Oro linijas vilios lipdukai

Klaipėdos regiono savivaldybės šiemet vėl puoselėja viltis, kad į Palangos oro uostą pavyks pritraukti naujų skrydžių. Reisus iš Londono septynios merijos prisivilioti bando dar nuo 2012-ųjų ir kasmet šiam tikslui skiria šimtus tūkstančių litų. Tačiau paradoksas – lėšos vis lieka nepanaudotos.

Klaipėdos regiono savivaldybės šiemet vėl puoselėja viltis, kad į Palangos oro uostą pavyks pritraukti naujų skrydžių. Reisus iš Londono septynios merijos prisivilioti bando dar nuo 2012-ųjų ir kasmet šiam tikslui skiria šimtus tūkstančių litų. Tačiau paradoksas – lėšos vis lieka nepanaudotos.

Vėl numatė lėšų skrydžiams

Viliamasi, kad jau šiemet bus sudaryta sutartis su skrydžių organizatoriais dėl maršruto Palanga–Londonas–Palanga. Projektui "Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas" Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Palangos, Skuodo rajono ir Šilutės rajono savivaldybių administracijos pritarė dar 2012-aisiais.

Nuo to laiko kiekvienų metų pradžioje šių savivaldybių asociacijos "Klaipėdos regionas" narės numato skirti lėšų naujų skrydžių atsiradimui.

Šiemet sausio pabaigoje Klaipėdos savivaldybės taryba numatė, kad 2015-aisiais uostamiestis naujosios skrydžių krypties atsiradimui skirs 135 tūkst. litų, tai yra daugiau nei 39 tūkst. eurų.

Visos savivaldybės kartu per metus projektui įgyvendinti skirs per 115 tūkst. eurų, arba 400 tūkst. litų.

Klaipėda – pagrindinis partneris

Savivaldybių asociacijos sutartis įsigalios tada, kai visos savivaldybės pritars siūlomiems sutarčių projektams, kuriuose numatoma kiekvienai savivaldybei teksianti lėšų suma.

Vykdant projektą, kurio metu bus bandoma į Palangą pritraukti skrydžių iš Londono, uostamiesčio savivaldybė taps pagrindiniu partneriu.

"Klaipėdos savivaldybei bus suteikti visi įgaliojimai vykdyti viešuosius pirkimus iki pat sutarties pasirašymo. Reikalui esant, savivaldybė galės suteikti įgaliojimus viešuosius pirkimus vykdyti valstybės įmonei "Lietuvos oro uostai", – informavo Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė.

Reali tikimybė – tik šiemet

Nuo 2012-ųjų, kai buvo pritarta planams didinti oro maršrutų į pajūrį skaičių, kiekviena savivaldybė kasmet numatydavo dešimtis ir šimtus tūkstančių litų, kuriuos ir planavo skirti šiam tikslui.

Vis dėlto iki pat šių metų nepavyko rimtai sudominti nė vieno skrydžių organizatoriaus galimybe iš Londono skrendančius lėktuvus nutupdyti Palangoje.

Savivaldybės darbuotojos teigimu, miestai kasmet planuodavo, tačiau realios galimybės, kad atsiras taip laukiama nauja skrydžių kryptis, nebuvo. Esą tik šiemet ėmė ryškėti realūs susitarimo kontūrai.

E.Deltuvaitės teigimu, anksčiau neretą skrydžių organizatorių baugino tai, jog teks sudaryti sutartį su septyniomis savivaldybėmis. Šis klausimas išspręstas savivaldybių asociacijos "Klaipėdos regionas" savivaldybių sutartimi, kai vienas miestas tampa pagrindiniu partneriu ir administruoja projekto vykdymą.

"Manome, kad lūžis įvyko ir nusprendus sujungti visus Lietuvos oro uostus. Būtent šis sujungimas davė atspirtį, nes dabar derybose dalyvauja ir Palangos oro uostas", – pabrėžė skyriaus vedėja.

Pinigus naudojo kaip išmanė

Kasmet nieko nepešdavusios savivaldybės vis sutaupydavo suplanuotas lėšas, mat, neradus progų lėktuvus iš Londono nukreipti į Palangą, planuotiems darbams neprireikdavo ir numatytų tūkstantinių sumų.

Tiesa, šie pinigai niekur neišgaruodavo. E.Deltuvaitės teigimu, būdavo panaudojami kitur arba sutaupomi.

"Savivaldybės suplanuotus pinigus naudojo kas kam. Šios lėšos buvo perskirstomos tai kelių remontui, tai kam kitam", – dėstė pašnekovė.

Ir viešinimui, ir regatai

Uostamiesčio savivaldybė šiemet jau trečią kartą suplanavo projekto įgyvendinimui teksiančias lėšas.

"Šie metai yra tretieji. 2012-aisiais buvo pritarta projektui, tačiau pinigų tada dar nebuvo numatyta", – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė.

2013-aisiais Klaipėda naujų skrydžių atsiradimo užtikrinimui buvo numačiusi 135 tūkst. litų iš miesto biudžeto, tačiau dėl nesėkmingų derybų šių pinigų neprireikė.

Minėta sumos dalis – 60 tūkst. litų – atiteko verslumo projektams rengti, o už 8 tūkst. litų buvo sukurtas filmas apie Klaipėdą.

"Likusi dalis liko nepanaudota ir sutaupyta kaip likutis", – teigė I.Butenienė.

Praėjusiais metais uostamiesčio suplanuotos lėšos buvo skirtos miestų partnerystės renginiams, vykusiems spalio 8–10 d., miesto pristatymui kitiems miestams - partneriams bei šiemet Klaipėdą papuošiančios didžiųjų burlaivių regatos "The Tall Ships Races" organizavimui.

"Iš esmės, tie pinigai buvo arba nepanaudojami, arba skiriami tai pačiai miesto rinkodarai, tik kitiems darbams", – pabrėžė pašnekovė.

Tikimasi, kad šiemet skirtų tūkstančių perskirstyti jau nebeprireiks ir jie bus panaudoti numatytam tikslui.NAUJAUSI KOMENTARAI

ąec

ąec portretas
kol ši valdžia bus - nieko gero nesulauksit, ne jūs jai rūpit

Tas Palangos oro uostas

Tas Palangos oro uostas portretas
tikra Prieblandos zona.Viskas nematoma ir neįžiūrima.Ta prasme: lygtai yr-lyg tai nėr..Pradedant skeletais glūdinčiais gausiose spintose, pora-trejetu galingų smauglių drybsančių po lovomis,geitai nepastebimai šmėžuojančiais goblinais su lagaminėliais kreivose rankose ir medžiojančiais, išalkusiais valdiškų girių vilkais akimirksniu sudraskančiais neatsargųjį.

Eksperimentai

Eksperimentai portretas
Kasmet po kelis kartus skraidau i Londoną ir atgal, iš Klaipėdos visada tenka važiuoti į Kauno oro uostą. Dažnai pasikalbu su lėktuvo pakeleiviais ir kitais emigrantais Anglijoje, kuriems būtų daug patogiau skristi į Palangą. Kodėl Klaipėdos savivaldybė nepadaro eksperimento ir įsitikina, kad tokie reisai bus pilni ir populiarūs ne tik tarp lietuvių, bet ir užsienio turistų? Jie eksperimentavo su eismu Pilies-Minijos gatvių žiedu ir Pilies tiltu, nors sveikai protaujančiam žmogui sprendimai jau akivaizdžiai badė akis be jokių eksperimentų. Jei savivaldybė nesugeba-nemoka-neturi sveiko proto priimti žmonių poreikius atitinkančius sprendimus ir nesugeba teisingai panaudoti skirtas lėšas, gal reikėtų eksperimento dėlei neišmokėti atlyginimo tiems atsakingų skyrių vadovams, kurie nedirba savo tiesioginio darbo tol, kol jie tik gražbyliaus apie sunkumus. O sumokėti tik tada, kai bus matomi jų darbo rezultatai. Gal jau laikas pagaliau rinkti merą su bent minimalia ūkininkavimo patirtim?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras
  Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras

  Tradicinis, šiemet mėgėjų jau aštuntąjį kartą Klaipėdoje rengiamas paplūdimio futbolo turnyras, įgavo tarptautinių varžybų statusą – jame pirmą kartą dalyvaus komanda iš užsienio. ...

 • Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje
  Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje

  Adolfo Ramanausko-Vanago dukters pasiūlymu Klaipėdoje įamžinti jos tėvo atminimą patenkinti ne visi. Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas viešai išpeikė šią mintį pareikšdamas, kad pats A. Ramanauskas-Vana...

  43
 • Išsvajotieji skiepai: ramiai miegos ne visi tėvai
  Išsvajotieji skiepai: ramiai miegos ne visi tėvai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras džiaugiasi, kad pradėjus nemokamai skiepyti vaikus nuo klastingos meningokokinės infekcijos tėvai galės ramiau miegoti. Tačiau ramiu miegu mėgausis ne visi. ...

 • Klaipėdos uosto krantinėms – nauji parametrai
  Klaipėdos uosto krantinėms – nauji parametrai

  Šį mėnesį Klaipėdos uoste lankėsi rekordinio dydžio konteinervežiai, perrašę uosto istoriją, o artimiausių metų siekis yra priimti didžiausius į Baltijos jūrą galinčius įplaukti laivus. ...

 • Sąjūdžio sukaktis – be euforijos
  Sąjūdžio sukaktis – be euforijos

  Visuomenininkas ir buvęs Sąjūdžio aktyvistas Dionyzas Varkalis, minėdamas Sąjūdžio 30-metį, didelio džiaugsmo nejaučia. Klaipėdietis įsitikinęs: jei artimiausiu metu Lietuvoje nebus permainų tiek politinėje, tiek ekonominėje srityse, mes sunai...

  4
 • Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą
  Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą

  Po beveik dvejus metus trukusios kelionės motociklais, Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius sutikti uostamiestyje. Simbolinėje vietoje – šalia garsiojo motociklininko Antano Poškos paminklo juos pasitiko būrys motociklams ir kelion...

 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

  6
 • Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai
  Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai

  Lietuvos valstybės šimtmečiui dedikuota naujai planuojama mokykla Senvagės gatvėje kainuos 12,5 mln. eurų – dukart daugiau, nei planuota iš pradžių. Esą per pastaruosius kelerius metus brango ne tik statybinės medžiagos, bet atsir...

  14
 • Ministrui – žvejų problemų paketas
  Ministrui – žvejų problemų paketas

  Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys išgirdo metai iš metų besikartojančias tas pačias, o taip pat ir naujas žvejų problemas. ...

  2
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  22
Daugiau straipsnių