Pereiti į pagrindinį turinį

Širinskienė neturi loginio paaiškinimo Žemaitaičio ultimatumams: klausimų gavo ir iš Prezidentūros

Apie savo politinę ateitį „Nemuno aušroje“ svarstanti parlamentarė Agnė Širinskienė tikina ir toliau neturinti racionalaus paaiškinimo partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio keliamiems ultimatumams. Politikė tikina, kad Seimo „aušriečių“ frakcijos gretose yra ir daugiau abejojančių partijos pirmininko daromais sprendimais.

Širinskienė neturi loginio paaiškinimo Žemaitaičio ultimatumams: klausimų gavo ir iš Prezidentūros
Širinskienė neturi loginio paaiškinimo Žemaitaičio ultimatumams: klausimų gavo ir iš Prezidentūros / D. Labučio / ELTOS nuotr.

„Kai politikai priima vienokius ar kitokius sprendimus, aš bent taip tikiuosi, kad yra planuojamas ilgalaikis laikotarpis ir ilgalaikis darbas, vizija bei koks rezultatas bus pasiektas. Tai šiuo atveju aš galutinio rezultato nesuvokiu, nesuvokiu, kaip ta situacija yra modeliuojama ir kaip ji gali išsirutulioti“, – laidoje „ELTA kampas“ R. Žemaitaičio keliamus ultimatumus įvertina A. Širinskienė.

„Aš tų priežasčių ieškau jau, matyt, daugiau negu savaitė, nes mačiau, kaip situacija brendo. Ir iš tiesų (bandant – ELTA) suprasti, kodėl būtent dabar ir būtent tokia forma viskas vyksta, tikrai kyla labai daug klausimų“, – pripažįsta ji.

Visgi, pasak politikės, nepaisant viešai komunikuojamų sprendimų, tam tikra nuomonių įvairovė „aušriečių“ gretose yra.

„Diskutuojančių, abejojančių tikrai kolegų yra, matančių rizikas tikrai kolegų yra. Tai šia prasme aš tikrai džiaugiuosi, kad frakcijos vidinėse diskusijose galima turėti ne visai vieną nuomonę ir matyti tą įvairovę“, – sakė A. Širinskienė.

Todėl, pasak jos, vertinant atmosferą „Nemuno aušros“ frakcijoje vien tik skaitline balsavimų išraiška kliautis nereikėtų.

„Politikoje yra įvairių motyvų, kodėl taip nutinka ir įvairių balsavimų, kurie kartais tampa parodomaisiais balsavimais, kurie kartais tampa lojalumo balsavimais dėl kažkokių aplinkybių“, – sakė ji.

Situaciją pripažįsta aptarusi ir su Prezidentūros atstovais

Paklausta, ar apie R. Žemaitaičio keliamus ultimatumus jai teko bendrauti ir su Prezidentūra, politikė pripažįsta, kad tokių pokalbių būta.

„Politikoje nebūna taip, kad netenka komunikuoti“, – sakė A. Širinskienė, nenorėdama detaliau atskleisti šių pokalbių turinio.

„Aš manau, kad jau tegu lieka tos visos diskusijos privačiai. Bet to bendradarbiavimo ir visų bandymų suprasti, o kas atsitiko, iš tikrųjų labai daug“, – akcentavo ji.

Visgi politikė pripažįsta racionalaus paaiškinimo dėl R. Žemaitaičio reikalavimų prezidento patarėjams nesugebėjusi pateikti.

„Ir diskutuojant su prezidento patarėjais yra labai sunku paaiškinti, o kas gi nutiko, kai Vyriausybė įsivažiuoja, kai ji jau įgauna realius įrankius, turi ministrų kabinetą, staiga atsiranda toks personalinis naratyvas prieš tą atokvėpį tarp dviejų Seimo sesijų“, – sakė parlamentarė.

Todėl A. Širinskienė tikina švenčių laikotarpiu ketinanti gerai apmąstyti visą šią situaciją ir savo ateitį „Nemuno aušroje“.

„Galvosiu, matyt, per Kalėdas ir, greičiausiai, per Naujuosius metus ir dar ilgiau, norėdama suprasti tas galutines priežastis, kurios veda į tą situaciją, kurioje mes esame dabar“, – pripažino ji.

ELTA primena, kad pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas pareiškė kelsiantis klausimą dėl likimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas. Antradienį jis patikino, kad tokie svarstymai yra pakankamai rimti.

Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.

Papildomų įtampų įnešė ir išsiskyrusios nuomonės „Nemuno aušros“ gretose. „Aušriečių“ lyderiui tvirtinant, kad jo vedama frakcija vienbalsiai pritaria ir mano, kad valdančiosios daugumos partneriai nesilaiko koalicinės sutarties, Seimo vicepirmininkė A. Širinskienė sako, kad frakcijoje nuomonės išsiskiria. Be to, politikės manymu, šiuo metu partijai reikėtų koncentruotis į darbus, o ne galvoti apie tam tikrus postus bei viešas batalijas.

Reaguodamas į išsiskyrusias nuomones, R. Žemaitaitis pareiškė, kad „Nemuno aušros“ poziciją visais koalicijos klausimais komentuos tik jis pats. Tuo metu A. Širinskienė pripažino neatmetanti galimybės palikti frakciją.

Koalicinė taryba šią savaitę taip pat aptarė kilusias įtampas daugumoje ir žada toliau tęsti diskusijas bei ieškoti galimų situacijos sprendinių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Karbauskis - protingas politikas

Jis buvo teisus ir dėl Skvernelio , panašu gali būti teisus ir dėl Žemaitaičio, nes kodėl skiriasi Žemaitaičio kalbos nuo darbų ? Argumentuoju: Žemaitaitis " varo ant konserVatų " , žadėjo delistinguoti ignitį bei paviešinti kgb sąrašus ? Čia iki rinkimų ! Ir eina į koaliciją !!!! su Skverneliu , bei jam įteikia NA rinkėjų iškovotą Seimo pirmininko postą !!! Ar koalicinėje sutartyje, kurią pasirašė Žemaitaitis yra igničio delistingavimas ir KGB sąrašų išviešinimas ? Ne ! Kiek girdėjau Skverneliui kaip seimo pirmininkui nereikia ir auditų !!! O Karbauskis ir LVŽS turi politinį stuburą ir garbę , todėl negalėtų dirbti su Skverneliu vyriausybėje ___dėl „Igničio“ istorijos, ir dėl Vytauto Landsbergio pripažinimo šalies vadovu. Tai rodo, kad tokio pagrindo neturėtų turėti niekas“, – svarstė R. Karbauskis.
0
0
O aš neturiu paaiškinimo Žemaitaičio sutikimui

būti koalicijoje su " vardan ...Skverneliu" . Nors gal turiu nuojautą ir ji bjauri ....Žemaitaitis turėtų " apeitį " tokį politiką kaip Skvernelis , nes " politiškai " jie turėtų būti nesuderinami , bent klausantis Žemaitaičio pažadų ir matant Skvernelio darbus seime . Manau juos gali sieti " noras būti valdžioje " ? Nėra tas ponas Žemaitaitis toks paprastas " vaikinas " :) Karbauskis ir LVŽS turi politinį stuburą ir garbę , man patinka , nes pritariu Karbauskio nuomonei , KODĖL NEGALĖTŲ DIRBTI SU SKVERNELIU ___dėl „Igničio“ istorijos, ir dėl Vytauto Landsbergio pripažinimo šalies vadovu. Tai rodo, kad tokio pagrindo neturėtų turėti niekas“, – svarstė R. Karbauskis. ____P.S. keista, nes Žemaitaitis pasitikėjo Skverneliu ...:) o gal nekeista ? ! Gal vistik projektas ? :)
0
0
bronislovas

na sirinskiene ne durna,buvo pas karbauski irgi mane kad prades vadovauti,bet karbauskis jai per kietas,tai pabego su skverneliu bet ir skvernelis nedave jai vadovauti,ilgai ji rinkosi partija ir kai pamate kad zemaitaicio populiarumas auga ir pamate kad jis per minkstas tai isiteike jam,ir dabar ji kalba ir elgiasi lyg butu partijos pirmininke.zemaitaiti mesk greiciau ja lauk nes tavo partijos iki kitu rinkimu neliks jei nusileisi tai.sirinskiene niekada nelaimejo ir nelaimes vienmandaciu rinkimu.galu gale ji pabegs pas skverna ir ten lindes po sluota...pamatysit....
1
0
Visi komentarai (28)

Daugiau naujienų