Teismas Maskvoje pripažino nacionalistus advokato antifašisto ir žurnalistės žudikais

Teismas Maskvoje pripažino nacionalistus advokato antifašisto ir žurnalistės žudikais

2011-04-29 12:29
Teismas Maskvoje pripažino nacionalistus advokato antifašisto ir žurnalistės žudikais
Teismas Maskvoje pripažino nacionalistus advokato antifašisto ir žurnalistės žudikais / AFP nuotr.

Prisiekusieji Maskvos teisme pripažino du nacionalistus kaltais 2009 metų žiemą Rusijos sostinės centre nušovus advokatą antifašistą ir žurnalistę.

Ketvirtadienį procese Maskvos miesto teisme prisiekusieji patvirtino, jog Nikita Tichonovas ir jo draugė Jevgenija Chasis kalti, ir nusprendė, kad jie nenusipelno pasigailėjimo pagal visus kaltinimo punktus. Atsakydami į svarbiausią klausimą, ar įrodyta, kad kaltinamieji nužudė Stanislavą Markelovą, prisiekusieji pasidalijo beveik po lygiai.

"Taip, įrodyta", - paskelbė verdiktą prisiekusiųjų kolegijos seniūnas. - Septyni "už", penki "prieš".

Kaltinamieji, abu sutvarstytais po mėginimų persipjauti venas riešais, stovėjo susikibę už rankų. J.Chasis klausėsi verdikto šypsodamasi, vis prisiglausdama skruostu prie N.Tichonovo peties. Kaltinamieji kaltės nužudymu nepripažino.

Prisiekusieji sutiko, kad N.Tichonovas ir J.Chasis "jausdamiesi esą išskirtiniai, jautė nepakantumą, ideologinę neapykantą ir priešiškumą dėl pastarojo (advokato S.Markelovo) profesinės veiklos ginti nukentėjusiųjų ir kaltinamųjų, kurie laikosi antifašistinės ideologijos, teises baudžiamosiose bylose".

Antruoju nužudymo motyvu prisiekusieji nurodė "aktyvų viešą S.Markelovo dalyvavimą antifašistiniame judėjime ir itin neigiamą jo požiūrį į asmenis, kurie laikosi radikalių nacionalistinių pažiūrų".

S.Markelovo ir žurnalistės Anastasijos Baburovos, nušautų vidurį dienos miesto centre po advokato spaudos konferencijos, nužudymas sukėlė pasipiktinimą ne tik Rusijoje, bet ir Vakaruose, kurie paragino Rusijos valdžią objektyviai ištirti nusikaltimą. Jaunimo nacionalistinės grupuotės dalyviai N.Tichonovas ir J.Chasis buvo sulaikyti tų pačių metų lapkričio pradžioje.

A.Baburovą, kaip pripažino prisiekusieji, N.Tichonovas nužudė tam, kad atsikratytų liudininkės. J.Chasis prisiekusieji pripažino S.Markelovo nužudymo, bet ne žurnalistės nužudymo bendrininke.

Be nužudymo, N.Tichonovas ir J.Chasis pripažinti kalti neteisėtai nusipirkę ir laikę ginklą, o N.Tichonovas dar ir tuo, kad netrukus po nužudymo išsinuomojo butą, pasinaudodamas suklastotu pasu. Pagal šiuos kaltinimus, kaip ir pagal pagrindinį, nacionalistai pasigailėjimo nenusipelno, nusprendė prisiekusieji.

"Primenu proceso dalyviams, kad verdiktas priimtas ir jis negali būti užginčytas", - sakė teisėjas. Nuosprendis N.Tichonovui, kuriam gali grėsti kalėjimas iki gyvos galvos, ir J.Chasis bus paskelbtas gegužės 5 dieną.

Valstybės kaltintojas pripažino, kad verdiktas teisingas. Nužudytojo brolis Michailas Markelovas jam pritarė.

"Aš, kaip niekas kitas, suinteresuotas, kad verdiktas, o vėliau nuosprendis būtų teisingi, - sakė jis žurnalistams po posėdžio. - Ir patikėkite manimi: jau kažkas, bet ne aš būčiau suinteresuotas, kad nekalti žmonės atsidurtų teisiamųjų suole".

Didėjant nacionalistinėms nuotaikoms Rusijos visuomenėje pernai gruodį įvyko didžiausios per Vladimiro Putino dešimtmetį riaušės prie Kremliaus sienų, o dėl valdžios reagavimo kilo įtarimų, kad ji gerinasi nacionalistams, mėgindama pelnyti daugiau taškų artėjant Valstybės Dūmos ir prezidento rinkimams 2011 metų pabaigoje ir 2012 metų pradžioje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų