Minijos gatvėje – naujos kartos biurai

Uostamiestyje oficialiai atidarytas modernus verslo centras. Kelių aukštų biurų pastatas per metus iškilo griuvenos vietoje ir Minijos gatvę pavertė nauju traukos objektu. Būrį nuomininkų jau skaičiuojantis statinys yra draugiškas aplinkai, tausoja energiją, be to, jis pastatytas pagal naujausias technologijas.

Pirmoji kregždė

Ketvirtadienį Klaipėdoje duris atvėrė uostamiesčio gyventojų žvilgsnius traukiantis pastatas, įsikūręs adresu Minijos gatvė 19.

Tam, kad senas ir ilgai uždengtais langais stovėjęs pastatas būtų rekonstruotas bei sutvarkyta teritorija aplink jį, prireikė vienerių metų ir 1,5 mln. eurų.

„Daug metų važinėjame šia gatve ir matėme labai nemalonų vaizdą“, – iki šiol buvusią situaciją apibūdino atidarymo renginyje dalyvavusi Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

Jos teigimu, savivaldybė ne kartą sulaukė skundų dėl ilgai netvarkomo statinio ir raginimų kuo greičiau imtis jo „reanimacijos“. Anot jos, situacija buvo beviltiška iki to laiko, kol pastato į savo rankas neperėmė dabartinis jo šeimininkas.

Vicemerė pastebėjo, kad tokių projektų, kurie traukia žmones į miestą, kuria naujas darbo vietas, Klaipėda tikisi ir daugiau, o duris atvėrusį statinį pavadino pirmąją kregžde.

Prisimena daugelį metų

Įmonių grupės „Stemma group“, kurios viena bendrovių ir valdo naują biurų centrą, pagrindinis akcininkas Martinas Gusiatinas neslėpė, kad šis pastatas jį sudomino dėl sąsajų su praeitimi.

Gerai žinomas verslininkas prisiminė jau prieš daug metų matęs bandymus vystyti šią teritoriją ir vėliau sekusį jos nykimą.

„Man buvo savotiškai gaila, kad niekas nesurasdavo, kaip šį pastatėlį panaudoti. Ilgai galvojome, ką čia galime pakeisti. Manau, dabar turime neblogą pastatą, kuris šiandien gėdos Klaipėdai tikrai nedaro“, – pastebėjo M.Gusiatinas.

Renginio metu padėkos žodžių netrūko ir statybos darbus atlikusiems rangovams – bendrovei „Parama“, jos darbuotojams. Malonių staigmenų ir vaišių sulaukė ir biurų centro naujakuriai.

Renginyje apsilankė ir kiekvieną pastato kertelę palaimino kunigas Benediktas Jurčys.

Teko įveikti išbandymus

Statinį valdančios bendrovės „Stemma Management“ direktorius Nerijus Tilindis teigė, kad rekonstruojant griuveną buvo pastatyti dar du papildomi aukštai. Taip per 2 tūkst. kv. metrų ploto pastate įrengtas aukštos kokybės biurų centras.

Pašnekovas pripažino, kad gyvenimui prikelti ir neatpažįstamai atnaujinti seną pastatą nebuvo lengva, teko įveikti ir kai kuriuos išbandymus.

„Projektas numatė vienus sprendinius, o kai pradėjome dirbti, susidūrėme su pamatais, konstrukcijomis, pamatėme, kad iš tiesų viskas yra kitaip. Teko keisti sprendinius. Darbas pareikalavo profesionalumo“, – prisiminė bendrovės direktorius.

Pasižymi aukšta kokybe

Rekonstruojant statinį nuspręsta rinktis tik kokybiškas, ekologiškas ir ilgaamžes medžiagas. Kaip teigė pastato šeimininkai, nenorėta taupyti žmonių sveikatos ir kokybės sąskaita, o siekta sukurti patogias darbo vietas.

„Toks kelias – kiek brangesnis, tačiau kartu jis yra investicija į ateitį“, – pastebėjo N.Tilindis.

Naujas biurų centras pastatytas naudojant sertifikuotas ir gamtai draugiškas medžiagas. Objektas taip pat yra apsaugotas nuo triukšmo, tausoja energiją. Prie statinio įrengta patogi automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje – atskiros vietos elektromobiliams.

Dėmesio skirta ir atvyksiantiesiems dviračiais – įrengti jų stovai, saugyklos, o darbuotojams, kurie į darbą kasdien keliaus mindami pedalus, pastatyti ir dušai. Taip investuotojai palaiko ir Klaipėdos planus mieste diegti darnaus judumo sistemą.

Susidomėjimo netrūksta

Nors verslo centras oficialiai duris atvėrė tik vakar, beveik visi čia įrengti biurai jau išgraibstyti. Dauguma nuomininkų sutartis su pastatą valdančia bendrove pasirašė nė nesibaigus statyboms.

Būta ir tokių, kurie čia veiklą vykdyti nusprendė dar tada, kai senojo statinio sienas kiaurai košė vėjas.

„Galime tik pasidžiaugti, kad Minijos gatvė atgimsta“, – pastebėjo N.Tilindis.

Turi ateities planų

Naujo biurų centro užsakovė įmonė „Minijos biurai“ yra įmonių grupės „Stemma group“, vienijančios dešimtį nekilnojamojo turto ir atsinaujinančių energijos šaltinių – vėjo energetikos projektus vykdančių įmonių, narė.

Nors naujas biurų pastatas ką tik atvėrė duris, jau planuojami ir nauji darbai.

Biurų centro atidarymo renginyje „Stemma group“ pagrindinis akcininkas M.Gusiatinas juokavo, jog yra minčių plėstis net iki kitų rajonų.

Netolimoje ateityje ketinama susitelkti ne tik į verslo sektorių, bet numatoma mieste didinti gyventojams patrauklių vietų skaičių, pavyzdžiui, buvusią „Klaipėdos kranų“ teritoriją paversti pramogų ir laisvalaikio baze.NAUJAUSI KOMENTARAI

Giedrius

Giedrius portretas
Sauni parama verslui, miesto puosmena ir nuostabus pastato prisikelimas. Tai pastoge verslo pletrai ir tolimesne perspektyva jo pletrai, ivertinant augancia paklausa.

Juozas

Juozas portretas
A tai jau Klaipėdos kranus atėmė is Antaniuko
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pasodino pusšimtį šimtmečio ąžuoliukų
  Pasodino pusšimtį šimtmečio ąžuoliukų

  Šiaurinėje miesto dalyje sužaliuos šimtmečio ąžuolų giraitė. LCC tarptautinio universiteto kiemelyje šeštadienį pasodinta pusšimtis šios rūšies medelių, kurie tikimasi, kad ateityje virs tikrais gali...

 • Klaipėdą aplankė išskirtinis kruizinis laivas
  Klaipėdą aplankė išskirtinis kruizinis laivas

  Klaipėdą aplankė antrasis kruizinis laivas. Šį kartą Kruizinių laivų terminale prisišvartavo laineris „Hanseatic“. Klaipėdos uoste jis viešės iki 17 val. ...

 • Akcijos „Darom“ dalyvių prašoma surinktas šiukšles palikti kuo arčiau konteinerių
  Akcijos „Darom“ dalyvių prašoma surinktas šiukšles palikti kuo arčiau konteinerių

  Šeštadienį rengiama „Darom“ akcija – viena didžiausių visuomeninių iniciatyvų Lietuvoje. Į šią didžiąją pavasarinę talką, vykstančią visose savivaldybėse, žmonės rinksis 11-tus metus. Tačiau norint, kad ...

 • Kamuoliniai darkėsi ir Klaipėdoje
  Kamuoliniai darkėsi ir Klaipėdoje

  Nors Kamuolinių gauja iš esmės karaliavo Kaune, savo nežaboto būdo jie neslėpdavo pasirodę ir kitose Lietuvose vietose. Prieš kelerius metus progą tai pajusti turėjo ir klaipėdiečiai. ...

  8
 • Norintieji dirbti gelbėtojais laukiami atrankoje
  Norintieji dirbti gelbėtojais laukiami atrankoje

  „Gintaro“ baseine šeštadienį įvyks pirmoji gelbėtojų, kurie užtikrins saugumą paplūdimiuose, atranka. Joje laukiame visi norintys dirbti šį darbą. ...

 • Pratybos baigėsi parodomuoju šturmu
  Pratybos baigėsi parodomuoju šturmu

  Penktadienį ryte miesto vadovai Giruliuose susitiko su karinių pratybų „Narsusis Grifonas 2018“ rengėjais ir stebėjo parodomąjį pastato šturmą. ...

  13
 • Skelbs naują konkursą
  Skelbs naują konkursą

  Vis dar sprendžiamas elektroninio mokinio pažymėjimo rebusas. Kitais mokslo metais nesėkmę Klaipėdos mokyklose patyrusią sistemą mėgins sutvarkyti ir iki galo įgyvendinti naujas tokių paslaugų teikėjas. ...

 • Savaitgalį dar nesikaitinsime
  Savaitgalį dar nesikaitinsime

  Pavasaris vilioja ilgėjančiomis dienomis, tačiau sinoptikai savaitgalį ir ateinančią savaitę malonių orų nežada. Vėjas pūs nuo jūros, tad nebus malonus, o antroje savaitės pusėje prapliups lietūs. ...

 • Tarnybą palieka ilgametis Jūrų uosto policijos pareigūnas
  Tarnybą palieka ilgametis Jūrų uosto policijos pareigūnas

  Tarnybą vidaus reikalų sistemoje ir Klaipėdos apskrities policijoje palieka Jūrų uosto policijos skyriaus pareigūnas Ruslanas Chekalo. Jis ištarnavo šioje sistemoje kone 27 metus. ...

  4
 • Klaipėdos uoste – išskirtinės pratybos
  Klaipėdos uoste – išskirtinės pratybos

  Klaipėdos uoste į krantinę atsitrenkė laivas, jis prarado kontrolę, kilo panika, 18 laive buvusių žmonių pateko į vandenį, 2 įstrigo vandens apsemtame mašinų skyriuje, dar 2 sunkiai sužaloti pagalbos laukė laivo triume. Dėl smūgio į uos...

Daugiau straipsnių