Referendumas dėl Latvijos Seimo paleidimo - liepos 23 dieną

Referendumas dėl Latvijos Seimo paleidimo - liepos 23 dieną

2011-05-30 22:40
Referendumas dėl Latvijos Seimo paleidimo - liepos 23 dieną
Referendumas dėl Latvijos Seimo paleidimo - liepos 23 dieną / Scanpix nuotr.

Referendumas dėl 10-ojo šaukimo Seimo paleidimo bus surengtas liepos 23 dieną - taip pirmadienį vieningai nusprendė Centrinė rinkimų komisija (CRK).

CRK pirmininkas Arnis Cimdaras komisijos posėdyje paaiškino, kad tai galutinis galimas terminas, kad, vadovaujantis procedūra, būtų galima suspėti užtikrinti balsavimo galimybes, taip pat ir paštu, tiems Latvijos piliečiams, kurie gyvena užsienyje ir turi balsavimo teisę.

Anksčiau pareikšta nuomonė, kad referendumą būtų galima surengti liepos 30 dieną, buvo neteisinga, nes ši data nepatenka į Latvijos Konstitucijos numatytą terminą  - ne daugiau kaip du mėnesiai turi praeiti nuo prezidento paskelbtos nutarties paleisti Seimą. Ši nutartis buvo buvo paskelbta gegužės 29 dieną, sekmadienį, oficialiame laikraštyje "Latvijas Vestnesis", paaiškino A.Cimdaras.

CRK posėdyje buvo pateikti ir kiti siūlymai - surengti referendumą liepos 9 ar 16 dienomis, nes liepos pabaigoje dauguma gyventojų išvyksta atostogauti, tačiau šie argumentai nepalaikyti įtikinamais.

Referendumo išlaidos sudarys apie 2 mln. latų, pridūrė A.Cimdaras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų