Politikui gali būti pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir t.t. Su A. Bagdonu Eltai susisiekti nepavyko.
Generalinės prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes, skelbia prokuratūra.
„Šie duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Andriaus Bagdono, nurodytu laikotarpiu ėjusio Neringos savivaldybės tarybos nario, Kontrolės komiteto pirmininko bei Biudžeto, finansų ir ūkio valdymo komiteto nario pareigas, veiksmuose yra požymių nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ 1 dalyje, 182 str. „Sukčiavimas“ 1 dalyje ir 228 str. „Piktnaudžiavimas“ 2 dalyje“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse įtvirtinta, kad nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui, kuris baudžiamojon atsakomybėn gali būti patrauktas tik kompetentingos institucijos leidimu, baudžiamasis procesas pradedamas, tačiau jam negali būti surašytas pranešimas apie įtarimą, jis negali būti apklausiamas kaip įtariamasis ar pripažįstamas įtariamuoju, negali būti suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo yra nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas Seime, Seimo narių posėdžio metu.
(be temos)
(be temos)
(be temos)