Nausėda: Žemaitaitis turėtų sėsti į teisiamųjų suolą Pereiti į pagrindinį turinį

Nausėda: Žemaitaitis turėtų sėsti į teisiamųjų suolą

2025-02-06 14:19

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nenori diskutuoti su „Nemuno aušros“ lyderiu Remigijumi Žemaitaičiu dėl jo pasisakymų apie krašto gynybos finansavimą.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / S. Lisausko / BNS nuotr.

„Aš noriu pasakyti tai, ką noriu pasakyti, ir visai nenoriu diskutuoti su ponu Žemaitaičiu, kadangi jis kalbasi, nežinau, su dievais ar su pačiu savimi“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

„(R. Žemaitaičio – BNS) pareiškimai yra labai rimti pareiškimai, jie tikrai sukelia painiavos Lietuvoje gąsdinant žmones“, – teigė šalies vadovas.

Valstybės gynimo taryba sausį nusprendė artimiausiais metais gynybai skirti 5–6 proc. Bendrojo vidaus produkto (BVP).

G. Nausėda interviu BNS yra sakęs, kad tam papildomai reikėtų apie 12–13 mlrd. eurų. Pasak jo, vienas šaltinių galėtų būti Lietuvos valiutos atsargos.

Prezidentas taip pat siūlo pinigų gynybai surinkti skatinant ekonomikos augimą. Pasak jo, tai būtų įmanoma padaryti per nacionalinį plėtros banką ILTE investicijoms panaudojant gyventojų bankuose laikomus indėlius, raginant pensijų fondus investuoti Lietuvoje, taip pat mažinant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) atotrūkį.

Šalies vadovai sako, jog siekiant ženklesnio gynybos finansavimo teks ir skolintis.

„Kelia sumaištį“

R. Žemaitaitis savo ruožtu teigia, kad finansuoti krašto apsaugą tik iš nacionalinio biudžeto lėšų yra nerealu.

Ir visai nenoriu diskutuoti su ponu Žemaitaičiu, kadangi jis kalbasi, nežinau, su dievais ar su pačiu savimi.

Be kita ko, „aušriečių“ lyderis viename iš susitikimų su gyventojais yra sakęs, kad prezidentas siūlo gynybos finansavimo reikmėms „nacionalizuoti indėlius“. Pats G. Nausėda tokias interpretacijas vadina nepagrįstomis.

„Tai gresia baudžiamąja atsakomybe, jei tokios nesąmonės ir jų skleidimas sukeltų indėlininkų paniką“, – kabėjo G. Nausėda.

„Ponas Žemaitaitis turėtų sėsti į teisiamųjų suolą už tokias kalbas“, – pridūrė jis.

Anot G. Nausėdos, R. Žemaitaičio retorika apie gynybos finansavimą „kelia sumaištį“ ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje bendruomenėje.

„Mūsų partneriai sunkiai supranta tokias kalbas apie Ukrainą, apie paramą Ukrainai, apie nesilankymą Ukrainoje, kadangi ten yra tas, tas ir anas“, – teigė prezidentas.

„Tokie pokalbiai yra labai neatsakingi žvelgiant iš atskiro žmogaus pozicijų, o iš politiko, kuris yra valdančiojoje koalicijoje, tai yra dvigubai neatsakinga“, – sakė jis.

G. Nausėdos nuomone, R. Žemaitaičio pasisakymų klausimas „natūraliai išsispręs“.

„Susidaro įspūdis, kad šis žmogus pats ieškomo tinkamos progos pasprukti iš koalicijos, kadangi jis nėra pasirengęs konstruktyviai dirbti, teikti įstatymų projektų, o daugiau pasirengęs jaukti vidinę mūsų visuomenės atmosferą“, – kalbėjo šalies vadovas.

Abejoja koalicijos ateitimi

Prezidentas praėjusią savaitę pareiškė abejojantis esamos sudėties valdančiosios koalicijos tolesnio dirbo perspektyvomis.

Taip jis kalbėjo toliau tęsiantis R. Žemaitaičio ir Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio nesutarimams dėl gynybos finansavimo ir Ukrainos.

Pasak S. Skvernelio, susitikimuose su rinkėjais, kalbėdamas apie gynybos finansavimo šaltinius ir kritikuodamas prezidentą, „aušriečių“ lyderis skleidžia dezinformaciją, o tokie pasisakymai neatitinka koalicinės sutarties.

R. Žemaitaitis pastaruoju metu taip pat aktyviai pasisako apie korupcines problemas Ukrainoje ir jos kariuomenėje.

Seimo pirmininkas S. Skvernelis siūlė R. Žemaitaičiui apsilankyti Ukrainoje, tačiau „aušriečių“ lyderis BNS praėjusią savaitę pakartojo, kad neketina to daryti, nebent pasimokyti iš šios šalies pareigūnų korupcijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Panieka

Sujudo valdžiagalvių irštva, bijo Žemaitaičio. Ar ne valdžiagalvių išmislas virš 30 metų gąsdinti žmones ,,rusai puola,,??? ES jau merdėja, žlunga ir kuo greičiau, tuo geriau.
9
0
Manau Žemaitaitis teisus, pone prezidente

Politinių oponentų persekiojimas: net jei teismo procesas neprasideda, prezidento pasiūlymas, kad ponas X *turėtų būti teisiamas už savo pažiūras, atrodo kaip kryptingas išpuolis prieš politinį oponentą. Tai kenkia demokratinei taisyklei, kad politinė konkurencija turi būti sąžininga ir pagrįsta idėjomis, o ne bauginimais“, – priduria jis. Skaitykite daugiau:.lrytas.lietuvosdiena/aktualijos/2025/02/06/news/is-r-zemaitaicio-nauji-kaltinimai-g-nausedai-363702
6
-1
Mechanikas

Čia nausėda su visa seimo ir vyriausybės šutve turėtų sėsti į tą suolą.
12
-1
Visi komentarai (41)