Pereiti į pagrindinį turinį

A.Kubilius: nauja AE Visagine veiks numatytu laiku

2011-06-03 17:13
A.Kubilius: nauja AE Visagine veiks numatytu laiku
A.Kubilius: nauja AE Visagine veiks numatytu laiku / Shutterstock nuotr.

Lietuva neskubina naujos atominės elektrinės statybos projekto, tačiau jis bus įgyvendintas laiku, tikina premjeras Andrius Kubilius.

"Kelias yra nuoseklus. Statybos tokių elektrinių, kaip rodo mūsų ir kitų valstybių, Lenkijos patirtis, užtrunka ne vienerius metus. Mes, skirtingai, negu Kaliningrade ar Baltarusijoje, nepradedame parodomųjų žemės stumdymo darbų, kol nėra iki galo sudėlioto plano: kol nėra strateginio investuotojo, kol nėra technologijos, kol nėra visko suprojektuota, tol mes nesiunčiame buldozerių tam, kad pastumdyti žemę ir vykdyti tariamus pradžios darbus", - interviu radijui "Znad Willi" sakė penktadienį premjeras.

Jis patikino, kad regiono partnerės - Latvija, Estija ir Lenkija - jau birželį bus supažindintos su dviejų potencialių investuotojų pasiūlymais.

"Birželio mėnesį mes planuojame tų pasiūlymų svarstymą, atvykus tų kompanijų vadovams. Į tokius svarstymus kviesime ir regionų partnerius", - teigė A.Kubilius.
Pasak jo, naujos jėgainės statyba nevėluoja: "Nevėluojame. 2020 metais, o gal dar ir anksčiau atominė elektrinė turi veikti ir gaminti elektros energiją visam regionui".

Pasiūlymus Lietuvai šią savaitę pateikė Japonijos ir JAV konsorciumas "Hitachi GE Nuclear Energy" bei JAV kompanija "Westinghouse Electric Company".

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas anksčiau teigė, kad Visagino elektrinės statybos koncesijos sutartį su strateginiu partneriu planuojama pasirašyti iki šių metų pabaigos, parengiamieji naujos AE darbai turėtų prasidėti 2012 metais, o realios statybos - 2014 metais. Siekiama, kad nauja AE Visagine šiaurės rytų Lietuvoje, kur stovi 2009 metų pabaigoje galutinai uždaryta Ignalinos AE, pradėtų veikti 2020 metais.
Lietuva, pasak A.Sekmoko, turi valdyti ne mažiau kaip 34 proc. akcijų būsimoje jėgainėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra