Taip pat, anot jo, svarstoma plėsti pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą moksleiviams.
Taip jis kalbėjo penktadienį Krašto apsaugos (KAM), Švietimo mokslo ir sporto ministerijoms (ŠMSM) bei Lietuvos šaulių sąjungai (LŠS) pasirašius bendradarbiavimo susitarimą dėl mokinių pilietinio ir patriotinio ugdymo plėtros.
„Iniciatyva, kurią mums pavyko įtvirtinti su kitų metų valstybės biudžetu, yra dronų valdymas. Vystome naują iniciatyvą pavadinimu „Artech“ kartu su KAM, Šaulių sąjunga taip pat jungiasi į šitą inciatyvą, kai regionuose bus plėtojamos bazės vystyti dronų valdymo pajėgumus ir tai bus orientuota į mokinius, neformalų švietimą, varžybas“, – po susitarimo pasirašymo vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo I. Gaižiūnas.
„Dronų valdymas yra svarbus, jo reikšmė auga visose srityse, ne tik krašto apsaugos, bet ir miškininkystėje, žemės ūkyje, kas liečia energetiką“, – pridūrė jis.
I. Gaižiūno teigimu, iniciatyva startuos kitąmet, tikimąsi, kad palaipsniui tokios dronų bazės atsirastų kiekvienoje šalies apskrityje, nuo kitų metų iniciatyva startuos Vilniuje ir Kaune.
„Iki 2027-2028 metų turėtų atsirasti visose apskrityse šie būreliai ir juos galėtų lankyti visi mokyklinio amžiaus vaikai. (...) Tai turėtų būti prieinama viso regiono vaikams“, – sakė viceministras.
„Tikimės, kad šitas memorandumas padės įtvirtinti, kad šita iniciatyva – dronų valdymo neformaliajame švietime – ir toliau išlaikys Lietuvoje kryptį, toliau su pagreičiu judės pirmyn“, – kalbėjo jis.
Viceministro teigimu, taip pat galvojama apie pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso plėtrą, įtraukiant daugiau klasių.
„Svarbu toliau plėsti pilietiškumo ir pasipriešinimo kursą, šiais metais jis visiems devintokams be išimties yra įgyvendinamas. Kai pradėjome šitą kursą nuo pilotinių stadijų, iškart kalbėjomės, kad reikia galvoti apie tai, kad tas kursas galėtų būti ir septintokams, galbūt ir penktokams“, – sakė I. Gaižiūnas.
Pasak jo, svarstoma, kad kursas bus vykdomas trimis etapais – penktoje, septintoje ir devintoje klasėje.
„Bet čia reikia vertinti, (...) kad tai ypač sudėtingas dalykas, nes tai reikalauja atitinkamo instruktorių pasirengimo ir tai užtrunka laiko, kol jie instruktoriai randasi. Mums užtruko grubiai dvejus metus, kol mes galėjome tą būrelį įdiegti visiems devintokams“, – teigė viceministras.
Anot jo, pasirašytame susitarime numatyta įvertinti, kaip šis kursas sekasi visos Lietuvos mastu ir galvoti apie jų plėtrą.
Nuo 2022 metų pilietiškumo ir gynybos įgūdžių trijų dienų kursą kartu su KAM ir ŠMSM įgyvendina šauliai.
(be temos)
(be temos)