Jis penktadienį registravo atitinkamas Darbo kodekso ir Atmintinų dienų įstatymo pataisas.
Siūloma sausio 13-ąją minimą Laisvės gynėjų dieną išbraukti iš Atmintinų dienų įstatymo ir įrašyti į Darbo kodeksą greta kitų nedarbo dienų.
„Kasmet minėdami Laisvės gynėjų dieną, degindami atminties laužus, prikeliančius praeities įvykius, vis geriau, aiškiau suprantame, koks mūsų laisvėjimo kelias ir koks mūsų būdas būti laisviems. Tai viena svarbiausių modernios Lietuvos istorijos datų, kalbančių apie mūsų valstybės, tautos valstybingumo gynybą“, – projekto aiškinamajame rašte teigia parlamento vadovas.
Pasak jo, privalu nepamiršti žmonių, kurie apgynė Lietuvos laisvę 1991 metų sausį.
„Labai norėtųsi, jog visuomenė šią dieną suprastų kaip didžiulį laimėjimą prieš sistemą, taip ir nepajėgusią nugalėti minios žmonių, kurių pagrindiniai ginklai buvo tik didžiulis ryžtas“, – tvirtino S. Skvernelis.
Anot jo, daugiau kaip 30 metų sausio 13-oji yra darbo diena, per kurią institucijos, ugdymo įstaigos gyvą atmintį puoselėja tos dienos rytą uždegdamos languose prisiminimo žvakeles, taip pat vyksta įvairūs renginiai, minėjimai, tų dienų skaudūs įvykiai prisimenami mokyklose, universitetuose.
„Visos simbolinėmis tapusios akcijos galėtų vykti nedarbo dieną. Galimybė apsilankyti Sausio 13-osios minėjimuose, supažindinti jaunuolius su tautos istoriniu įvykiu bei jo dalyviais įprasmintų šios istorinės dienos svarbą“, – nurodė Seimo pirmininkas.
Jis priminė, kad kitąmet bus minima 35-oji Laisvės gynėjų diena.
Laisvės gynėjų dieną Lietuvoje pagerbiami žuvusieji 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje.
Tuomet Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, apie tūkstantis buvo sužeista.
Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.
(be temos)
(be temos)
(be temos)