Pereiti į pagrindinį turinį

Olandijos įmonės "Middle Europe Investments Baltija" veikla paralyžiuota

2010-06-11 11:55
Olandijos įmonės "Middle Europe Investments Baltija" veikla paralyžiuota
Olandijos įmonės "Middle Europe Investments Baltija" veikla paralyžiuota / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Olandų svajonės Lietuvoje užsidirbti iš prekybos sklypais baigėsi čia įsteigtos bendrovės paralyžiumi. Verslininkai dabar priversti įrodinėti, kad žemę pirko ne šiaip sau, o siekdami pelno.

Investuoti Lietuvoje apsimoka. Taip dar prieš ketverius metus kalbėjo Olandijos investicijų kompanijos "Middle Europe Investments Baltija" (MEIB) atstovai. Įmerkę pinigus į žemės sklypus šalia Vilniaus investuotojai nespėjo jų parduoti - prasidėjo sunkmetis.

Tada mokesčių inspektoriai nusprendė: jei bendrovė nepardavinėja sklypų, vadinasi, nevykdo veiklos, ir išregistravo MEIB įsteigtą bendrovę iš PVM mokėtojų registro, taip galutinai apsunkindami gyvenimą investuotojams.

"Sklypų mes nepardavinėjome, nes nebuvo įmanoma pakeisti žemės paskirties. Tačiau procesas vyksta, buvo atlikti ir apmokėti miškotvarkos, architektų projektavimo darbai, užsakyti kadastriniai matavimai, kiti būtini darbai. Bet mokesčių inspektoriai įsitikinę, kad mes nieko neveikiame. Jie pareiškė netikintys projektu. Šitoks jų sprendimas surišo mums rankas toliau plėtoti veiklą", - piktinosi MEIB vadovas Mindaugas Plisas, kalbėdamas apie 2006 metais įsigytą 100 hektarų žemę šalia Nemenčinės, prie Neries, kur įsikūręs garsus Laurų kvartalas.

Projekto plėtrai buvo sukurta bendrovė "Park Residence". Olandai iš viso investavo apie 20 mln. litų.

Jo manymu, į tokią padėtį gali patekti bet kuri Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros bendrovė, nes prekyba butais ar juo labiau sklypais dabar įšalusi.

Šiuo metu tarp Vilniaus apskrities VMI ir "Park Residence" vyksta teisminiai ginčai. Pasak VMI viršininko pavaduotojo Artūro Klerausko, "Park Residence" nepateikė įrodymų, kad įsigyti sklypai yra siejami su siekiu gauti pajamų. Todėl bendrovė ir buvo išregistruota iš PVM mokėtojų.

"Pasikeitus situacijai, bendrovei gavus 10 tūkstančių litų pajamų, jie gali kreiptis dėl įregistravimo", - kalbėjo A.Klerauskas.

2006 metais įsigytą pastatą Vilniaus Gedimino prospekte olandai pavertė prabangiu "Grand Duke Palace" prekybos centru ir pardavė už beveik 80 mln. litų. 30 mln. litų jie investavo į logistikos centrą netoli Trakų. 40 mln. litų atsiėjo gyvenamasis ir komercinis kompleksas sostinės Savanorių prospekte, prabangus viešbutis Palangoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų