Budrys: Lietuvą ir Islandiją jungia noras saugoti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką Pereiti į pagrindinį turinį

Budrys: Lietuvą ir Islandiją jungia noras saugoti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką

2025-01-31 18:19
BNS inf.

Lietuvą ir Islandiją vienija tvirtas įsipareigojimas saugoti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką, sako su šios šiaurės Europos valstybės kolege penktadienį telefonu kalbėjęs užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.

Kęstutis Budrys
Kęstutis Budrys / D. Labučio/ELTOS nuotr.

„Islandija buvo pirmoji šalis pripažinusi atkurtą Lietuvos nepriklausomybę bei valstybė nuo pat pradžių rėmusi Ukrainą – tai sukuria ypatingą artimą ryšį tarp mūsų šalių. Mus taip pat vienija tvirtas įsipareigojimas remti Ukrainą ir saugoti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kaip teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime, K. Budrys su Torgerdur Katríi Gunnarsdottir (Tordgerdur Katrin Gunarsdoutir) aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regioninio saugumo, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimo klausimus, paramą Rusijos agresiją patiriančiai Ukrainai.

Ministras pabrėžė, kad Lietuvos ir Islandijos vadovaujama „Išminavimo koalicija“ Ukrainoje yra mažų šalių iniciatyvumo ir konkrečios reikalingos paramos suteikimo Ukrainai pavyzdys.

Politikai taip pat aptarė pasirengimą vasarą Hagoje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo, kad būtina siekti didesnio sąjungininkų įsipareigojimo finansuoti gynybą – skirti bent 3 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

Ministras K. Budrys pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota ir toliau stiprinti dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą.

„Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimas įgavo ypatingą svarbą, stiprinant atsparumą ir atsaką į regiono saugumui kylančius iššūkius, įskaitant dažnėjančias hibridines atakas, sabotažo veiksmus, kritinės infrastruktūros Baltijos jūroje apsaugą“, – kalbėjo jis.

Beveik 340 tūkst. gyventojų turinti Islandija Lietuvos nepriklausomybę pripažino 1991 metų vasarį, nepaisydama sovietų sankcijų. Dauguma Vakarų valstybių tokį žingsnį žengė pusmečiu vėliau, žlugus pučui Maskvoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kažkoks beprotnamis

Jiems gal smegenis kas užtemdė? Šitas Lietuvai dirba ar Ukrainai?
2
0
Pelėda

Antraštėje parašyta Islandija, o turinys apie Ukrainą.
1
0
kas nesupranta - ISNYKS

Dabar Naujame Pasaulyje tokia tvarka -- KAS STIPRESNIS to ir valdzia. Taisykles tktai tokiems idiotams kaip Labasnia, Europos dolbajobams ir tiems kurie NEGALI valdyti savo surogatines valstybeles.
2
-1
Visi komentarai (3)