Metai Klaipėdai bus turtingesni

Klaipėda šiemet gyvens turtingiau – ketvirtadienį tarybai pristatytas šių metų miesto biudžetas yra 13 proc. didesnis už praėjusių. Daugiau lėšų numatoma skirti susisiekimui, investiciniams projektams, sveikatos apsaugai.

Įtrauktos ne visos lėšos

Šių metų miesto biudžetas sieks per 139 mln. eurų. Jis yra 16 mln. didesnis nei praėjusių metų.

Daugiausia lėšų planuojama surinkti iš mokesčių – beveik 83,8 mln. eurų. Tai sudaro 60,2 proc. visų miesto biudžeto pajamų. Lyginant su praėjusiais metais pajamos iš mokesčių didėja apie 10 mln. eurų – 13,8 proc.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasakojo, kad, pasikeitus įstatymui, ypač išaugo Klaipėdai skirtas gyventojų pajamų mokestis.

Šiemet į uostamiesčio biudžetą jo prognozuojama pervesti 7,6 mln. eurų daugiau.

Dotacijos šių metų miesto biudžete turėtų sudaryti apie 42 mln. eurų – 30,3 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos didėja 3,7 mln. eurų – 9,8 proc.

Kitos pajamos miesto biudžete sudarys 11,6 mln. eurų – 8,4 proc. visų pajamų. Lyginant su praėjusiais metais jos padidėjo 998 tūkst. eurų arba 9,4 proc.

Atkreiptas dėmesys, kad šiemet pirmą kartą į savivaldybės biudžetą bus įskaitomos ES ir kitos  tarptautinės finansinės paramos dotacijos.

Kol kas jos į pateiktą biudžeto projektą nėra įtrauktos, nes savivaldybė dar nepasirašė su agentūromis paramos sutarčių. Kai bus pasirašytos pastarosios, biudžetas bus tikslinamas.

Į projektą neįtrauktos ir dotacijos, kurios skirtos savivaldybei keliams, gatvėms tiesti, prižiūrėti, saugiam eismui užtikrinti. Gavus jas, biudžetas taip pat bus didinamas.

Dėmesys – susisiekimui

Prognozuojami biudžeto asignavimai sieks per 139 tūkst. eurų. Jie yra 14,8 mln. eurų arba 11,9 proc. didesni nei pernai. S.Budinas pabrėžė, kad biudžetas yra subalansuotas.

„Asignavimai neviršija prognozuojamų pajamų. Savivaldybė visas programas įgyvendins nesinaudodama skolintomis lėšomis“, – tvirtino direktorius.

Svarbiausiais prioritetais šiemet bus darbo užmokestis ir socialinio draudimo didinimas biudžetinėms įstaigoms dėl priimtų teisės aktų, socialinės pašalpos ir kompensacijos, paskolų grąžinimas ir palūkanų mokėjimas, įsiskolinimų už suteiktas paslaugas, atliktus darbus, įsigytas prekes, kurie yra šių metų sausio 1 diena, apmokėti, projektai, finansuojami ES ir kitos paramos lėšomis, šiemet baigiami investiciniai projektai, kultūra, miesto inžinerinė infrastruktūra – viešojo transporto ir dviračių takų sistemos tobulinimas, svarbiausi miesto transporto mazgai ir tilto per Danę statybos. Didžiausia dalis tradiciškai teks švietimui.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė tvirtino, kad padidėjus prognozuotoms pajamoms, kurios naudojamos savarankiškomis savivaldybės funkcijoms vykdyti, šiemet bus galima skirti daugiau asignavimų programoms vykdyti ir nesinaudoti paskolomis.

Ši suma išaugo 15,5 proc. – 12 mln. eurų, lyginant su praėjusiais metais.

Didžiausia suma iš planuojamo pajamų augimo siūloma skirti Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programai. Kiek mažiau – Ugdymo proceso užtikrinimo programai.

Lėšų iš planuojamo pajamų augimo siūloma bus skirta ir kitoms programoms.

Šiemet yra numatyta du kartus daugiau lėšų investicijoms ir turtui įsigyti. Ypatingai padidinti asignavimai investicijoms Susisiekimo sistemos priežiūros ir plėtros programos priemonėms vykdyti.

Pavyko sumažinti skolą

S.Budinas pabrėžė, kad Klaipėdos savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri dar galėtų imti paskolų. Jos dydis negali viršyti 15 procentų biudžetų finansinių rodiklių įstatyme patvirtintų prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų.

Taip pat savivaldybėms keliami reikalavimai dėl įsiskolinimų suvaldymo – savivaldybės 2017 metų sausio 1 dieną būsiantis įsiskolinimas – mokėtinos sumos turi būti ne didesnės už 2016 metų sausio 1 dienos įsiskolinimą.

S.Budinas tvirtino, kad per praėjusius metus savivaldybei pavyko sumažinti įsiskolinimą 700 tūkst. tūkst. eurų. Tikimasi, kad skolas pavyks mažinti ir šiemet.

Uostamiesčio savivaldybė prireikus dar galėtų pasiskolinti 53 mln. eurų.

Tarybos nariams tik buvo pristatytas miesto biudžetas. Dabar jis bus svarstomas visuose komitetuose. Numatoma, kad miesto taryba jį patvirtins vasario 12 dieną.

Kol nėra patvirtintas biudžetas, miestas turės verstis su viena dvyliktąja praėjusių metų biudžeto.Komentarai 3 Rašyti komentarą

Ing

Ing portretas
praskolina, o paskui žmonės išvogtus pinigus turi grąžinti

to mildai

to mildai portretas
Eikite nahui ir baikite čia rašinėti.

mildai

mildai portretas
per DANGĘ.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pūvantys obuoliai šokdina kainas
  Pūvantys obuoliai šokdina kainas

  Pūvantis derlius kelia nerimą šalies sodininkams. Nors šiemet jis esą nemenkas, tačiau obuoliai genda tiesiog ant medžių, nė nespėję nukristi. ...

 • Tvarkys apleisto tvenkinio teritoriją
  Tvarkys apleisto tvenkinio teritoriją

  Šiaurinėje miesto dalyje atsiras dar viena poilsiui skirta vieta. Ketinama sutvarkyti tvenkinį ir aplink jį besidriekiančią teritoriją Kretingos ir Šviesos gatvių kampe. ...

  1
 • Jūrų muziejus įžiebs mokslo ir žinių švyturį
  Jūrų muziejus įžiebs mokslo ir žinių švyturį

  Lietuvos jūrų muziejus rugsėjo 1-ąją „išeis“ iš savo krantų ir persikels iš Smiltynės į pačią Klaipėdos širdį, surengdamas edukacines dirbtuves miesto gatvėse. Nuo 12 iki 14 val. jos veiks prie Žvejo skulpt...

 • Poilsiautojai paliko kalnus šiukšlių
  Poilsiautojai paliko kalnus šiukšlių

  Prižiūrėtojai baigė kuopti poilsiautojų paliktas šiukšles paplūdimiuose. Atliekų išvežta kaip niekada daug. ...

  5
 • Uostamiesčio benamiai – medikų siaubas
  Uostamiesčio benamiai – medikų siaubas

  Iš atvirų žaizdų krintantys parazitai, slogus tvaikas, sklindantis nuo kažin kada prausto kūno, pigaus alkoholio ir šlapimo dvokas. Tokie visuomenės užribio atstovai kasdien patenka į uostamiesčio ligoninių priimamuosius šiurpind...

  7
 • Kruiziniai laivai Klaipėdą lankys ir rudenį
  Kruiziniai laivai Klaipėdą lankys ir rudenį

  Paskutinę vasaros dieną uostamiestį papuoš dar vienas kruizinis laineris. Tiesa, jo vizitu šiųmetis kruizinės laivybos sezonas dar nesibaigs – akį traukiantys laineriai Klaipėdoje švartuosis dar ir rugsėjį bei spalio pradži...

 • Lėbartų kapinėse pasigesta įrankių
  Lėbartų kapinėse pasigesta įrankių

  Lėbartų kapinėse lankytojai pasigenda įrankių mirusių artimųjų kapams tvarkyti. Jie prisimena, kad prieš tris dešimtmečius tokių būdavo ir jais buvo galima naudotis nemokamai. ...

  2
 • Stulpeliai gatvėje virto kliūtimi?
  Stulpeliai gatvėje virto kliūtimi?

  Ne visi uostamiesčio vairuotojai priprato prie pokyčių Kretingos ir Klaipėdos gatvių sankirtoje. Nors čia jau kurį laiką eismas organizuojamas ratu, kai kurie vairuotojai vis dar numuša žiedinę sankryžą žyminčius stulpelius. ...

  1
 • Atnaujintą laivą „skandina“ valdininkai
  Atnaujintą laivą „skandina“ valdininkai

  Dėl laivybos institucijų neveiklumo Lietuvoje yra susidariusi keista situacija, kai negalima įregistruoti 1911 metais statyto burlaivio „Lady Sophie“ kaip istorinio tradicinio jūrų laivo. ...

  13
 • Į Klaipėdos darželius nepaklius 280 vaikų
  Į Klaipėdos darželius nepaklius 280 vaikų

  Į uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaigas šiemet vėl pateks ne visi norintieji. Be lopšelio-darželio liks beveik trys šimtai vaikų. Vis dėlto viliamasi, kad jau greitai tokios problemos uostamiestyje nebeliks. ...

  2
Daugiau straipsnių