planuojama surinkti iš mokesčių – beveik 83,8 mln. eurų. Tai sudaro 60,2 proc. visų miesto biudžeto pajamų. Lyginant su praėjusiais metais pajamos iš mokesčių didėja apie 10 mln. eurų – 13,8 proc.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasakojo, kad, pasikeitus įstatymui, ypač išaugo Klaipėdai skirtas gyventojų pajamų mokestis.

Šiemet į uostamiesčio biudžetą jo prognozuojama pervesti 7,6 mln. eurų daugiau.

Dotacijos šių metų miesto biudžete turėtų sudaryti apie 42 mln. eurų – 30,3 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos didėja 3,7 mln. eurų – 9,8 proc.

Kitos pajamos miesto biudžete sudarys 11,6 mln. eurų – 8,4 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos padidėjo 998 tūkst. eurų arba 9,4 proc.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet pirmą kartą į savivaldybės biudžetą bus įskaitomos ES ir kitos  tarptautinės finansinės paramos dotacijos.

Kol kas jos į pateiktą biudžeto projektą nėra įtrauktos, nes savivaldybė dar nepasirašė su agentūromis paramos sutarčių. Kai bus pasirašytos pastarosios, biudžetas bus tikslinamas.

Į projektą neįtrauktos ir dotacijos, kurios skirtos savivaldybei keliams, gatvėms tiesti, prižiūrėti, saugiam eismui užtikrinti. Gavus jas, biudžetas taip pat bus didinamas.

Dėmesys – susisiekimui

Prognozuojami biudžeto asignavimai sieks per 139 tūkst. eurų. Jie yra 14,8 mln. eurų arba 11,9 proc. didesni nei pernai. S.Budinas pabrėžė, kad biudžetas yra subalansuotas.

„Asignavimai neviršija prognozuojamų pajamų. Savivaldybė visas programas įgyvendins nesinaudodama skolintomis lėšomis“, – tvirtino direktorius.

Svarbiausiais prioritetais šiemet bus darbo užmokestis ir socialinio draudimo didinimas biudžetinėms įstaigoms dėl priimtų teisės aktų, socialinės pašalpos ir kompensacijos, paskolų grąžinimas ir palūkanų mokėjimas, įsiskolinimų už suteiktas paslaugas, atliktus darbus, įsigytas prekes, kurie yra šių metų sausio 1 diena, apmokėti, projektai, finansuojami ES ir kitos paramos lėšomis, šiemet baigiami investiciniai projektai, kultūra, miesto inžinerinė infrastruktūra – viešojo transporto ir dviračių takų sistemos tobulinimas, svarbiausi miesto transporto mazgai ir tilto per Danę statybos. Didžiausia dalis tradiciškai teks švietimui.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė tvirtino, kad padidėjus prognozuotoms pajamoms, kurios naudojamos savarankiškomis savivaldybės funkcijoms vykdyti, šiemet bus galima skirti daugiau asignavimų programoms vykdyti ir nesinaudoti paskolomis.

Ši suma išaugo 15,5 proc. – 12 mln. eurų, lyginant su praėjusiais metais.

Didžiausia suma iš planuojamo pajamų augimo siūloma skirti Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programai. Kiek mažiau – Ugdymo proceso užtikrinimo programai.

Lėšų iš planuojamo pajamų augimo siūloma bus skirta ir kitoms programoms.

Šiemet yra numatyta du kartus daugiau lėšų investicijoms ir turtui įsigyti. Ypatingai padidinti asignavimai investicijoms Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programos priemonėms vykdyti.

Pavyko sumažinti skolą

S.Budinas pabrėžė, kad Klaipėdos savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri dar galėtų imti paskolų. Jos dydis negali viršyti 15 procentų biudžetų finansinių rodiklių įstatyme patvirtintų prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų.

Taip pat savivaldybėms keliami reikalavimai dėl įsiskolinimų suvaldymo – savivaldybės 2017 metų sausio 1 dieną būsiantis įsiskolinimas – mokėtinos sumos turi būti ne didesnės už 2016 metų sausio 1 dienos įsiskolinimą.

S.Budinas tvirtino, kad per praėjusius metus savivaldybei pavyko sumažinti įsiskolinimą 700 tūkst. tūkst. eurų. Tikimasi, kad skolas pavyks mažinti ir šiemet.

Uostamiesčio savivaldybė prireikus dar galėtų pasiskolinti 53 mln. eurų.

Tarybos nariams tik buvo pristatytas miesto biudžetas. Dabar jis bus svarstomas visuose komitetuose. Numatoma, kad miesto taryba jį patvirtins vasario 12 dieną.

Kol nėra patvirtintas biudžetas, miestas turės verstis su viena dvyliktąja praėjusių metų biudžeto.Komentarai 3 Rašyti komentarą

Ing

Ing portretas
praskolina, o paskui žmonės išvogtus pinigus turi grąžinti

to mildai

to mildai portretas
Eikite nahui ir baikite čia rašinėti.

mildai

mildai portretas
per DANGĘ.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Grybautojams miškuose grasina erkės
  Grybautojams miškuose grasina erkės

  Į gamtą traukiančių uostamiesčio gyventojų tyko erkės. Viename kilometre aptinkama net po kelias dešimtis pavojingomis ligomis galinčių užkrėsti kraujasiurbių. Erkių platinama Laimo liga šiemet jau susirgo keliolika gyventojų, trims...

 • Per šventę kviečia judėti darniai
  Per šventę kviečia judėti darniai

  Jūros šventės metu klaipėdiečiai ir miesto svečiai raginami išlipti iš savo automobilių ir naudotis viešuoju transportu bei daugiau vaikščioti. Tokiu atveju nuotaikos nesugadins eismo apribojimai ir vietos, reikalingos...

 • „Purienoje“ – rekonstrukcijos darbų įkarštis
  „Purienoje“ – rekonstrukcijos darbų įkarštis

  Prasidėję lopšelio-darželio "Puriena" rekonstrukcijos darbai visu greičiu juda pirmyn. Iki kitų metų čia ne tik iškils naujas priestatas, bet ir bus atnaujintos senosios ugdymo įstaigos patalpos. Prie šių pokyčių prisi...

 • Ties Rimkų pervaža taps saugiau
  Ties Rimkų pervaža taps saugiau

  Netrukus ties Rimkų pervaža sumažės automobilių kamšačių. Nuspręsta, kad kairinio posūkio į Rimkų gatvę, atriedant nuo Šilutės plento, negalės atlikti ne tik sunkiasvoris transportas, bet ir lengvieji automobiliai. ...

  8
 • Šeštą kartą paaiškėjo stipriausieji iš stipriausiųjų
  Šeštą kartą paaiškėjo stipriausieji iš stipriausiųjų

  Liepos 23-ąją išdalytos vienais geidžiamiausių trofėjų Lietuvoje vadinamos "Nesė pramogų banko" taurės. VI-ojo turnyro organizatorius ir rėmėjas – kompanijos "Nesė Group" valdybos pirmininkas Kazys Paulikas tvirtino...

  2
 • Vasaros išsiilgę žmonės skuba į paplūdimius
  Vasaros išsiilgę žmonės skuba į paplūdimius

  Vasaros išsiilgę klaipėdiečiai ir poilsiautojai pastarosiomis dienomis plūsta į paplūdimius. Vakarais važiuojant Pamario gatve nuo Girulių P. Lideikio gatvės link susidaro spūstys. ...

  1
 • Uostamiestyje organizuojamos mankštos mamytėms
  Uostamiestyje organizuojamos mankštos mamytėms

  Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai organizuoja nemokamas mankštas, skirtas vaikučius auginančioms moterims. ...

  2
 • Į darbą vedėjas važiuoja autobusu
  Į darbą vedėjas važiuoja autobusu

  Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus kiekvieną rytą į darbą vyksta autobusu. Pasak jo, kelionė viešuoju transportu trunka daug trumpiau nei automobiliu ir yra patogesnė. ...

  12
 • Kretingos gatvėje numatoma pokyčių
  Kretingos gatvėje numatoma pokyčių

  Saugaus eismo komisijos nariai antradienį sprendė, kaip pagerinti eismo sąlygas Kretingos gatvėje. Siūlyta pakeisti šioje arterijoje esančią seną viešajam transportui apsisukti skirtą erdvę ir tobulinti šiuo metu nesaugias perėj...

  6
 • Baltijos jūroje vyks tarptautinės išgyvenimo pratybos
  Baltijos jūroje vyks tarptautinės išgyvenimo pratybos

  Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje kitą savaitę vyks tarptautinės išgyvenimo jūroje pratybos „Baltic Bikini 2016“, jose dalyvaus beveik šimtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų karių, taip pat Li...

Daugiau straipsnių