Kritus grūdų kainoms sustojo ir mūsų javų eksportas - ūkininkų sandėliai pilni, nes pirkėjai mieliau renkasi pigesnį rusišką derlių. Perdirbėjai savo ruožtu jau kalba apie pradedančią pigti produkciją, antradienį rašo „Verslo žinios“.
„Grūdų perkame tik tiek, kiek reikia gamybai, nes laukiame tolesnio pigimo. Matome ir tai, kad mūsų produktų kainos krenta paskui mažėjančias javų kainas. Tai galime spręsti pagal ateinančių metų pirmajam ketvirčiui sudaromas sutartis“, - sakė bendrovės „Amilina“ generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas.
Jis mano, kad kainų pokyčiai bus greitesni nei ankstesniais metais.
„Gaminių pardavimo kainą mažiname. Javų perkame tik tiek, kiek reikia gamybai, todėl nesame priklausomi nuo sandėliuose saugomų atsargų. Tikėtina, kad įmonės, kurios gamina iš brangiai supirkto derliaus, kurį laiką produkcijos kainų nemažins, nebent privers konkurencija“, - sakė Ustukių malūno direktorius Giedrius Uždavinys.
Pačioje grūdų rinkoje tvyro štilis ir laukimo nuotaikos, tačiau brangimo viliasi tik ūkininkai, sandėliuose vis dar saugantys derlių.
Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Romas Majauskas skaičiuoja, kad 650 litų už 1 tonų kviečių ūkiams leidžia dirbti pelningai.
„Laukiame Naujųjų metų ir javų neparduodame. Tikimės, kad vėliau kainos pakils. Kol kas ramiau sandėlyje laikyti grūdus, o ne pinigus banke. Artėjant pavasario darbams parduosime už tiek, kiek siūlys, nes reikės pinigų sėjai“, - sakė R.Majauskas.
Žemdirbius baugina tik tai, kad trąšos kol kas nepinga, o prekybininkai nesiūlo jokių kalėdinių akcijų, kaip ankstesniais metais. Dalį derliaus saugo dauguma didžiųjų ūkininkų.
Naujausi komentarai