Egzaminai gyvenimo nenulemia Pereiti į pagrindinį turinį

Egzaminai gyvenimo nenulemia

2008-10-16 15:32

Egzaminai gyvenimo nenulemia

Uostamiestyje mokyklą kasmet baigia keli tūkstančiai abiturientų. „Klaipėda“ klausė praeivių, ar tai, kaip išlaikomi baigiamieji egzaminai, nulemia visą žmogaus gyvenimą.

Danielius Laima, moksleivis:

– Aš esu girdėjęs tokią nuomonę, kad egzaminai yra viskas. Pats esu susidaręs tokį stereotipą, jog egzaminai turi itin didelę įtaką tolesniam gyvenimui. Tačiau galbūt daug ką lemia ir žmogaus noras, ryžtas pasiekti užsibrėžtą tikslą. Jeigu žmogus turi to noro ir ryžto, gali pasiekti tą tikslą, o sykiu ir egzaminus gerai išlaikyti.

Nijolė Kvietkauskienė, pedagogė:

– Tolesnį gyvenimą lemia daug faktorių. Pavyzdžiui, aš esu už tai, kad moksleiviai būtų vertinami atlaidžiau, bet egzaminai reikalingi. Mokiniai patys visiškai laisvai galėtų rinktis mokomuosius dalykus, nes yra daug nereikalingų. Pavyzdžiui, fizika, chemija ar literatūra. Šiuos dalykus galėtų gilinti tik tie moksleiviai, kuriems tikrai to reikia. Dabar yra tokia padėtis, kad mokiniai nemoka mokytis. Dėl to yra kalta švietimo sistema. Pirmiausiai reikia mokyti žmogų mokytis, dirbti. Šiuo metu mokiniai to nemoka.

Stepanas Talanovas, laivavedys:

– Egzaminai mūsų sistemoje reiškia daug. Pats buvau tarp pirmųjų, kurie galėjo rinktis – valstybinį ar mokyklinį egzaminą laikyti. Aš išlaikiau matematikos mokyklinį, tačiau dabar panorau stoti į kitos specialybės studijas, tad man teko perlaikyti matematikos valstybinį egzaminą. Pirmiausiai, manau, reikia švietimo reformos. Geriausiai, jeigu būtų stojamieji egzaminai, tada kandidatai tiksliausiai parodytų savo žinias. Vakarų Europoje 15 proc. studentų yra per 40 metų amžiaus. Lietuvoje norint mokytis tokio amžiaus yra labai sudėtinga vien dėl tų egzaminų.

Marina Rondareva, dizainerė:

– Manau, nenulemia, nes viskas priklauso nuo žmogaus. Galbūt jis tąsyk suklydo, pasimokė iš tų klaidų ir vėliau gyvenime to paties nebekartos. Svarbiausia yra ryžtas, o ne patys egzaminai. Jie nieko nelemia, kaip ir pažymiai, pati savo patirtimi galiu patvirtinti. Svarbiausia, kaip pats žmogus žiūrės į savo ateitį. Diplomas lemia vos 20–30 proc. likusio gyvenimo.

Violeta Vinckevičienė, gydytoja:

– Labai blogai, kad nuo kitų metų nebus galima perlaikyti egzaminų. Jeigu nepasiseka egzaminas, tai ir ateitis nebus labai gera. Paprasčiausiai išlaikius prastai egzaminus tu negali pasirinkti, kur nori studijuoti. Tai sukelia vaikams labai daug streso, o egzaminai nėra visiškai objektyvi vertinimo priemonė.

Viktorija Čeliauskaitė, absolventė:

– Egzaminai yra vienas pagrindinių faktorių tolesniam gyvenimui. Jauno žmogaus likimą būtent ir apsprendžia egzaminai. O jeigu nepasiseka per egzaminą, tai žmogus žlunga, nebesiekia savo tikslo. Dėl to dažnai lietuviai ir bėga į užsienį. Be abejo, reikia pirmiausiai bandyti save realizuoti Lietuvoje, tačiau dažniausiai tai nepavyksta ir dalis žmonių emigruoja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų