3 milijonai 100 tūkst. eurų – tokia turto suma gali pasigirti D. Bradauskas.
„Na, labai nustebau, kaip aš čia įsiroviau į pirmą vietą Seime“, – šnekėjo išrinktas į Seimą („Nemuno aušra“) D. Bradauskas.
Ilgamečio politiko Broniaus Bradausko sūnus paaiškino, kad didžiąją dalį turto sūnui atidavė tėvas, kuris taip pat buvo vienas turtingiausių Seimo narių.
„Mano tėvo perleistas man turtas, akcijos sudaro pagrindinę dalį tos vertės. Iš tikrųjų mes atsidalinome dalį verslo“, – nurodė D. Bradauskas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Beveik 3 milijonus turi ir perrinktas socialdemokratas Gintautas Paluckas, turtus sukrovė investicijos. Jis sako, kad nėra ko stebėtis.
„Ličio chemijos akumuliatorių valdyme, o šiandien jie dominuoja elektromobilume, tiek energijos saugyklose, tai nereikia stebėtis, kad lydi ir komercinė, ekonominė sėkmė“, – tvirtino Seimo narys (LSDP) G. Paluckas.
Apie Valstiečių ir žaliųjų sąjungos naujoko advokato Igno Vėgėlės turtus Lietuva jau girdėjo per prezidento rinkimų kampaniją. Vėgėlių šeimos turtai viešai aptarinėti ir pavasarį, žurnalistams išsiaiškinus apie šeimos kondicionierių versle apeidinėjamas sankcijas.
„Tai ne tik advokato alga, aš turiu pajamų ir iš kitų šaltinių“, – spalio 14 teigė I. Vėgėlė.
Daugiau kaip 1,5 milijono eurų turto turi po ilgos pertraukos į Seimą sugrįžtantis Artūras Zuokas. Buvęs Vilniaus meras yra trijų įmonių akcininkas, jis milijonierius jau 25-erius metus.
„Šiaip pirmąjį milijoną dolerių čekį uždirbau, kai man buvo 26 metai“, – tikino išrinktas į Seimą („Laisvė ir teisingumas“) A. Zuokas.
A. Zuokas sakė, kad gerai, jog Seime yra turtingų. Jis pabrėžė, kad geras parlamentaras turi valdyti savo aistras.
„Turi būti ekonomiškai savarankiškas, nepriklausyti nuo aplinkybių. Aš džiaugiuosi, nes valdau savo aistras ir esu finansiškai nepriklausomas“, – sakė A. Zuokas.
Liberalas Arminas Lydeka turi kiek mažiau nei 1,5 milijono. Taip pat ir jo žmona deklaravo papildomą milijoną eurų.
Socialdemokratas, buvęs europarlamentaras ir kultūros ministras Šarūnas Birutis su žmona turi beveik 2 milijonus, jo nuosavas turtas siekia milijoną. Verslininku jis tapo devyniasdešimtųjų pradžioje, todėl sako, kad milijonas, sukauptas per trisdešimtmetį, nėra daug.
„Bloga tendencija, kad kuo biednesnis politikas, tuo geresnis politikas, aš manau, kad tuo blogesnis, nes jeigu nesugebėjo per 20–30 metų uždirbti“, – kalbėjo išrinktas į Seimą (LSDP) Š. Birutis.
8 milijonieriai parlamente nedaug. Š. Birutis spėja, kad kita dalis turtą slepia.
„Jų yra daugiau gerokai, aš beveik įsitikinęs esu“, – teigė Š. Birutis.
Milijoną turi ir dešimtmetį Europos Parlamente dirbęs Bronis Ropė. Jis paaiškina, kad pinigai susikaupė iš akcijų.
Paskutinis milijonierių sąraše, su vienu milijonu eurų, – konservatorius, žemės ūkio ministras, ūkininkas Kazys Starkevičius.
„Nemuno Aušra“ gali pasigirti savo gretose turinti ne tik turtingiausią, bet ir mažiausiai turtingą Seimo narį.
„2008 m. mano verslas bankrutavo, tiek aš, tiek visi šeimos nariai buvo pasirašę asmeninius laidavimus. Praradome ne tik verslą, bet ir savo asmeninį turtą“, – šnekėjo išrinktas į Seimą („Nemuno aušra“) Tomas Dainoras.
Daugiausiai – 52 mandatus laimėję socialdemokratai turi ir daugiausiai – keturis narius, kurių turto deklaracijose – nuliai.
„Tie nesukrauti milijonai, mano atžvilgiu, aš visą gyvenimą dirbau biudžetinėje įstaigoje, 29 metai švietimo sistemoje, jokių verslų, jokių laimėjimų, jokių palikimų“, – aiškino išrinkta į Seimą (LSDP) Ingrida Brazulienė.
„Galbūt man gyvenime pasisekė mažiau, nebuvo tikslas tapti milijonieriumi. Tie nuliukai galbūt yra dėl to, kad turtas, kurį turėčiau deklaruoti, yra mano sutuoktinės vardu, todėl jo neturiu, o vertybinių popierių taip pat neturiu“, – nurodė išrinktas į Seimą (LSDP) Audrius Radvilavičius.
Vertinant pagal bendrą šeimos turtą, milijonierių Seime yra ir daugiau. Tarp jų – Dainius Kreivys, Valius Ąžuolas, Edita Rudelienė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen.
(be temos)
(be temos)
(be temos)