K.Girnius: progresiniai mokesčiai Lietuvoje vėluoja jau 10 metų Pereiti į pagrindinį turinį

K.Girnius: progresiniai mokesčiai Lietuvoje vėluoja jau 10 metų

2011-04-01 00:56
K.Girnius: progresiniai mokesčiai Lietuvoje vėluoja jau 10 metų
K.Girnius: progresiniai mokesčiai Lietuvoje vėluoja jau 10 metų / Redo Vilimo (BFL) nuotr.

„Jau seniai Lietuva turėjo įvesti progresinius mokesčius. Dabar mes turime regresyviausius mokesčius visoje Europoje. Ir tai aiškiai kenkia ūkio augimui bei yra visiškai nepateisinama“, - BTV laidoje „Karštas vakaras“ teigė VU TSMPI dėstytojas dr. Kęstutis Girnius.

„Kaip yra kitose valstybėse? Amerikoje, kur gyvenau, ten yra 5 mokesčių pakopos. O štai Vokietijoje mokesčiai pasiekia iki 50 proc. Faktas ir tas, kad aukščiausius progresinius mokesčius moka Skandinavijos šalys, o jos yra pačios konkurencingiausios pasaulyje, - kalbėjo K. Girnius. - "Beje, oponentai dažnai pažymi, kad Skandinavija yra vienas dalykas, o mes, kurie gyvenome sovietinėje santvarkoje, esame kitas".

„Mes, ruošdami šitą įstatymo projektą, paprašėme Statistikos departamento, kad šis pateiktų informaciją apie tai, koks procentas dirbančiųjų gauna 800 Lt darbo užmokesčio, koks procentas gauna 1500, 2500 Lt ir t.t. Tai galiu pasakyti, kaip nebūtų liūdna, Lietuvoje, iki 4000 Lt uždirba 80 proc. žmonių. Taigi, kalbėkime apie 4000 Lt per mėnesį. Tai reiškia, kad tik 20–čiai proc. dirbančiųjų, jeigu žmogus per metus gaus 49 tūkst., tai jam už 48 tūkst. bus taikomas 15 proc. tarifas, o už 1000 bus taikomas didesnis tarifas“, - sakė LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„JAV yra tokie mokesčiai: 10 proc., 15 proc., 25 proc., 28 proc ir virš 30 proc. Tai Lietuva irgi galėtų taikyti panašią sistemą: jeigu uždirba 5000 Lt, mokėtų ne 15, o 20 proc., tie, kur uždirba 8000, dar šiek tiek daugiau, o žmonės, kurie gauna 10 – 12 tūkst., jie jau galėtų mokėti 35 proc. mokesčių“, - samprotavo K. Girnius.

Verslininkas Mindaugas Lapinskas nesutiko ir teigė, kad progresiniai mokesčiai nuo darbo pajamų Lietuvai nieko gero neatneš. „Progresiniai mokesčiai nieko bendro su progresu neturi: tai yra pavydo mokestis. Netgi šio mokesčio apologetai pripažįsta, kad biudžeto tai nepapildys, problemų nespręs, bet kažkam atrodys smagiau, kad kažkas kitas labiau kenčia“, - šmaikštavo verslininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra