Nuo liepos padidėjus nenaujų automobilių muitams į Baltarusiją ir Kazachstaną, pirkėjų srautas iš šių valstybių sumenko, be to, Marijampolės ir Kauno automobilių turgaus vadovai sumažino paslaugų kainas.
Nors perkama mažiau, tačiau, kaip teigia prekyviečių vadovai, automobiliai neatpigo, trečiadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Prieš keletą mėnesių, kai laukiant didesnių muitų buvo pirkimo bumas, mūsų aikštelėje stovėdavo 9 tūkst. mašinų, dabar siūloma parduoti apie 3 tūkst. Pasikeitė ir klientai - perka lietuviai, latviai, lenkai, tadžikai, kirgizai, tačiau pastarieji ieško kelis kartus pigesnių automobilių nei kazachai.
Įmonė „Varanas“, administruojanti Kauno automobilių turgų, paslaugų kainas sumažino iki 50 proc., rengia akcijas, kai atvažiuoti parduoti savo transporto priemonę galima dar pigiau. „Varanas“ planuoja sumažinti Kauno turgaus plotą nuo 18 ha iki 12 ha.
Marijampolės automobilių turgaus administratorė įmonė „Turto rizikos sprendiniai“ paslaugų kainas sumažino 20 proc.
Bendrovės vadovai pastebi, kad mašinų pardavėjai veža naujesnes mašinas, kurioms Rytuose taikomi mažesni muitai. Į Rusiją senesnės transporto priemonės eksportuojamos kaip atsarginės detalės.
Naujausi komentarai