Klaipėdos bėgikai veržiasi į rinktinę


2008-11-13
Česlovas Kavarza
Klaipėdos bėgikai veržiasi į rinktinę

Paskelbta kitų metų Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos rinktinė, į kurią pateko devyni Klaipėdos jaunieji lengvaatlečiai – aštuoni bėgikai ir ieties metikė.

L.Grinčikaitė turi pasekėją

Rinktinės lydere pagal iškeltas užduotis neoficialiai tapo spalio 22 d. 18-ąjį gimtadienį šventusi klaipėdietė Natalija Piliušina. Trenerių Romo ir Jolantos Beržinskų auklėtinė kitų metų Europos jaunimo čempionate 800 m varžybose turės patekti į finalą ir jame kovoti dėl bronzos medalio.

Anot trenerio R.Beržinsko, "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientė yra vasaros olimpinėse žaidynėse puikiai pasirodžiusios sprinterės Linos Grinčikaitės įpėdinė. Ji pajėgi įgyvendinti iškeltą užduotį.

N.Piliušina šią vasarą aplankė žaidynių sostinę, kur rugpjūčio 6–17 dienomis dalyvavo olimpinėje jaunimo stovykloje. L.Grinčikaitė į tokią pat stovyklą buvo pakviesta prieš ketverius metus.

Į rinktinę pakviesta dar viena Beržinskų ugdytinė – Živilė Brokoriūtė (200 ir 400 m).

Stadionas augina bėgikus

Po to, kai buvo sutvarkytas Klaipėdos miesto centrinio stadiono bėgimo takas, uostamiestis gali pasigirti greitakojų banga.

Kitais metais Lietuvos garbę ginti bus pakviesti dar septyni vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikai: Romanas Demenkovas (400, 800, 1500 m; treneriai Mindaugas Krakys, Edmundas Norvilas), Donatas Smolskas (800, 2000 m kliūtinis bėgimas; M.Krakys), Dmitrijus Iljušenka (10 000 m; M.Krakys), Aleksandras Masiukas (1500 m; M.Krakys) ir Vilniuje studijuojantis Aivaras Mockus (400 m; treneriai – sūnus ir tėvas Donatai Senkai).

Aukštumų siekia be trenerio

Lengvosios atletikos specialistai neatmena, jog į jaunimo rinktinę būtų kviečiamas savarankiškai besitreniruojantis bėgikas. 400 m distancijoje rungtyniaujantį Robertą Žiemelį bėgimo abėcėlės mokė Beržinskai, tačiau vėliau trenerių ir auklėtinio keliai išsiskyrė. Jaunasis bėgimo talentas nemetė sporto. Pagal neoficialius šaltinius R.Žiemelį globoja L.Grinčikaitės treneris E.Norvilas.

Į rinktinę pakviesta vienintelė ne bėgikė Karolina Girdžiūtė į Klaipėdą atvyko iš Tauragės. Šiame mieste ją ugdė Aloyzas Šlepavičius, o uostamiestyje stipriarankę rengia Algimantas Pleskys.

Anot Klaipėdos sporto karalienės specialistų, devyni klaipėdiečiai rinktinėje – geras jų darbo rezultatas.