„Teisinės aplinkybės keičiasi, matome, jos keičiasi ir į vieną, ir į kitą pusę. Tikrai tas pokytis yra. Kaip yra sutarta su koalicijos partneriais, kovo pradžioje koalicijos taryba susirinks ir bus priimti sprendimai“, – LRT televizijai ketvirtadienį teigė Seimo vadovas.
S. Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad R. Žemaitaičio kandidatūros į parlamento vicepirmininko postą neteiks, kol šis neišsispręs teisinių problemų.
Teisinės aplinkybės keičiasi, matome, jos keičiasi ir į vieną, ir į kitą pusę.
„Nemuno aušrai“ priklauso du Seimo vicepirmininko postai. Vienas iš jų prisiekus naujos sudėties parlamentui atiteko Agnei Širinskienei, tačiau ji pasitraukė iš „aušriečių“ gretų, žada užleisti ir iš Seimo vicepirmininkių.
Dėl būsimų dviejų kandidatūrų koalicinė socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ taryba turėtų tartis kovo pradžioje.
Prokuratūra ketvirtadienį paskelbė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas R. Žemaitaičio atžvilgiu dėl jo kvietimo rinktis prie pirmojo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio namų bei ekspremjerės Ingridos Šimonytės šmeižto.
Anot Generalinės prokuratūros, tyrimas nutrauktas konstatavus, kad „nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.
Vis tik Vilniaus apygardos teisme tebenagrinėjama R. Žemaitaičio bylą dėl neapykantos kurstymo prieš žydus ir Holokausto neigimo.
Baudžiamoji byla „aušriečių“ lyderiui iškelta dėl jo įrašų apie žydus, paskelbtų užpernai gegužę ir birželį socialiniame tinkle „Facebook“, viešų pasisakymų.
Politikui dėl minėtų įrašų buvo inicijuota ir apkalta – Konstitucinis Teismas pernai balandį pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė parlamentaro mandato, kad galėtų kandidatuoti į prezidentus ir Seimo narius.
Pernai rudenį jis išrinktas į parlamentą.
Valdančiąją daugumą sudaro Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“. Iš viso Seime koalicija turi 86 balsus.
(be temos)
(be temos)