Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje aistras vis dar kursto namas Naujojoje Uosto gatvėje: griauti ar išsaugoti?

2024-10-26 23:40

Klaipėdoje aistras kursto namas, net surengta apklausa, ką su juo daryti. Dauguma, net 64 procentai, mano, kad eismui trukdančio, avarinės būklės namo turėtų nelikti.

Uostamiestyje aistras vis dar kursto namas Naujojoje Uosto gatvėje: griauti ar išsaugoti?
Uostamiestyje aistras vis dar kursto namas Naujojoje Uosto gatvėje: griauti ar išsaugoti? / LNK vaizdo įrašo stop kadrai

Klaipėdiečiai gerai žino pastatą Naujojoje Uosto gatvėje, kuris atrodo lyg įsikišęs į gatvę. Vieniems jis trukdo, atrodo nesaugus.

„Ne vietoje stovi“, – teigė pašnekovė.

Pašnekovė, paklausta, kodėl mano, kad stovi ne vietoje, atsakė: „Trukdo eismui.“

Kitiems gaila istorinio pastato.

„Kažką reikia spręsti, kad nenugriautų, nenaikintų jo. Taip jau kiek išnaikinta Klaipėdoje, aš klaipėdietė, gimusi čia“, – šnekėjo pašnekovė.

Paveldo sergėtojai sako, kad plati gatvė čia sovietmečio palikimas. Ji nutiesta sugriovus istorinį kvartalą.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Klaipėda tikrai neturėtų judėti link Kaliningrado, kur per Katedros salą yra tiesiamos didžiausios autostrados. Aš stoviu Vitės istorinėje vietoje, kur buvo daugiau jūrinio paveldo objektų, jų nebelikę. Tas pastatas žymi Vitės urbanistinę struktūrą“, – aiškino Miestiečių draugijos valdybos pirmininkas Benas Volodzka.

XIX amžiuje statytame name veikė pirmoji lietuviška Klaipėdos uosto valdyba. Gyveno ir dirbo garsūs klaipėdiečiai. Tarp jų ir pirmasis Klaipėdos uosto kapitonas Liudvikas Stulpinas.

Mes nerimaujame, renkame parašus rezoliucijai, kad savivaldybė atsipeikėtų ir galiausiai priimtų sprendimus dėl to pastato tvarkymo.

Dėl pastato likimo savivaldybė surengė apklausą. Klaipėdiečių klausė, ar, jų nuomone, pastatas yra kultūros vertybė ir ar jį reiktų išsaugoti. Apklausoje dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių.

„64 procentai Klaipėdos miesto gyventojų, dalyvavusių apklausoje, mano, kad tai nėra kultūros vertybė, jog nereikia to pastato išsaugoti ir jį galima nugriauti“, – teigė vicemeras Algirdas Kamarauskas.

Miestiečių draugija sako, kad valdžia manipuliuoja viešąja nuomone.

„Kultūros vertybių registre pastatui suteikta teisinė apsauga. Jeigu suteikta teisinė apsauga, savivaldybė turėjo gerai apsvarstyti visas šios miestiečių apklausos pasekmes. Mes nerimaujame, renkame parašus rezoliucijai, kad savivaldybė atsipeikėtų ir galiausiai priimtų sprendimus dėl to pastato tvarkymo“, – kalbėjo B. Volodzka.

Miestiečių draugija prašo, kad savivaldybė įpareigotų savininkus tinkamai prižiūrėti namą ir siūlo grįžti prie alternatyvių eismo bėdų sprendimų, tarkime, patraukiant sovietinę tvorą.

Panašu, kad to nepakaks, greta verda statybos. Dygsta Memelio miestas, bus Uosto direkcijos pastatas, prasidės krantinių rekonstrukcija naujam Kruizinių laivų terminalui.

„Žmonės, institucijos, kurios atsakingos už kultūros paveldo išsaugojimą, turi galutinį sprendimą pasakyti“, – šnekėjo A. Kamarauskas.

Klaipėdos valdžia ramina, kad jokių teisinių pasekmių klaipėdiečių apklausa neturės. Paveldosaugininkai į diskusijas irgi nesileidžia, tikina, kad namo griauti negalima, esą ir taip Klaipėdoje nebelikę jūrinio paveldo objektų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Švyturio "ekstra"

Į socialinius loftuz zeniii kaip tik tiem ubagam poilsio rajone naują zjbs vietą kurt
0
0
Bumerangas

Ak ponas Gusiatinai su ponu Bosu jums projektas brangesnis už senojo miesto palikima:) Nu taip 7k už kvadrata nach@ui tas paveldas.
2
0
.

sklypas -visuomenes poreikiams. namas- likutine verte minus griovimo tvarkymo islaidos. iteikti proporcingai savininkams, kuriuos pavyks rasti.neradus-deponuoti saskaitose- gal palikuoniai atsiras ir atsiims.
0
0
Visi komentarai (21)

Daugiau naujienų