Lapkričio 22-osios vakare Raseinių miesto centre griuvinėjo du nesiorientuojantys nepilnamečiai, vienas jų griūdamas susižalojo nosį. Kiti matė juos gulinčius ant žemės, prie bažnyčios laiptų.
Iškviesti medikai ir policijos pareigūnai nurodytoje vietoje rado 15-metę merginą ir 16-kos metų jaunuolį. Pastarasis buvo be sąmonės, o mergina, nors ir buvo sąmoninga, tačiau kalbėjo nerišliai, nesugebėjo nei pasakyti savo vardo bei pavardės, nei įpūsti į alkoholio matuoklį.
Pirminiais duomenimis, jaunuoliai vartojo alkoholį ir rūkė elektronines cigaretes.
Jaunuolius medikai išvežė į Raseinių ligoninę, joje paaugliams diagnozuotas apsinuodijimas medikamentais ir psichiką veikiančiomis medžiagomis. Tolesniam gydymui jie buvo nugabenti į Kauno klinikas.
Apžiūrint jaunuolių kuprines, vienoje jų rastas skaidrus buteliukas su raudonos spalvos skysčiu.
Įtariama, kad tai elektroninės cigaretės skystis galimai su naujų psichoaktyviųjų medžiagų priedu. Jis išsiųstas tirti specialistams.
Pasak policijos, pastaruoju metu tarp nepilnamečių plinta naujos psichoaktyviosios medžiagos, tarp kurių – sintetiniai kanabinoidai, aptinkami ir elektroninių cigarečių skysčiuose.
Didelį pavojų kelia tai, jog naujos psichoaktyviosios medžiagos yra gaminamos nelegaliose laboratorijose.
„Tradicinės narkotinės ir psichotropinės medžiagos yra aiškiai apibrėžtos – kokį poveikį, kuris narkotikas sukelia. Naujų psichoaktyviųjų medžiagų poveikis mišrus ir nenuspėjamas. Didelį pavojų kelia tai, jog naujos psichoaktyviosios medžiagos yra gaminamos nelegaliose laboratorijose, maišomos įvairios medžiagos, kurių sąveika nėra žinoma, jų kiekiai nepaskaičiuoti, todėl nėra aišku, kokia galutinė medžiaga gaunama ir koks jos poveikis tikėtinas. Jų vartojimas – lyg rusiška ruletė: niekada nežinai, ką vartoji, nes šios medžiagos yra naujos, nežinomos sudėties ir nenuspėjamo poveikio. Dėl to dažnai atsitinka pats liūdniausias scenarijus – perdozavimas, kuris sukelia mirtį“, – sako Šiaulių apskrities policija.
Ji prašo būti pastabiems ir neabejingiems, primena, kad vasario 6 dieną startavo Lietuvos policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams – NE“.
Kiekvienas telefono numeriu 8 700 60 777 gali pranešti apie žinomas narkotikų platinimo vietas ir asmenis.
Telefono linija veikia darbo dienomis nuo 7 val. iki 20 val.
Jos tikslas – sutelkti bendruomenę ir policiją bendram tikslui – nuo kvaišalų apsaugoti Lietuvos jaunimą, ypač moksleivius.
(be temos)