Pereiti į pagrindinį turinį

Parašiutininko etiketę gavęs politikas V.Titovas atsiprašymo neišsireikalavo

2013-11-11 13:58

Klaipėdos politikas Viačeslavas Titovas, Etikos komisijos prašęs, kad ši priverstų tris miesto tarybos narius jo atsiprašyti, savo tikslo nepasiekė. Priešingai – kaltinamaisiais nė kiek nesijautę politikai pareikalavo, kad jų atsiprašytų pats V.Titovas.

Viačeslav Titov
Viačeslav Titov / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos politikas Viačeslavas Titovas, Etikos komisijos prašęs, kad ši priverstų tris miesto tarybos narius jo atsiprašyti, savo tikslo nepasiekė. Priešingai – kaltinamaisiais nė kiek nesijautę politikai pareikalavo, kad jų atsiprašytų pats V.Titovas.

Šis į Etikos komisiją kreipėsi, nes trys miesto tarybos nariai – Algirdas Grublys, Audrius Vaišvila ir Vytautas Čepas jį esą įžeidė ir apšmeižė.

Spalį, kai šalyje kilo ažiotažas dėl per Pirmąjį Baltijos kanalą parodytos laidos „Įstatymas ir žmogus“, kurioje buvo pateikta didžiąją dalį Lietuvos piliečių įžeidžianti 1991 m. sausio 13-osios įvykių interpretacija, pasigirdo kai kurių politikų viešų raginimų šį kanalą uždrausti.

Tuomet V.Titovas raštu kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad ši apgintų piliečių laisves ir teises, nes esą laidoje buvo pateikta nuomonė ir kiekvienas gali pasirinkti, ar jai pritarti.

Kai kurie miesto tarybos nariai tokį V.Titovo kreipimąsi į Prezidentę pasmerkė. „Pastebėjau, kad visuomet, jei tik gali pasisakyti prieš Lietuvą, tai būtinai pasisako“, - apie V.Titovą nuomonę žiniasklaidai reiškė A.Grublys.

Jam antrino A.Vaišvila: „Manau, jis yra vienintelis tarybos narys, kuris savo elgesiu, poelgiais, pareiškimais atstovauja ne klaipėdiečiams, o Maskvai“.

Vicemeras Vytautas Čepas rėžė dar griežčiau: „Manau, kad tai yra atsitiktinis žmogus, kaip parašiutininkas nuleistas į Klaipėdą, kuris nelabai supranta, ką turi daryti tarybos narys“.

V. Titovą tokie pareiškimai įžeidė, todėl jis ir kreipėsi į Etikos komisiją, prašydamas, kad ši įpareigotų tris politikus jo atsiprašyti už šmeižtą.

Tačiau Etikos komisijoje pirmadienį svarstyti politikai jokios savo kaltės neįžvelgė, o dėstė faktus, kodėl apie V.Titovą išreiškė būtent tokią nuomonę.

„Politikoje dažnai vartojama ezopo kalba – kalbama perkeltine prasme, kad būtų vaizdingiau, emocionaliau. Aš pasakiau, kaip parašiutininkais, o jei žmogus suprato, kad yra parašiutininkas, tai jau jo asmeninė tragedija“, - dėstė V.Čepas.

A.Vaišvila taip  pat tikino tik išsakęs savo nuomonę, kurią yra susidaręs apie V.Titovą. O ji tokia, kad politikas esą atstovauja Rusijos interesams.

„Mano profesinė etika neleidžia atskleisti faktų, kuriuos žinojau, kai dirbau ankstesnėje darbovietėje“, - teigė A.Grublys, anksčiau vadovavęs Valstybės saugumo departamento Klaipėdos valdybai.

Visi trys šmeižtu apkaltinti politikai vieningai tvirtino, jog atsiprašyti turi ne jie, o pats V.Titovas, nes jis savo pareiškimais dažnai įžeidžia lietuvius.

Etikos komisijos nariai politikų taip ir neprivertė atsiprašyti V.Titovo. Jie tik rekomendavo, jog ateityje, viešai išsakydami savo nuomonę, šie miesto tarybos nariai nepamirštų Politikų elgesio kodekso.

Antradienį V.Titovo skundą nagrinės ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Į ją V.Titovas kreipėsi, nes jam nepatiko Seimo narės Rasos Juknevičienės apie jį išsakyti žodžiai.

Komentuodama V.Titovo kreipimąsi į Prezidentę, R.Juknevičienė dienraščiui „Klaipėda“ teigė, jog „akivaizdu, kad žmogus gavo nurodymą taip daryti ir atidirbo“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų