Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama tvirtina pats vadovausiantis savo įpėdinio parinkimui, sakydamas, jog Kinijos planai skirti budistų vadovą yra "absurdiški".
Dalai Lama pirmadienį išvyko į savo namus Indijos šiaurėje po beveik dvi savaites trukusio vizito Jungtinėse Valstijose. Šeštadienį jį Baltuosiuose rūmuose buvo priėmęs JAV prezidentas Barackas Obama, o šis jo žingsnis išprovokavo Kinijos protestą.
Kinija mėgina izoliuoti Dalai Lamą, tačiau jis tebėra labai populiarus visame pasaulyje, o per vizitą JAV žmonės jo mokymo klausėsi sausakimšose arenose. Daugelis tibietiečių įsitikinę, jog Pekinas laukia šio budistų lyderio mirties, vildamasis, jog kartu su juo užges ir Tibeto kova dėl laisvės.
Dalai Lama, kuriam per vizitą Jungtinėse Valstijose sukako 76 metai, tačiau atrodantis geros sveikatos, tvirtai teigė neleisiantis Kinijai manipuliuoti renkant jo įpėdinį.
"Galų gale, Dalai Lamos atgimimas arba kitas gyvenimas logiškai yra mano, o ne kieno nors kito reikalas, - Nobelio taikos laureatas sakė televizijai NBC, kuri šį interviu transliavo pirmadienį.
"Dėl savo kito gyvenimo galiausiai nuspręsiu aš - ir niekas kitas", - pridūrė budistų vienuolis.
Kalbėdamas apie Kinijos vadovus, Dalai Lama pareiškė: "Pastaruoju metu jie turėjo kažkokią politiką, tam tikrą politiką, tačiau ji gana absurdiška."
Neaišku, ar Dalai Lama turėjo omenyje, kad jis kontroliuos savo įpėdinio parinkimą praktine ar dvasine prasme. Pagal tibetiečių tradiciją, mirus Dalai Lamai budistų vienuoliai ieško berniuko, kuris tam tikrais ženklais pademonstruotų esantis persikūnijęs velionis dvasinis lyderis.
Naujausi komentarai