Teatro aikštėje 11 val. praeivių beveik nebuvo, bet tie, kas ėjo pro šalį, domėjosi, kas atsitiko.
„Ne tik Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, bet ir Visagine, Palangoje ir Plungėje, o taip pat ir Rygoje, Daugpilyje, Tartu ar Taline – mes, visi išvardintieji, ir tie, kuriuos išvardinti pritrūktume laiko, skelbiame protesto akciją, nes trauktis nebeturime kur. Visose Baltijos šalyse mūsų kolegos masiškai užsidaro ir bankrutuoja. Tūkstančiai darbuotojų ieško darbo vietų ar kreipiasi dėl pašalpų. Mes tik norime išlikti ir toliau maitinti žmones“, – tai yra tik dalis per garsiakalbius sklindančio teksto.
Protestuotojai nori, kad juos išgirstų naujai išrinkti valdžios atstovai, klientai. Maitinantys ir seimūnus, Vyriausybės bei ministerijų darbuotojus nenori, kad Lietuva taptų užsienio kompanijų frančizių žaidimų aikštele.
Net „Michelin“ žvaigždutes pelnę restoranai neišvengia bankroto.
Kapinių žvakutės rodo tragišką šio sektoriaus padėtį, o protestuotojų laikomi plakatai skelbia, kad augantys mokesčiai augina šešėlį.
„Protesto akcija vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje, kur mokesčių lengvatos maitinimo įstaigoms nėra, o PVM siekia 21 procentą. Todėl kavinių ir restoranų pelningumas nukrito iki – 0,17 proc., oficialūs duomenys skelbia, kad jau bankrutavo 50 restoranų. Net „Michelin“ žvaigždutes pelnę restoranai neišvengia bankroto“, – paaiškino Klaipėdos restoranų ir viešbučių asociacijos valdybos pirmininko pavaduotoja Margarita Alijeva.
Iki šių metų pradžios maitinimo įstaigoms PVM buvo 9 procentai. Protestuotojai nori, kad šis procentas būtų grąžintas, nes būtent toks jis taikomas visose Europos šalyse.
Teatro aikštėje pastebėjusi protestuojančiuosius prie jų priėjo Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovė Romena Savickienė. Ji teigė, kad užsidarančios paslaugų sektoriaus įmonės miestui ir šaliai yra didelis nuostolis. Ji vylėsi, kad kompromiso bus ieškoma, kad pavyks rasti geriausius visoms pusėms sprendimus.
Protesto akcija Klaipėdoje vyko nuo 11 iki 13 val.
(be temos)
(be temos)
(be temos)