Pereiti į pagrindinį turinį

Sakartvelo valdžia išdėjo į šuns dienas Lietuvą ir Estiją

2024-12-16 13:33
DMN inf.

Reaguodama į Lietuvos ir Estijos įvestas sankcijas, Sakartvelo vyriausybė pirmadienį pareiškė, kad šių valstybių suverenumas yra mažiausias iš visų Europos Sąjungos (ES) narių, o jų sprendimus esą diktuoja viena užsienio šalis.

Iraklis Kobachidzė
Iraklis Kobachidzė / Scanpix nuotr.

Lietuva ir Estija dėl smurto prieš protestuotojus į sankcionuojamų asmenų sąrašą savaitgalį įtraukė dar 17 žmonių, įskaitant ministrą pirmininką Iraklį Kobakhidzę.

„Plačiai žinoma, kad Estija ir Lietuva yra valstybės, kurių suverenitetas šiuo metu yra labiausiai apribotas visoje ES ir kurių vyriausybės veikia vadovaudamosi vienos užsienio valstybės administracijos nurodymais, o ne savo žmonių interesais“, – rašoma socialiniame tinkle „X“ paskelbtame pareiškime.

Įraše nenurodoma, kokia užsienio valstybė turima omenyje.

„Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios šių valstybių vyriausybės yra priverstos veikti prieš savo pačių orumą, – teigia Sakartvelo vyriausybė. – Deja, nepaisant 33 nepriklausomybės metų, Lietuvos ir Estijos institucijos dar neišsivadavo iš sovietinio mentaliteto.“

Ji sako turinti teisę imtis atsakomųjų priemonių į sankcijas, tačiau mano, kad žengti tokį žingsnį būtų neprotinga.

„Nusprendėme ir toliau laikytis vienašalės draugystės su abiem valstybėmis režimo, kad nesugriautume tradicinės Sakartvelo, Estijos ir Lietuvos žmonių draugystės“, – nurodoma pareiškime.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, sankcijų sąraše esantys Sakartvelo premjeras bei kiti pareigūnai, politikai ar verslo atstovai yra tiesiogiai prisidėję prie šiurkščių ir sistemingų žmogaus teisių pažeidimų ir pagrindinių laisvių suvaržymo Sakartvele.

Anksčiau atvykti į Lietuvą buvo uždrausta dešimčiai asmenų, vadovaujančių Sakartvelo Vidaus reikalų ministerijai, ir valdančiosios „Sakartvelo svajonės“ įkūrėjui Bidzinai Ivanišviliui.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra paraginęs ES mastu taikyti sankcijas prieš protestuotojus jėgą naudojančios Sakartvelo valdžios atstovams.

Šeštadienį surengtus prieštaringai vertinamus prezidento rinkimus penkerių metų kadencijai laimėjo šalies valdančiajai partijai „Sakartvelo svajonė“ lojalus buvęs futbolininkas Micheilas Kavelašvilis. Tai buvo pirmas kartas, kai kartvelai tiesiogiai nerinko prezidento, tai padarė rinkikų kolegija.

Šią Kaukazo valstybę neramumai apėmę nuo tada, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė laimėjusi ginčijamus spalio 26 dienos rinkimus.

Partijos kritikai kaltina ją autoritarizmo plitimu ir šalies artinimu prie Rusijos orbitos. Po to, kai I. Kobachidzė paskelbė, kad Sakartvelas iki 2028 metų pabaigos neves derybų dėl narystės ES, visoje šalyje kasdien vyksta protestai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Alio

Ar dar ilgai čia reklamuos to apžėlusio papuaso nuotrauką?
1
-2
Šaunuoliai Genacwales!

Pasirodo kad ir toli nuo mūsų gyvena, bet puikiausiai žino kas pas mus šaly darosi. Respect'as Viską tiksliai sudėliojo kaip pirštu į akį.. Tikrai vargstam su savo šudina valdžia ir prezidentu. Užsienio politika tokia kad nežinai ar verkt ar juoktis iš gėdos.Pusdurniai nežinia iš kur prisisėmę keisto mastymo, pastoviai stato mūsų šalį į karo taikiklį...Politologai skiedžia apie turtėjimą ir šalies pragyvenimo lygio gerėjimą o skurdas soc. atskirtis, nedarbas tik didėja..kainos kasdien auga ir dar kaip žadama, augs. Tauta -sau, valdžia - sau. Išviešinti valstybiniai milijonų vagys vaikšto laisvi, politikai buvę aukštuose postuose ir padarę didžiulius nuostolius valstybei - irgi, na o atėjus nauja valdžia, panašu kad tikrai nepateisins Tautos lūkesčių ir tęs visas tas buvusių valdančiųjų nesamones. Jei ,,Remyga'' nueis iš valdomosios daugumos tai manau net tų žadėtų auditų nebus..Jau aišku kad vietoj aušriečių koalicijoj atsiras nuteistos už korupciją Čmil partijos liberalai
8
-4
S.S.S.

teisingai, yra didžiosios Europos valstybės ir jos turi pirma išsakyti savo pozicijas bei įvesti ar neįvesti tam tikras sankcijas. O tokios mažos valstybės kaip mūsų tik gali pritarti ar nepritarti. Bet tikrai ne pulti į priekį prieš traukinį...
11
-4
Visi komentarai (19)