Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas panaikino liberalo Bagdono teisinę neliečiamybę

2024-12-17 11:59

Seimas antradienį panaikino liberalo Andriaus Bagdono teisinę neliečiamybę.

Andrius Bagdonas.
Andrius Bagdonas. / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Už tai balsavo 77 parlamentarai, prieš buvo penki, susilaikė 11 politikų.

Imuniteto panaikinimo nepalaikė „Nemuno aušros“ frakcija, o 20 socialdemokratų nedalyvavo balsavime.

Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn turi duoti ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentaro.

„Nors įtarimai dar man net nepareikšti, viešas teismas jau įvyko“, – antradienį sakė A. Bagdonas.

Prokurorai „čekiukų“ byloje nori jam pateikti įtarimus dėl dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. Bagdonas  2019–2020 metais būdamas Neringos tarybos nariu galimai klastojo dokumentus ir juos naudodamas piktnaudžiaudavo tarnybine padėtimi.

Anot teisėsaugos, prie penkių tarybos nario išlaidų ataskaitų buvo pridėta 13 degalų įsigijimo kvitų, pagal kuriuos už degalus mokėta kitų fizinių ar juridinių asmenų vardu išduotomis banko kortelėmis arba degalų kortelėmis.

Nors įtarimai dar man net nepareikšti, viešas teismas jau įvyko.

Parlamentaras antradienį Seime tvirtino, kad per dešimtmetį būdamas Neringos savivaldybės tarybos nariu iš viso pateikė 196 sąskaitas ir tik 13-oje nėra jo rekvizitų. Anot A. Bagdono, visos ne jo sąskaitos yra iš automatinės degalinės, todėl jis mano suklydęs ir tai aiškino savo žioplumu.

„Tikėtina, įsipylęs degalų automatinėse degalinėse atsispausdinau ne savo, o kito žmogaus sąskaitas. Laikotarpis, kuriuo įsivėlė klaidos, buvo labai sudėtingas, kupinas skaudžių išgyvenimų dėl rimtų šeimyninių priežasčių“, – sakė Seimo narys.

Jo teigimu, neteisingos sąskaitos siekė 580 eurų, tuo metu rugpjūtį prokuratūros siūlymu jis Neringos savivaldybei grąžino 4223 eurus.

„Nors maniau, kad pasiūlymas buvo neteisingas, tačiau pasirašiau taikos sutartį ir savivaldybei vietoj 580 eurų grąžinau 4223 eurus. Dėl to nustebau, kai prokuratūra kreipėsi į parlamentą (dėl jo imuniteto panaikinimo – BNS). Juk prokuratūrai pasiūlius, teismas jau patvirtino taikos sutartį“, – sakė A. Bagdonas.

„Man, jau nebe kaip politikui, kaip žmogui, kyla klausimų, ar Lietuvoje žmogus, sudaręs taikos sutartį su prokuratūra ir atlyginęs septynis kartus didesnę žalą, kurią padarė netyčia, dėl žioplumo sudėtingu gyvenimo laikotarpiu, gali būti baudžiamas antrą kartą?“ – klausė politikas.

Praėjusią savaitę generalinei prokurorei Nidai Grunskienei kreipusis į Seimą dėl leidimo patraukti A. Bagdoną baudžiamojon atsakomybėn, šis sustabdė narystę Liberalų sąjūdyje, žadėjo trauktis iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos.

Visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus akciją „Skaidrinam“, teisėsauga pradėjo keliasdešimt tyrimų dėl piktnaudžiavimo savivaldos politikų išmokomis. N. Grunskienės teigimu, juose figūruoja ir „keletas Seimo narių“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
pas masiulį jį,

pas tą, kuris eligijus
3
0
Visi komentarai (1)