Pas gydytoją – su įrodymais
Prastai pasijutę ir gydytojo pagalbos ieškantys žmonės pirmiausiai turi įrodyti, kad tikrai serga.
Jei suskaudo gerklę ir pakilo temperatūra, kviestis greitąją neverta. Medikai teikia tik būtinąją skubią pagalbą. Tačiau patekti pas savo šeimos gydytoją irgi nelengva.
Klaipėdietė Vaida Jankauskienė po savaitgalio pajuto peršalimo simptomus. Ji jautėsi esanti per silpna eiti į darbą. Moteris puolė į neviltį, sužinojusi, kad šeimos gydytoja jos negali priimti.
„Registratorė telefonu informavo, kad nebeliko talonų. Man patarė ateiti po savaitės, kitą pirmadienį. Iki tol gydytojo gali ir nebereikėti“, – skundėsi ji.
Pirminės sveikatos priežiūros centruose pacientai paprastai priimami tik su talonais.
Po savaitgalio medikai sulaukia kur kas daugiau ligonių, todėl talonų visiems neužtenka.
Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos pavaduotoja šeimos medicinai Angelė Razgienė tikino, kad karščiuojantys ligoniai ir tie, kuriems būtina nedarbingumo pažyma, pas gydytoją gali patekti be eilės ir be talono. Tačiau ji įsitikinusi, kad žmonės neretai gaišina medikų laiką. Užuot kvietę juos į namus ar brovęsi be eilės, jie turėtų prigulti ir nusiraminti.
Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Viktoras Grigalauskas tvirtino, kad šeimos gydytojai priima tiek ligonių, kiek laukia už durų.
„Tačiau reikėtų suprasti, kad gydytojai irgi žmonės. Per penkių valandų pamainą jie priima iki 30 pacientų, o talonų yra 18. Vadinasi, vienam pacientui galima skirti vos dvylika minučių“, – sakė poliklinikos vadovas. Jo teigimu, patyrę traumą ir karščiuojantys ligoniai visada priimami be eilės.
Naujausi komentarai