Ketvirtadienį Vašingtone, pirmą kartą po kovo 18 d. bendros Centrinių bankų intervencijos, vyksta Didžiojo Septyneto finansų ministrų ir centrinių bankų susitikimas.
Mansoor Mohi – Uddin, vyriausiasis UBS banko valiutų strategas, teigia, kad ateinančiame dešimtmetyje G7 valstybių Centriniai bankai gali padidinti savo valiutų atsargas, skirtas intervencijoms: euro zona iki maždaug 200 mlrd. dolerių, JAV, Jungtinės Karalystės ir Kanados Centriniai bankai po 50 mlrd. dolerių kiekvienas. Jungtinės Karalystės ir Kanados Centrinių bankų atstovai teigia, kad atsargos bus padidintos, siekiant įgyvendinti TVF reikalavimus. Šiuo metu Japonija turi didžiausias atsargas - jos viršija 1 trln. dolerių.
Prancūzijos prezidento teigimu, suderintos intervencijos yra būtina priemonė, siekiant apsaugoti tarptautinę pinigų sistemą.
Atsižvelgiant į Forex rinkos dydį – 4 trln. JAV dolerių per parą, Centriniams bankams gali prireikti didesnių lėšų, negu jie tikėjosi. Šveicarijos bankas UBS, kuris yra antras pagal dydį pasaulyje prekybininkas valiutų rinkoje, teigia kad šiuo metu Centrinių bankų intervencijų sąnaudos viršija 9 trln. dolerių.
Steven Barrow, Standard Charted PLC banko analitikas, teigia, kad intervencijomis G-7 prieštarauja savo laisvosios rinkos ideologijai. „JAV, Europos, Japonijos Centriniai bankai teigia, kad Kinija turi suteikti daugiau lankstumo savo valiutos kursui, tačiau patys kišasi į valiutų rinką“.
Naujausi komentarai