Pradedama nagrinėti buvusio prezidento J.Chiraco korupcijos byla Pereiti į pagrindinį turinį

Pradedama nagrinėti buvusio prezidento J.Chiraco korupcijos byla

2011-09-05 17:51
Pradedama nagrinėti buvusio prezidento J.Chiraco korupcijos byla
Pradedama nagrinėti buvusio prezidento J.Chiraco korupcijos byla / Scanpix nuotr.

Paryžiuje pirmadienį pradedame nagrinėti buvusio šalies prezidento Jacques'o Chiraco byla dėl įtariamos korupcijos, o jo advokatai tvirtina, jog buvusio lyderio sveikata per silpna, kad jis galėtų dalyvauti posėdyje, tačiau tvirtindami, kad šis teismo procesas turi būti tęsiamas.

78 metų dešiniųjų pažiūrų politikas, pagarsėjęs nepalankumu 2003 metais prasidėjusiai JAV karinei invazijai į Iraką, yra siejamas su keliais korupcijos skandalais, tačiau jis niekada nebuvo nuteistas.

J.Chiracas, kuris buvo populiariausias Prancūzijos politikas, kai paliko prezidento postą 2007 metais, kaltinamas mokėjęs iš valstybės iždo žmonėms, kurie dirbo jo partijai prieš 1995 metais vykusius jam sėkmingus šalies vadovo rinkimus.

Jeigu J.Chirakas, kuris kaltinamas lėšų grobstymu ir nuvilto pasitikėjimo, kai dirbo Paryžiaus meru, būtų pripažintas kaltu, jam gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo ir 150 tūkst. eurų (beveik 518 tūkst. litų) bauda.

Nuo 1995 metų iki 2007-ųjų, kai dirbo valstybės vadovo poste, J. Chiracas turėjo teisinę neliečiamybę. Tačiau galiausiai ši byla, kurioje nuosprendžio jau sulaukė dabartinis užsienio reikalų ministras Alainas Juppe, vis dėlto pasivijo buvusį prezidentą.

J.Chiracui neteko stoti prieš teismą šių metų kovą, kai kito šioje byloje kaltinamo asmens advokatai sugebėjo susitarti, kad bylos nagrinėjimas bus atidėtas, argumentuodami, jog kai kurie kaltinimai yra prieštaraujantys šalies konstitucijai. Tačiau aukščiausiasis apeliacinis teismas nutarė, kad šios pretenzijos yra nepagrįstos.

Panašu, kad buvusiam šalies vadovui šįkart vėl nereikės sėdėti kaltinamųjų suole, kai jo advokatai šeštadienį teismo pirmininkui pateikė gydytojų pažymą, jog dėl sveikatos būklės J.Chiracas negalės dalyvauti posėdyje.

Tačiau advokatai taip pat tvirtino, jog jų klientas pageidauja, kad byla būtų toliau nagrinėjama, siekiant parodyti Prancūzijos žmonėms, jog politikai nėra aukščiau įstatymų.

Teisėjas Dominique'as Pauthe'as pirmadienį pateiks atsakymą dėl medicininės pažymos. Be kitų pasirinkimų, jis gali nuspręsti nutraukti bylą, atidėti jos nagrinėjimą arba paprašyti išsamesnių gydytojų išvadų.

Paryžiaus merija pernai atšaukė savo civilinį ieškinį prieš J.Chiracą, mainais į daugiau nei 2,2 mln. eurų sumą, kurią sumokėjo buvęs prezidentas ir jo dešinioji partija Sąjunga už liaudies judėjimą (UMP).

J.Chiracas, kuris taip pat dvi kadencijas užėmė premjero postą ir 18 metų dirbo sostinės meru, tąsyk asmeniškai sumokėjo per 500 tūkst. eurų (1,76 mln. litų), tačiau nepripažino jokios savo kaltės.

J.Chiracas pirmasis pokario Prancūzijos valstybės vadovas, kuriam pateiktas baudžiamasis kaltinimas.

1945 metais už valstybės išdavystę buvo nuteistas kolaboracionistinės Viši vyriausybės vadovas Henri Phillipe`as Petainas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra