Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl tokia svarbi Virdžinijos valstijos 11-oji rinkimų apygarda?

2010-11-02 20:07
Kodėl tokia svarbi Virdžinijos valstijos 11-oji rinkimų apygarda?
Kodėl tokia svarbi Virdžinijos valstijos 11-oji rinkimų apygarda? / "Reuters" nuotr.

Apžvalgininkai atidžiai stebi balsavimą Virdžinijos valstijos 11-oje apygardoje. Čia sprendžiamas ne tik kongresmeno Gerry Connolly, bet ir prezidento likimas.

Prieš metus demokratams labiau pakenkė ne keli pralaimėjimai gubernatorių rinkimuose, o nuostoliai, patirti per balsavimą mažai žinomuose Niujorko priemiesčiuose. Visuotiniuose rinkimuose, ypač renkant prezidentą, didelę reikšmę turi kandidatų savybės. Bet žemesniame lygmenyje, kai renkami atstovai į įstatymų leidybos organus, svarbesni ne kandidatai, o partijos. Žmonės dažniausiai nedaug žino apie pretendentus į Kongresą arba vietos savivaldos organus, jie balsuoja už partijas.

Jungtinėse Valstijose priemiesčiai yra tarsi politinis lakmuso popierėlis. Turtingi priemiesčiai anksčiau paprastai palaikydavo respublikonus, nes jie buvo šeimos vertybių lopšys. Bet šiandien jie tapo įvairesni ir labiau kosmopolitiški. Priemiesčių gyventojams pradėjo rūpėti ir demokratų vertybės – aplinkosauga, švietimas ir kitos.

Pastaraisiais dešimtmečiais į Šiaurės Virdžinijos ir Šiaurės Karolinos priemiesčius atėjo žinių ekonomika, demokratams susidarė palanki dirva. 2008 m. abi valstijos balsavo už B.Obamą.

Štai kodėl tokia svarbi šiandien yra Virdžinijos valstijos 11-oji apygarda. Važiuodamas iš Vašingtono iš pradžių pamatysi Arlingtoną – tai yra sostinės tęsinys, linkstantis prie demokratų. Toliau atsivers Feirfaksas – bene turtingiausia JAV apygarda, kurioje įsikūrusios gynybos pramonės ir aukštų technologijų bendrovės, taip pat lobistai. Per pastarąjį dešimtmetį apygarda smarkiai išaugo, joje įsikūrė daug išsimokslinusių žmonių bei imigrantų iš Azijos ir Lotynų Amerikos. Čia pastatyta viena didžiausių bažnyčių visoje šalyje, gatvėmis važinėja gausybė visureigių. Visa tai – tarsi sumažintas ateities Amerikos maketas.

Už ką balsuos tokia ateities Amerika? 2008 m. prezidento rinkimuose 57 proc. Feirfakso apygardos rinkėjų balsavo už demokratą Baracką Obamą, o kongreso rinkimuose demokratas G.Connolly 12 proc. persvara nugalėjo respublikoną Keithą Fimianą. Dabar jie vėl surėmė ietis, bet šįkart dvikova labai nuožmi, ir mažai kas drįsta prognozuoti jos baigtį.

Jeigu G.Connolly šįkart pralaimės, tai bus labai bloga žinia Demokratų partijai ir įspėjamasis ženklas prezidentui Barackui Obamai prieš 2012-ųjų prezidento rinkimus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų