Pereiti į pagrindinį turinį

Neištvėrė baisaus poveikio vaikams: ketiname išvyti šį banditą iš savo kaimynystės

2024-12-22 14:26
BNS inf.

Albanijos ministras pirmininkas Edi Rama (Edis Rama) šeštadienį pareiškė, kad vyriausybė nuo 2025-ųjų bent vieneriems metams uždarys socialinį tinklą „TikTok“.

Neištvėrė baisaus poveikio vaikams: ketiname išvyti šį banditą iš savo kaimynystės
Neištvėrė baisaus poveikio vaikams: ketiname išvyti šį banditą iš savo kaimynystės / Pixabay nuotr.

„Mes ketiname vieneriems metams išvyti šį banditą iš savo kaimynystės“, – sakė E. Rama susitikime su albanų mokytojais, tėvais ir psichologais Tiranoje.

Jis pridūrė, kad vyriausybė pradės vykdyti programas, kurios „pasitarnaus mokinių švietimui ir padės tėvams sekti savo vaikų kelią“.

Prieš mažiau nei mėnesį per muštynes prie vienos Tiranos mokyklos žuvo 14-metis mokinys, o kitas buvo sužeistas po konfrontacijos socialiniuose tinkluose.

Toks nužudymas šalyje sukėlė tėvų, psichologų ir švietimo įstaigų diskusijas apie socialinių tinklų poveikį jaunimui.

„Kinijoje „TikTok“ propaguoja, kaip studentai gali lankyti kursus, kaip saugoti gamtą, kaip išlaikyti tradicijas, – sakė E. Rama.

„Tačiau „TikTok“ už Kinijos ribų matome tik niekalus ir purvą. Kam mums to reikia?“ – kalbėjo jis.

Kelios šalys pradėjo svarstyti priemones prieš „TikTok“, kurios yra platesnių diskusijų dėl socialinių tinklų poveikio pažeidžiamoms grupėms, pavyzdžiui, vaikams ir paaugliams, dalis.

Tačiau „TikTok“ už Kinijos ribų matome tik niekalus ir purvą. Kam mums to reikia?

„Problema yra ne vaikai, o visa mūsų visuomenė“, – teigė E. Rama.

Kaimyninės šalys, pavyzdžiui, Kosovas, Šiaurės Makedonija ir Serbija, taip pat pranešė apie neigiamą platformos poveikį, ypač jaunimui.

Prieš du mėnesius pranešta apie mažiausiai 22 savęs žalojimo atvejus tarp skirtingų Kosovo pietvakarių Džiakovicos miesto mokyklų mergaičių, dėl kurių kaltas vienas paplitęs „TikTok“ iššūkis.

Prieš dvi savaites Šiaurės Makedonijos regioninė žiniasklaida pranešė, kad į ligoninę pateko keliolika paauglių, patyrusių sužalojimus po vadinamojo „Supermeno“ „TikTok“ iššūkio.

Jungtinėse Valstijose „TikTok“ kaltinama šnipinėjimu, o Europos Sąjunga atlieka tyrimą dėl teiginių, kad ja buvo pasinaudota siekiant paveikti Rumunijos prezidento rinkimus kraštutinių dešiniųjų kandidato naudai.

Keliose šalyse platformą taip pat uždrausta naudoti valstybinių institucijų darbuotojams.

Naujienų agentūra AFP, kaip ir keliolika kitų faktų tikrinimo organizacijų, keliose šalyse gauna pinigus iš „TikTok“, kad patikrintų vaizdo įrašus, kuriuose gali būti pateikta melaginga informacija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
visuomenes padugne bakaluras ir mokslininkas

Kokia supuvusi visuomene - tokie ir tie socialiniai tinklai. Debilai, ir piestuku galima nudurti koki priedurni. Iseina kad piestukas kaltas ir juos BUTINA sunaikinti. Jooo geriausia nuogom rankomis pasmaukti nereikes nieko uzdraudineti nebent rankas kapoti. Bet kas kapos be ranku ...???
2
-2
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų