„Stebuklingą“ vandens filtrą bandę įpiršti sukčiai apsigavo patys

Nieko nenutuokę pardavėjai "stebuklingą" vandens filtrą bandė įpiršti pačiam įmonės "Klaipėdos vanduo" generaliniam vadovui Leonui Makūnui. Šis, išklausęs pasakojimų apie prekės naudą, nunešė išfiltruotą vandenį į savo įmonės laboratoriją. Paaiškėjo, kad iš filtro ištekėjęs vanduo ne toks jau ir sveikas.

Skambino ir žmonai

Mergina, kuri pasiūlė ištirti jo namuose vandens kokybę, L.Makūnui paskambino prieš savaitę. Direktorius paklausė, kokiai organizacijai ši atstovauja.

"Į mane kreipėsi vardu. Iš pradžių prisistatė esanti iš ekologinės asociacijos. Paprašius patikslinti, pasakė Nacionalinės vandens kokybės asociacijos. Galiausiai pasakė, kad iš vienos įmonės", – prisimindamas šį atvejį stebėjosi vadovas.

L.Makūnas daug kalbėjusiai pardavėjai patvirtino, kad apie nemokamai atliekamus vandens "tyrimus" yra išties daug girdėjęs.

"Pamaniau, pažiūrėsiu, kas bus. Tad pardavėją sutikau priimti", – tvirtino generalinis direktorius.

Pasak vadovo, prieš tai filtrų pardavėjai skambino jo žmonai ir prašėsi į namus. Tačiau ši patarė geriau jų namuose vandens kokybės netirti.

L.Makūno teigimu, skambinusi mergina davė kitos darbuotojos – ponios Genovaitės telefono numerį. Sutartu laiku ši moteris atvažiavo ir atsinešė filtrą, kurį prijungė vonioje.

"Pirmiausia man užkliuvo, kad iš filtro išeina dvi žarnelės, bet vanduo teka tik iš vienos. Paklausiau, kas ten bėga. Tvirtino, kad nuotekos. Paaiškino, kad, norint gauti litrą filtruoto vandens, du litrai turi ištekėti į kanalizaciją. Tokie yra sistemos nuostoliai", – pasakojo vadovas.

Pateikė suklastotą dokumentą

Anot L.Makūno, kol vanduo buvo filtruojamas, viešnia pateikė įmonės "Klaipėdos vanduo" suklastotą vandens tyrimo protokolą, kuris neva atliktas 2009 m. rugsėjo 2 d.

Tą dieną tokio tyrimo nebuvo. Tuo metu net įmonės statusas buvo kitas, nei nurodyta pateiktame protokole. Minėtas tyrimas buvo atliktas 2003 m. vienai įmonei. Jo rezultatai buvo geri.

"Kai parodė suklastotą protokolą, darbuotoja pasakė, kad pažiūrėčiau, kokius nuodus geriu. Mane tai užgavo. Sakau, kad čia viskas yra žemiau normos ribų. Gal čia ne nuodai? Tačiau ji dar kartą pabrėžė, kad nuodai, nors vandens tyrimai buvo geri", – pasakojo vadovas.

Tada moteris pareiškė, kad pati išmatuos, kiek neva nuodų yra iš čiaupo tekančiame vandenyje.

"Išsitraukė prietaisiuką. Pamatavo. Aparatas parodė skaičių 260. Tačiau ką būtent parodė, neįvardijo. Tada išmatavo filtruotą vandenį. Aparatas rodė skaičių 20", – pasakojo L.Makūnas.

Naudojosi įtartinu aparatu

Įmonės "Klaipėdos vanduo" Geriamojo vandens tyrimo laboratorijos vedėja Irena Getautienė tvirtino, kad aparatu, kurį buvo atsinešusi filtrų pardavėja, nustatomas bendras druskų kiekis vandenyje.

"Jo norma vandenyje yra 2,5 tūkst. Tačiau apie tai pardavėjai nutyli. Jie naudojasi tuo, kad iš čiaupo ištekėjusio ir filtruoto vandens matavimo skaičiai žymiai skiriasi", – pabrėžė vedėja.

L.Makūnas nieko neįtariančios savo viešnios paklausė, ar prietaisas yra metrologiškai patikrintas ir kur yra tai žymintis lipdukas.

"Manau, kad šis matuoklis naudojamas neteisėtai. Kiekvienas prietaisas, kuriuo kas nors matuojama, turi būti metrologiškai patikrintas. Įtariu, kad tai specialiai filtrus parduodančios kompanijos užsakytas prietaisas, kad būtų galima žaisti skaičiais", – svarstė vadovas.

Mandagiai išklausęs paskaitą apie filtrų teigiamas savybes, L.Makūnas pardavėjai prisistatė, kas toks yra. Viešnią jis išlydėjo, o filtruotą vandenį nunešė ištirti į laboratoriją.

Buvo lyg distiliuotas

Atlikus tyrimus, nustatyta, kad filtruotame vandenyje yra kur kas mažiau įvairių medžiagų, kurių įprastai būna vandenyje. Bendras jo kietumas atitinka distiliuoto vandens lygį.

Didžiausią nerimą sukėlė vandenilio jonų koncentracijos kiekis. Jis siekė 5,45 pH.

"Tai reiškia, kad vanduo – rūgštinis. Pagal higienos normą turi būti nuo 6,5 iki 9,5 pH. Jei jis siekia 7, tai vanduo yra neutralus – nei rūgštinis, nei šarminis", – atskleidė vadovas.

Anot L.Makūno, filtruotas vanduo buvo palygintas su jonizuotu. Pastarojo pH – net didesnis nei filtruoto ir siekė 6,1.

"Rūgštinis vanduo yra nuodingas. Jis naudojamas tik apsiprausti, nes dezinfekuoja. Tik labai retais atvejais tokį galima gerti. Be to, kietas vanduo yra sveikesnis nei minkštas. Tai, ką ponia Genovaitė įvardijo nuodais, yra mikroelementai, kurie būtini žmogui", – pabrėžė vadovas.

Kaina – 3,5 tūkst. litų

L.Makūnui darbuotoja tvirtino, kad pats filtras kainuoja 3,5 tūkst. litų ir teigė, kad jam garantija suteikiama 10 metų, o atlaiko 30 metų.

Įmonės "Klaipėdos vanduo" vadovas suskaičiavo, kad per metus aparatas atsieina 750 litų, įskaitant išlaidas jo priežiūrai. Jį naudojantiems asmenims litras geriamojo vandens kainuoja 0,2 lito.

"Tai nėra daug, jei žiūrėsi, kiek geriamasis vanduo kainuoja parduotuvėje. Tačiau kam klaipėdiečiams to reikia? Pas mus centralizuotai tiekiamas vanduo yra tinkamas gėrimui", – aiškino vadovas.

Anot L.Makūno, filtravimo sistemos nėra blogos, tačiau jas reikia naudoti gyvenvietėse, kur vandens kokybė bloga. Taip pat svarbu nustatyti, kokių medžiagų vandenyje yra, o ne tikėti kokiu nors atneštu įrenginiu.

"Reikia, kad filtras šalintų ne viską, o tai, ko yra per daug", – tvirtino vadovas.

Apsimeta įmonės darbuotojais

Laboratorijos vedėja I.Getautienė pastebėjo, kad dabar žmonės, kuriems siūlomi filtrai, yra protingesni. Prieš pirkdami kai kurie pasiskambina pasiklausti, ar tiesa, ką pasakoja pardavėjai.

"Esu sulaukusi skambučių iš filtrų pardavėjų, kodėl dezinformuoju žmones, kad nereikia filtrų. Tada klausiu: kodėl aš turiu meluoti? Juk kietesnį vandenį, kuriame yra mineralų, gerti sveikiau. Pardavėjas sako: "Bet esant minkštam nepriverda arbatinukas". Tačiau žmogus juk ne arbatinukas", – pabrėžė vedėja.

I.Getautienė prisiminė, jog anksčiau filtrų pardavėjai prisistatydavo įmonės "Klaipėdos vanduo" atstovais, aiškindavo, kad atlieka nemokamus vandens tyrimus.

"Labai patogu taip prisistatyti. Juk privačios įmonės atstovų niekas nenori įsileisti, o įmonės "Klaipėdos vanduo" gali. Mes vandens tyrimus atliekame tik tada, kai kreipiasi patys žmonės. Jokių nemokamų akcijų neorganizuojame", – aiškino vedėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Achema“ už SGD terminalo išlaikymą sumokės 239 mln. eurų
  „Achema“ už SGD terminalo išlaikymą sumokės 239 mln. eurų

  Didžiausia dujų vartotoja Lietuvoje, Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ už suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymą per 10 metų – iki 2024-ųjų sumokės 239 mln. eurų, teigia „Achemos grupės“...

 • Daugiabučių gyventojus įsiutino ženklas
  Daugiabučių gyventojus įsiutino ženklas

  Laukininkų gatvės gyventojai antradienį ryte net žagtelėjo, išvydę gatvės pradžioje atsiradusį kelio ženklą, draudžiantį automobiliams ne tik stovėti, bet ir sustoti. Žmonės lieja pyktį, nes daugiabučių kiemuose vyksta atviros kovos u...

  3
 • Pratybos „Ugninis griausmas“ persikėlė į pajūrį
  Pratybos „Ugninis griausmas“ persikėlė į pajūrį

  Netiesioginės ugnies paramos padalinių pratybos „Ugninis griausmas“, po savaitės kovinių šaudymų į sausumos taikinius, šią savaitę persikėlė į pajūrį, kur vykdomi kompleksiniai šaudymai į taikinius jūroje. ...

  10
 • Nidoje – naujas paplūdimys: kviečia maudytis išvalytose Kuršių mariose
  Nidoje – naujas paplūdimys: kviečia maudytis išvalytose Kuršių mariose

  Šiais metais Nidoje galėsime drąsiai maudytis ne tik jūroje, bet ir Kuršių mariose. Tokias naujoves LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pristato Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė. ...

  2
 • Mokslinis žvilgsnis į Baltijos jūros ekonomiką
  Mokslinis žvilgsnis į Baltijos jūros ekonomiką

   Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykla įrodė, kad yra tapusi pasaulinio lygio jūreivystės ir uosto ekonomikos mokymo įstaiga. ...

 • Brakonieriai vis dar patenka į gamtosaugininkų rankas
  Brakonieriai vis dar patenka į gamtosaugininkų rankas

  Pavasaris gamtosaugininkams yra intensyviausio darbo metas, nes per nerštą nemažai žvejų nepaiso draudimų ir bando gaudyti žuvis neteisėtais būdais. Nuo balandžio pradžios iki gegužės pabaigos išaiškinama daugiausia pažeidim...

 • Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai
  Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai

  Įspūdingais fejerverkais gegužės 19-ąją palydėtas Laivų paradas. Spalvingai iliuminuoti bei išmoningai papuošti laivai, kurie šventinį vakarą nudažė Kuršių marias, šiandien buvo įvertinti ir apdovanoti. Įspūdi...

 • Užrašas ant apsauginio kremo gali ir suklaidinti
  Užrašas ant apsauginio kremo gali ir suklaidinti

  "Pikta" – taip dažnai įvertinama gegužės mėnesį skaisčiau pašviečianti saulė, tačiau retas dar išsitraukia apsaugos priemones nuo ultravioletinių spindulių. Gydytoja dermatologė įspėja, kad apsaugos priemonių nuo s...

 • Stebina grybautojų laimikiai
  Stebina grybautojų laimikiai

  Itin šilti šių metų gegužės orai pažėrė netikėtumų – grybautojai miškuose ir parkuose jau aptinka baravykų. ...

  1
 • Pasieniečiai su nelegalia migracija kovos Viduržemio jūros regione
  Pasieniečiai su nelegalia migracija kovos Viduržemio jūros regione

  Į tarptautinę operaciją „Poseidon 2018“ Viduržemio jūros regione ketvirtadienį Klaipėdoje bus išlydėti greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger 1100“ ir jo įgula. Kitą savaitę į šią operaciją išs...

  1
Daugiau straipsnių