Pereiti į pagrindinį turinį

Prie Seimo protestuotojai gėdina socialdemokratus dėl koalicijos su „Nemuno aušra“

Antisemitiniais pareiškimais parlamentaro priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio partijai „Nemuno aušra“ prisijungus prie valdančiosios koalicijos, ketvirtadienį prie Seimo vyksta protestas „Dešimt tylos minučių“.

Į jį susirinko mažiausiai 1 tūkst. žmonių, nešinų Lietuvos, NATO ir Ukrainos vėliavomis.

Protestu norima parodyti, kad politikoje turėtų būti raudonos linijos, tarp kurių – nulinė tolerancija antisemitizmui. Akcijos dalyviai planuoja kreipsis į valdančiąją daugumą suformavusius socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos“ ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.

Jau prieš 18 valandą prie Lietuvos parlamento rūmų pradėjo rinktis žmonės, smerkiantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sprendimą valdančiojoje daugumoje dirbti kartu su „Nemuno aušra“. Šalia Seimo dar prieš oficialią protesto pradžią plazdėjo plakatai, kuriuose – socialdemokratus kritikuojantys ir gėdinantys užrašai.

Kritikos bei nusivylimo naująja valdančiaja dauguma neslėpė ir susirinkę protestuotojai.

„Aš manau, kad čia jau dabar yra kol kas vienintelė forma, kaip mes galime išreikšti savo nusivylimą, kad mes tiesiog esame nepatenkinti tuo, kas įvyko, ir rinkimais. Manau, kad reikia parodyti, kad kažką vis dėlto reikėtų daryti kitaip“, – Eltai teigė vilnietė Greta.

Ji akcentavo, kad didesnė problema yra ne pats R. Žemaitaičio antisemitizmo skandalas, o tai, jog apie jį garsiau kalbėti pradėta tik po rinkimų.

„Tai ir yra viso šito pasekmė, kad čia visi renkasi“, – sakė moteris.

Ji teigė neturinti didelių lūkesčių, kad po šio protesto valdžioje bus imtasi pokyčių.

„Manau, būtų labai naivu tikėtis, nes tai, kad jau šiandien Žemaitaitis prisiekė, padėjęs ranką ant Konstitucijos, priėmė tą savo mandatą... Manau, iki tol galbūt reikėjo susirūpinti“, – sakė vilnietė.

Panašios pozicijos laikėsi į prie Seimo atėjęs senjoras Augustinas.

„Aš balsavau už socialdemokratus, bet nesitikėjau, kad valdžioje bus antisemitas Žemaitaitis“, – kalbėjo pensininkas iš Vilniaus rajono.

„Labai tikiuosi, kad dar galima padaryti pokytį, kad dar galima pakeisti tą visą valdžios sudėtį“, – pridūrė jis.

Proteste savo politinę valią atėjęs išreikšti vilnietis Andrius piktinosi, jog toks socialdemokratų sprendimas daro gėdą Lietuvos prestižui.

„Su tokia valdžia, kurioje yra Žemaitaičio partija, atrodome apgailėtinai, kenčia mūsų prestižas. Mes neturėtume toleruoti antisemitizmo“, – Eltai sakė vyras.

Protesto akcijos ketvirtadienį taip rengiamos ir Kaune bei Tauragėje.

Protesto prie parlamento metu Vilniaus policija pasitelkė sustiprintas pajėgas, prie Seimo viešąją tvarką padėjo užtikrinti ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Į premjerus siūlomas socialdemokratas Gintautas Paluckas žurnalistams sakė nesuprantantis, kodėl rengiamas protestas prie Seimo rūmų. Politikas ragino besipiktinančius gerbti demokratiškai per Seimo rinkimus išreikštą žmonių valią.

Sužinojęs apie organizuojamą protesto akciją, R. Žemaitaitis anksčiau kvietė gyventojus atvykti prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininko Vytauto Landsbergio namų Žvėryne ir ten uždegti žvakutę, taip surengiant protesto akciją prieš politiko veikas, esą nukreiptas prieš Lietuvą. Dėl šių politiko pareiškimų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesantaikos kurstymo, pats R. Žemaitaitis vėliau teigė neraginantis eiti protestuoti prie V. Landsbergio namų.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
E.

Lietuvos rinkėjas parodė konservatoriams ir Co jų vietą :) Nebūtų anie susidėję su p e d e r a s t a i s ir žolės rūkytojais, nebūtų ir snukiu į savo pačių mėšlą sumurgdyti. Beje, kažkaip vaivorykštinių vėliavų plevenimas žiniasklaidoje sumažėjo. Matyt, vėjai nepalankūs LGBT kloakai papūtė? Tyla prieš audrą....
1
0
Andrius

Dirbti reikia o ne gatvėmis šlaistytis . Visada gerbiau rinkėjų nuomonę. O tai žmonės įrodė balsuodami už “ Nemuno aušrą “. Tad dabar reikia nerėkauti o leisti tai partijai įrodyti, kad Jie sugeba susitelkti rimtiems darbams. Jau pavargome nuo tų lozungų ir tuščių kalbų bei negebėjimo susitaikyti su pralaimėjimu.
2
0
Sėskis - du

Įdomu, kad tie rašeivos, kurie čia gina "Nemuno aušrą", skleidžia antisemitinius, homofobinius vėmalus, yra beraščiai. Atrodo, kad jie yra arba ne lietuviai, arba nebaigė pradinės mokyklos ir išėjo šunims šėko pjauti, nes smegeninėse neužteko vingių išmokti rašyti ilgąsias ir nosines balses, nepraleisti raidžių arba palikti tarpus tarp skirtingų žodžių. Aš, kaip buvęs lietuvių kalbos mokytojas, tiek socdemams už koaliciją su naciais, tiek beraščiams, čia rodantiems savo šizofreniją sakau: "Sėskis - du".
0
-3
Visi komentarai (29)

Daugiau naujienų