Apygardos teismą ši byla pasiekė po to, kai prokuratūra apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismo paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį.
Konvojaus į teismą iš kalėjimo atvežtas A. Kandrotas, šiuo metu atliekantis įkalinimo bausmę už finansinius nusikaltimus, dar prieš posėdį bandė padaryti pareiškimą, tačiau apsauga jam to neleido.
Išteisinamąjį nuosprendį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė praėjusį rugpjūtį. Šis sprendimas buvo argumentuotas tuo, kad A. Kandrotas nepadarė nusikaltimo, o tik privataus gyvenimo pažeidimą.
Byla dėl poveikio policijos pareigūnui, teisme liudijusiam riaušių prie Seimo byloje, buvo pradėta 2023 metų lapkritį po to, kai po riaušių bylos posėdžio A. Kandrotas, kaip įtariama, bandė daryti poveikį liudytojui policijos pareigūnui V. Maziliauskui.
A. Kandrotas po posėdžio teisme filmavo jį, kaltino melagingais parodymais. Prokuratūra tokį elgesį įvertino kaip bandymą paveikti liudytoją, o pats V. Maziliauskas – kaip psichologinį smurtą.
Dabar prokuratūra prašo išteisinimą panaikinti ir už poveikį liudytojui skirti A. Kandrotui šešis mėnesius laisvės atėmimo.
Pasak prokuroro Edmundo Bagdono, esminis dalykas yra tai, kad A. Kandrotas poveikį liudytojui darė po pirmos apklausos teisme, o V. Maziliauskas turėjo būti apklausiamas dar kartą – buvo suplanuotos dvi apklausos.
A. Kandroto advokatas Erikas Rugienius antradienio posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu. Savo baigiamojoje kalboje jis tvirtino, kad jo ginamasis iš liudytojo nieko nereikalavo, jam negrasino.
Pats A. Kandrotas teisme teigė, kad jis yra nuolat persekiojamas teisėsaugos esą dėl politinių pasisakymų ir valdžios kritikos.
(be temos)
(be temos)